Skocz do zawartości

Bezkluczykowy dostęp - czy jesteście zadowoleni i czy drugi raz byście wybrali tę opcję - raport ADAC


prawoimotoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłem na ciekawy raporty ADAC, z którego wynika, iż na 500 przebadanych samochodów, tylko 25 samochodów okazały się bezpieczne.

 

Czy dla Was korzyści z użytkowania bezkluczykowego dostępu są większe niż ryzyko łatwej kradzieży samochodu?

 

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/ausstattung-technik-zubehoer/assistenzsysteme/keyless/

 

 

Keyless_Liste_500_Autos_rjqzty.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Czy dla Was korzyści z użytkowania bezkluczykowego dostępu są większe niż ryzyko łatwej kradzieży samochodu?

 

Zdecydowanie większe. Zresztą Suzuki prawie nie kradną, w przypadku np. Mazdy zamontowałbym dodatkowe zabezpieczenie. A nawet jak ukradną to co z tego, jest przecież AC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wujek napisał(a):

Odkąd miałem pierwszy Keyless to już nie chce grzebać po kieszeniach żeby otwierać i odpalać kluczykiem. Będą chcieli to ukradną. Powinien jeszcze sam się zamykać jak odchodzę tak jest w Clio w Carsharing. 

Bmw i Volvo też tak ma.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując samochód, wybrałem najlepszą wersję wyposażenia która nie ma keyless.
Keyless oraz niskoprofilowe opony, to dwa elementy wyposażenia które w moich oczach skreślają samochód.

 

AC nie załatwia wszystkiego, boję się o kradzież służbowego komputera i żeby nie zostać bez samochodu z dala od domu.

A sprzęt do omijania keyless jest już dostępny nawet dla złodziejskiej smarkaterii.

Nie jest to zagrożenie teoretyczne, znam osoby którym tak skradziono samochód.

  • Lubię to 3
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na ciekawy raporty ADAC, z którego wynika, iż na 500 przebadanych samochodów, tylko 25 samochodów okazały się bezpieczne.
 
Czy dla Was korzyści z użytkowania bezkluczykowego dostępu są większe niż ryzyko łatwej kradzieży samochodu?
 
https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/ausstattung-technik-zubehoer/assistenzsysteme/keyless/
 
 
Keyless_Liste_500_Autos_rjqzty.pdf
Keyless jest super, mam w Golfie. W C3 mam kluczyk i wyciąganie kluczyka, stacyjka to upierdliwości. Tylko starego Keylessa w Lagunie nie używałem bo TM I tak trzeba było kartę do portu wsadzić przed odpaleniem.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię keyless bo auto jest takie user friendly, ale też lubię w drugim aucie kluczyk i to pomimo tego iż trzeba go włożyć do stacyjki, przekręcić w poz. zapłon i lewą ręka (!) przycisnąć guzik start który jest po drugiej stronie kierownicy 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd posiadam system bezkluczykowy, stał się dla mnie wyposażeniem obowiązkowym, pdobnie jak klimatyzacja automatyczna, android auto czy tempomat aktywny. A zagrożenie kradzieżą?... odkąd w 2001 r, złodzieje ukradli bratu z garażu (garaż i dom z instalacją alarmową) dwa samochody, oba wyposażone (jak na owe czasy) w najlepsze alarmy z antynapadem, uznałem że jedynym zabezpieczeniem jest... autocasco. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał(a):

Odkąd miałem pierwszy Keyless to już nie chce grzebać po kieszeniach żeby otwierać i odpalać kluczykiem. Będą chcieli to ukradną. Powinien jeszcze sam się zamykać jak odchodzę tak jest w Clio w Carsharing. 

 

Dokładnie tak jest w nowym Citroenie c4 i Tesli. Jak pisałem że to mega funkcjonalność to opinie były jednak sceptyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, donpedro napisał(a):

boję się o kradzież służbowego komputera

 

Nie macie szyfrowanych dysków? Bo chyba nie boisz się kradzieży firmowego sprzętu???

 

Godzinę temu, donpedro napisał(a):

żeby nie zostać bez samochodu z dala od domu.

 

O Jezu, pieszo  bedziesz wracał 26 dni 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keyless jest mega wygodny, ale w czasach gdy wycena AC nie nadąża za życiem, a na nowe auto trzeba czekać wiele miesięcy, to cieszę się zę mam starą dobrą stacyjkę z mechaniczną blokadą kolumny.

Nie jest to oczywiście zabezpieczenia idealne, ale zakładam, że czas potrzebny na odjechanie takim vs keylessem skłania złodzieja do poszukania łatwiejszej zdobyczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

 

Dokładnie tak jest w nowym Citroenie c4 i Tesli. Jak pisałem że to mega funkcjonalność to opinie były jednak sceptyczne :)

Zakładam ze jak ktoś mieszka w domu i klucz ma przy sobie to mu się cały czas otwiera i zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Czy dla Was korzyści z użytkowania bezkluczykowego dostępu są większe niż ryzyko łatwej kradzieży samochodu?

Od razu wyłączyłem to w QX-ie. Bez sensu. I z kluczykiem nie ma co zrobić. Zwykłe, ze stacyjką są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zbynek napisał(a):

Na walizkę czy coś innego?

 

Na tzw. walizkę.

Ale ogólnie są dwie metody kradzieży poprzez keyless:

- na walizkę (wymagany jest zdalny dostęp do kluczyka),

- na gameboya (nie jest wymagany zdalny dostęp do kluczyka, ale działa to tylko na marki japońskie i koreańskie).

Edytowane przez donpedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Na tzw. walizkę.
Ale ogólnie są dwie metody kradzieży poprzez keyless:
- na walizkę (wymagany jest zdalny dostęp do kluczyka),
- na gameboya (nie jest wymagany zdalny dostęp do kluczyka, ale działa to tylko na marki japońskie i koreańskie).


Już wcześniej zastanawiałem się dlaczego nikt nie wprowadził zwykłego wyłącznika keyless w kluczyku (zwykły przełącznik on/off). Idziesz do sklepu, robisz pstryk i eliminujesz ryzyko kradzieży na walizkę. Pakujesz zakupy, płacisz i drugie pstryk i keyless znów aktywny. Tak samo w domu jak odkładasz kluczyki do szuflady.

Taptaraptap

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to są takie auta, że trzeba zamykać ręcznie odchodząc od nich? Czy coś źle zrozumiałem?
W VAG trzeba musnąć klamkę i auto się zamyka. Do tego masz 3 sekundy na jedno nawykowe szarpnięcie klamka żeby sprawdzić, że zamkniete. Ewentualnie klamki w tylnych drzwiach nie mają keyless. W Lagunie 2 miałem otwieranie na zbliżenie się do auta z kartą, zamykanie działało podobnie, odchodzisz auto się samo zamyka. Mojej szefowej w ten sposób złodziej wszedł do auta pod sklepem. Miała Francuza, odchodziła wiedząc, że keyless zadziala na odległość a w tym samym czasie złodziej od drugiej strony auta przykucnął, otworzył drzwi, szefowa odeszła i był w środku.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Już wcześniej zastanawiałem się dlaczego nikt nie wprowadził zwykłego wyłącznika keyless w kluczyku (zwykły przełącznik on/off). Idziesz do sklepu, robisz pstryk i eliminujesz ryzyko kradzieży na walizkę. Pakujesz zakupy, płacisz i drugie pstryk i keyless znów aktywny. Tak samo w domu jak odkładasz kluczyki do szuflady.

Taptaraptap

W Lagunie tak miałem, zamknięcie guzikiem z pilota wylaczalo keyless.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Zbynek napisał(a):


 

 


Już wcześniej zastanawiałem się dlaczego nikt nie wprowadził zwykłego wyłącznika keyless w kluczyku (zwykły przełącznik on/off). Idziesz do sklepu, robisz pstryk i eliminujesz ryzyko kradzieży na walizkę. Pakujesz zakupy, płacisz i drugie pstryk i keyless znów aktywny. Tak samo w domu jak odkładasz kluczyki do szuflady.

Taptaraptap
 

 

Zamykasz auto z pilota, dotykasz klamki ,auto nie otworzy się inaczej jak z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i jest to must have.

Na ewentualną kradzież mam AC oraz dodatkowy immo

W VAG można zakodowac automatyczne zamykanie po odejściu od auta. Muszę spróbować tego patentu choć domniemuje , że wychodząc z kluczykiem jeśli w aucie siedzi rodzinka to auto sie zamknie i uzbroi się alarm więc... To bezsensu

@sherif

U mnie też auto sie zamyka otwiera przy myciu myjką, kluczyki zostawiam w aucie, aby tego efektu nie bylo (lub z dala od auta przy myciu koło domu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sherif napisał(a):

Może i wygodniejszy niż pilot, ale wkurza mnie jak się myje auto to ciągle się zamyka i otwiera .. w sumie jeszcze nie doszedłem, dlaczego.

 

Hmm, w sumie właśnie....u mnie w Megane też to widzę, ale..... ona się nie otwiera, tylko co chwilę zamyka (nie otworzy się jeśli nie włożę ręki w klamkę)... jak jestem przed autem. 

 

Jakoś nigdy nie zauważyłem, żeby "ponownie" się zamknęła jak podchodzę ot tak do auta od przodu, a jak myję to za każdym razem jak jestem z przodu to jest "dźwięk".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zbynek napisał(a):

Już wcześniej zastanawiałem się dlaczego nikt nie wprowadził zwykłego wyłącznika keyless w kluczyku (zwykły przełącznik on/off). Idziesz do sklepu, robisz pstryk i eliminujesz ryzyko kradzieży na walizkę. Pakujesz zakupy, płacisz i drugie pstryk i keyless znów aktywny. Tak samo w domu jak odkładasz kluczyki do szuflady.

Bo to nic nie daje. Nikt już nie kradnie na walizkę. Teraz jest tzw: "gameboy" i nic nie pomoże wyłączanie lub ekranowanie kluczyka. Keyless musi być wyłączony w aucie żeby to zablokować. Myli się ten, kto myśli, że gameboy otwiera tylko japońskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Trafiłem na ciekawy raporty ADAC, z którego wynika, iż na 500 przebadanych samochodów, tylko 25 samochodów okazały się bezpieczne.

 

Czy dla Was korzyści z użytkowania bezkluczykowego dostępu są większe niż ryzyko łatwej kradzieży samochodu?

 

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/ausstattung-technik-zubehoer/assistenzsysteme/keyless/

 

 

Keyless_Liste_500_Autos_rjqzty.pdf 536.57 kB · 7 pobrań

Dla mnie jest to idiotyczne, nie lubie tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, malrapida napisał(a):

Bo to nic nie daje. Nikt już nie kradnie na walizkę. Teraz jest tzw: "gameboy" i nic nie pomoże wyłączanie lub ekranowanie kluczyka. Keyless musi być wyłączony w aucie żeby to zablokować. Myli się ten, kto myśli, że gameboy otwiera tylko japońskie.

Otwiera też Renault i nie wszystkie japońskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spad napisał(a):

W VAG trzeba musnąć klamkę i auto się zamyka. Do tego masz 3 sekundy na jedno nawykowe szarpnięcie klamka żeby sprawdzić, że zamkniete. Ewentualnie klamki w tylnych drzwiach nie mają keyless. W Lagunie 2 miałem otwieranie na zbliżenie się do auta z kartą, zamykanie działało podobnie, odchodzisz auto się samo zamyka. Mojej szefowej w ten sposób złodziej wszedł do auta pod sklepem. Miała Francuza, odchodziła wiedząc, że keyless zadziala na odległość a w tym samym czasie złodziej od drugiej strony auta przykucnął, otworzył drzwi, szefowa odeszła i był w środku.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

 

normalne samochody daja jakis sygnal dzwiekowy ze sie zamknely :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, malrapida napisał(a):

Dokładnie tak samo jak  oryginalny kluczyk.

Dodatkowy immo przeważnie działa na coś innego niż oryginalny kluczyk. Np. dodatkowy breloczek BT czy RFID czy kombinacja klawiszy w aucie.

Jak Gameboy miałby to ominąć?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ghost2255 napisał(a):

Dodatkowy immo przeważnie działa na coś innego niż oryginalny kluczyk. Np. dodatkowy breloczek BT czy RFID czy kombinacja klawiszy w aucie.

Jak Gameboy miałby to ominąć?

Piszesz o zewnętrznym, dodatkowym, akcesoryjnym immo. Widziałem takie z pastylką Dallas dołożone do Tico. Świetne są! Żaden gameboy im nie straszny. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pado napisał(a):

U mnie też auto sie zamyka otwiera przy myciu myjką, kluczyki zostawiam w aucie, aby tego efektu nie bylo (lub z dala od auta przy myciu koło domu)

Odważnie. Testowałeś, czy sienie zamknię wcześniej ;).

Tak czy inaczej ciekawe dlaczego się zamyka ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tomecki napisał(a):

 

Hmm, w sumie właśnie....u mnie w Megane też to widzę, ale..... ona się nie otwiera, tylko co chwilę zamyka (nie otworzy się jeśli nie włożę ręki w klamkę)... jak jestem przed autem. 

 

Jakoś nigdy nie zauważyłem, żeby "ponownie" się zamknęła jak podchodzę ot tak do auta od przodu, a jak myję to za każdym razem jak jestem z przodu to jest "dźwięk".

U mnie chyba się też otwiera, bo lusterka chodzą w jedną i drugą stronę ;).

Muszę poszukać w menu czy nie da się tego wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, malrapida napisał(a):

Nic nie da ani w przypadku użycia walizki ani w przypadku użycia gameboya.

 

Ja mam canlocka, w sumie to nie wiem czy można to nazwać immo, czy czymś bardziej złożonym. Tak czy owak auto moze otworzą, ale odpalić nie powinno sie dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, malrapida napisał(a):

Piszesz o zewnętrznym, dodatkowym, akcesoryjnym immo. Widziałem takie z pastylką Dallas dołożone do Tico. Świetne są! Żaden gameboy im nie straszny. 😀

Ale że tak, czy że nie bo z tej wypowiedzi nic merytorycznego nie wynika.

 

Napisz jak wiesz, czy gameboy potrafi ominąć immobilizer wpinany w can oraz taki, który fizycznie rozłącza obwód. O tym jest dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.