Skocz do zawartości

Bezkluczykowy dostęp - czy jesteście zadowoleni i czy drugi raz byście wybrali tę opcję - raport ADAC


prawoimotoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz pierwszy mam teraz auto z bezkluczykowym otwieraniem i odpalaniem. I chociaż działa to tylko na drzwi przednie + bagażnik, to jest to i tak nieporównywalnie wygodniej niż tradycyjny pilot.

 

Rodzice mieli Renault Captur z keyless, teraz mają Vitare z tradycyjnym kluczykiem.

Mama za każdym razem psioczy strasznie jak ma grzebać za kluczykiem w torebce ;] Dla niej brak keyless to straszny regres w kwestii wygody; trudno się z tym nie zgodzić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sherif napisał(a):

Może i wygodniejszy niż pilot, ale wkurza mnie jak się myje auto to ciągle się zamyka i otwiera .. w sumie jeszcze nie doszedłem, dlaczego.

 

Na czas mycia zostaw kluczyk w aucie, nie zarygluje się :ok:

Mam tak samo w Skodzie, jak myję na bezdotykowej to auto samo się otwiera i zamyka jak strumieniem trafię gdzieś w klamkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sowik85 napisał(a):

 

Na czas mycia zostaw kluczyk w aucie, nie zarygluje się :ok:

Mam tak samo w Skodzie, jak myję na bezdotykowej to auto samo się otwiera i zamyka jak strumieniem trafię gdzieś w klamkę.

Zamknij pilotem, dotknij klamki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Trafiłem na ciekawy raporty ADAC, z którego wynika, iż na 500 przebadanych samochodów, tylko 25 samochodów okazały się bezpieczne.

 

Czy dla Was korzyści z użytkowania bezkluczykowego dostępu są większe niż ryzyko łatwej kradzieży samochodu?

 

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/ausstattung-technik-zubehoer/assistenzsysteme/keyless/

 

 

Keyless_Liste_500_Autos_rjqzty.pdf 536.57 kB · 10 pobrań

 

Ryzyko kradzieży zupełnie ignoruję, bo gdy chcą ukraść to i tak ukradną. Sam keyless jest dla mnie funkcją zupełnie obojętną bo i tak najczęściej zbliżając się do samochodu sięgam po pilota żeby otworzyć bagażnik (klapa podnosi się IMO na tyle długo, że otwieranie jej po tym jak już podejdę do samochodu oznacza upierdliwe czekanie). Więc mogę go mieć albo nie mieć, w większości przypadków i tak używam pilota. Za to nie wyobrażam sobie używania kluczyka wewnątrz, start samochodu musi być bezkluczykowy. A że chyba mało kto robi to bez keyless to siłą rzeczy ten system jest na liście moich preferowanych opcji, nawet jeśli i tak potem klikam sobie tego pilota żeby auto otworzyć.

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, grogi napisał(a):

Otwieranie bezkluczykowe - dla mnie bez sensu, mogłoby nie być. I tak otwieram zdalnie pilotem, który mam w kieszeni.

Uruchomienie silnika bez kluczyka, juz po otwarciu samochodu - świetna sprawa!

 

A dla mnie wrecz przeciwnie, co Ci po bezkluczykowym uruchomieniu jak i tak musisz znalezc pilota, zeby otworzyc auto czy zamknac?

Jak wsiadziesz to  nie ma co z tym kluczykiem zrobic, juz bym wolal wsadzic w stacyjke skoro i tak musialem wygrzebac z kieszeni/plecaka.

Mam cos takiego w Mazdzie i dla mnie to jest idiotyczne rozwiazanie.

Idealnie jest w Renault, podchodzisz to sie otwiera, odchodzisz sam zamyka, a karta moze byc sobie non stop np w plecaku/kurtce:ok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

A niby w jaki sposób to obchodzi dodatkowe,  niefabryczne zabezpieczenie jak Omega?

Nie obchodzi bo zostal stworzony przez luke w zabezpieczeniach producentow. Na Omege maja inne sposoby. Pewnie jak stoja dwa auta jeden z Omega drugi bez to wezma to bez dodatkowych zabezpieczen. Kiedys w 6tce montowali Omege za licznikami, demontowali i kradli :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Ryzyko kradzieży zupełnie ignoruję, bo gdy chcą ukraść to i tak ukradną. Sam keyless jest dla mnie funkcją zupełnie obojętną bo i tak najczęściej zbliżając się do samochodu sięgam po pilota żeby otworzyć bagażnik (klapa podnosi się IMO na tyle długo, że otwieranie jej po tym jak już podejdę do samochodu oznacza upierdliwe czekanie). Więc mogę go mieć albo nie mieć, w większości przypadków i tak używam pilota. Za to nie wyobrażam sobie używania kluczyka wewnątrz, start samochodu musi być bezkluczykowy. A że chyba mało kto robi to bez keyless to siłą rzeczy ten system jest na liście moich preferowanych opcji, nawet jeśli i tak potem klikam sobie tego pilota żeby auto otworzyć.

 

 

 

To juz ulomnosc Jaga czy Toyoty w wiekszosci aut bagaznik dziala szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Trafiłem na ciekawy raporty ADAC, z którego wynika, iż na 500 przebadanych samochodów, tylko 25 samochodów okazały się bezpieczne.

 

Czy dla Was korzyści z użytkowania bezkluczykowego dostępu są większe niż ryzyko łatwej kradzieży samochodu?

 

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/ausstattung-technik-zubehoer/assistenzsysteme/keyless/

 

 

Keyless_Liste_500_Autos_rjqzty.pdf 536.57 kB · 10 pobrań

 

Bym wziął, ale gdyby z jakiś powodów w pewnym momencie w ogóle nie było takiej opcji, to bym nie płakał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sherif napisał(a):

Odważnie. Testowałeś, czy sienie zamknię wcześniej ;).

Tak czy inaczej ciekawe dlaczego się zamyka ..

Nie wiem jak w innych markach, ale w renówkach jest tak, że antena jest pod tylnym siedzeniem. Jak znajdujesz się przed autem to już praktycznie nie łapie. No i auto się nie zamknie z kartą w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, spad napisał(a):

Tylko starego Keylessa w Lagunie nie używałem bo TM I tak trzeba było kartę do portu wsadzić przed odpaleniem

 

Bo miałeś dwójkę. W L3 już nie trzeba karty wsadzać, pod warunkiem, że ma hf. Jeśli nie ma, to też trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

A dla mnie wrecz przeciwnie, co Ci po bezkluczykowym uruchomieniu jak i tak musisz znalezc pilota, zeby otworzyc auto czy zamknac?

 

Pilot mam w kieszeni kurtki czy spodni - właśnie wychodziłem przecież z domu i musiałem drzwi zamknąć. Auto otworzę nawet nie wyjmując pilota z tej kieszeni. 

 

Ale jak już siądę, to wyjąc kluczyć z tej samej kieszeni wymaga już sporej gimnastyki.

 

2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

Jak wsiadziesz to nie ma co z tym kluczykiem zrobic, juz bym wolal wsadzic w stacyjke skoro i tak musialem wygrzebac z kieszeni/plecaka.

 

A po co miałeś go wygrzebywać?! Niech sobie dalej w tej kieszeni będzie.

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sowik85 napisał(a):

Mama za każdym razem psioczy strasznie jak ma grzebać za kluczykiem w torebce ;] Dla niej brak keyless to straszny regres w kwestii wygody; trudno się z tym nie zgodzić.

U mojej odwrotnie (już) nie lubi. Ostatnio wróciła z torebką  .. na dachu :phi:. Zagadała się, położyła torebkę na dach bo pakowała coś do środka. Potem wsiadła i odjechała, auto odpaliło bez problemu. Potem torebka spadła a auto jechało dalej, nie zwróciła uwagi na ostrzeżenie o braku kluczyka. W domu zaczęły się poszukiwania torebki .. która znalazła się rozjechana przez ileś aut na drodze.

 

Godzinę temu, blue_ napisał(a):

Nie wiem jak w innych markach, ale w renówkach jest tak, że antena jest pod tylnym siedzeniem. Jak znajdujesz się przed autem to już praktycznie nie łapie. No i auto się nie zamknie z kartą w środku.

Kiedyś za czasów Subaru rozkminiałem temat to tych anten wew było więcej. IMHO jedna to mało, może być problem z wykryciem kluczyka wew np w przednich drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, stig napisał(a):

Ja tam lubię keyless bo auto jest takie user friendly, ale też lubię w drugim aucie kluczyk i to pomimo tego iż trzeba go włożyć do stacyjki, przekręcić w poz. zapłon i lewą ręka (!) przycisnąć guzik start który jest po drugiej stronie kierownicy 🤣

 

po 9 latach długo się oduczałem odruchu macania lewą łapą po desce 😄 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Zbynek napisał(a):


 

 


Już wcześniej zastanawiałem się dlaczego nikt nie wprowadził zwykłego wyłącznika keyless w kluczyku (zwykły przełącznik on/off). Idziesz do sklepu, robisz pstryk i eliminujesz ryzyko kradzieży na walizkę. Pakujesz zakupy, płacisz i drugie pstryk i keyless znów aktywny. Tak samo w domu jak odkładasz kluczyki do szuflady.

Taptaraptap
 

 

 

 

Są takie zabezpieczenia, nakładasz na baterię w pilocie i to się deaktywuje po jakims czasie i trzeba puknąć, zeby znowu połączyło baterię

 

2-1024x600.jpg

 

Ja u siebie deaktywowałem keyless. Tzn element otwierania po dotknieciu klamki. Otwieram z pilota. Odpalam przyciskiem, zamykam guzikiem na klamce. 

 

Wszyscy, ktorzy piszą o tym jakim to dobrym zabezpieczeniem jest AC, prawdopodobnie nigdy nie mieli szkody kradzieżowej. 

Ja miałem. Mimo AC zostałem z dziurą w budżecie i brakiem możliwości zakupu porównywalnego auta.

Teraz w nowym mam GAP fakturowy. I co z tego, jak nowych aut nie ma bo zakonczyli produkcje, uzywki takiej jak moja nie widziałem na otomoto od ponad roku, na mobile.de są dwa - w tym jeden w moim kolorze 😄 na którego potencjalnie polisa + GAP powinna starczyć. Nowy model bedzie na wiosne pewnie o jakies 50k drozej. 

 

Tak czy inaczej - dobrze miec AC, ale w obecnych czasach kasa z ubezpieczenia moze byc na otarcie łez ale kupno nowego moze sie nie udac - bo a) podrozały b) auto po zamowieniu się pojawi za 6/9/12 miesiecy. 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym to rożnie bywa, przeważnie jest kłopot.  W moim przypadku, gdy skasowałem auto, bardzo sie ucieszyłem.  Dostałem tyle kasy z AC za ile mniej więcej bym je sprzedał, a moze  za ile chciałbym sprzedać. Mimo, że auto zadbane ok 100 kkm przebiegu, to silnik 1,6 THP i weź sie bujaj. W moim przypadku fart jak cholera😆

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sherif napisał(a):

Może i wygodniejszy niż pilot, ale wkurza mnie jak się myje auto to ciągle się zamyka i otwiera .. w sumie jeszcze nie doszedłem, dlaczego.

Musisz odłożyć kluczyk dalej od auta albo nie dotykać wodą z lancy okolic klamek. Porzuciłem mycie na myjniach właśnie ze względu na konieczność odłożenia kluczyka z dala od auta lub pozostawienia w aucie(niedopuszczalne).

 

W dniu 27.11.2022 o 13:43, prawoimotoryzacja napisał(a):

Trafiłem na ciekawy raporty ADAC, z którego wynika, iż na 500 przebadanych samochodów, tylko 25 samochodów okazały się bezpieczne.

Czy dla Was korzyści z użytkowania bezkluczykowego dostępu są większe niż ryzyko łatwej kradzieży samochodu?

 

Ciesze się, że jeszcze nie ukradli, jedno auto ma, drugie nie. Tym bez wole jeździć na zakupy itp. Nie muszę się wtedy rozglądać czy ktoś przy stoliku obok właśnie nie kradnie mi auta ;] Z drugiej strony jak dzieciaki/żona chcą wejść przede mną do auta to i tak muszę pilota wyciągnąć i otworzyć zdalnie. Nie jest to dla mnie must have.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Ryzyko kradzieży zupełnie ignoruję, bo gdy chcą ukraść to i tak ukradną. Sam keyless jest dla mnie funkcją zupełnie obojętną bo i tak najczęściej zbliżając się do samochodu sięgam po pilota żeby otworzyć bagażnik (klapa podnosi się IMO na tyle długo, że otwieranie jej po tym jak już podejdę do samochodu oznacza upierdliwe czekanie). Więc mogę go mieć albo nie mieć, w większości przypadków i tak używam pilota. Za to nie wyobrażam sobie używania kluczyka wewnątrz, start samochodu musi być bezkluczykowy. A że chyba mało kto robi to bez keyless to siłą rzeczy ten system jest na liście moich preferowanych opcji, nawet jeśli i tak potem klikam sobie tego pilota żeby auto otworzyć.

 

W Porsche, nie ma przycisku, tylko jest po lewej strony taka imitacja kluczyka (która ma właściwości zwykłego kluczyka) i nim przekręcasz zapłon.

 

Waham się na całkowitym wyłączeniem - poprzez kodowanie w ASO - bezkluczykowego dostępu.

 

Szkoda byłoby auta, i cóż z tego, że jest AC, jak jest problem z dostępnością tych samochodów, a ceny pewnie dalej pójdą w górę.

 

Fajne jest to, że tą imitację kluczyka można serwisowo wyciągnąć i używać zwykłego kluczyka do odpalania, który notabene jest bardzo ładny!

 

Na razie nie mam zamiaru używać pastylek zabezpieczających, gdyż wyglądają one strasznie, jak stara karta pamięci z poprzedniej epoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

 

 

Na razie nie mam zamiaru używać pastylek zabezpieczających, gdyż wyglądają one strasznie, jak stara karta pamięci z poprzedniej epoki.

Ta pastylka jest na baterie wiec jej nie widac :hehe: Zreszta to wtedy jest zupelnie bez sensu klepac kluczyc za kazdym razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w KTM-e a nie w aucie posiadam  system bez kluczykowy .Zabezpieczenie przed kradzieżą - jak rozumiem na walizkę polega na tym że muszę trzy razy wcisnąć przycisk na pilocie  w odległości do 1.5 m . Po tym dopiero można włączyć zapłon - zwany race on .

Po wyłączeniu , w czasie do 10 min działa normalnie jak każdy bez kluczykowy system . Po 5 min procedura od nowa . Anti-Relay-Attack  to KTM nazwał można oczywiście wyłączyć . Dla mnie to dużo lepsze od specjalnych etui .

Jest okej 🙂.

Edytowane przez pawlaa1370
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wujek napisał(a):

Ta pastylka jest na baterie wiec jej nie widac :hehe: Zreszta to wtedy jest zupelnie bez sensu klepac kluczyc za kazdym razem?

 

hmmm?

 

Jak jej nie widać, jak jest to płytka wielkości starej karty pamięci i wygląda paskudnie na tle ładnego kluczyka?

 

Drugiego zdania nie rozumiem? 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, prawoimotoryzacja napisał(a):

 

hmmm?

 

Jak jej nie widać, jak jest to płytka wielkości starej karty pamięci i wygląda paskudnie na tle ładnego kluczyka?

 

Drugiego zdania nie rozumiem? 😄

 

To jest zabezpieczenie nakladane na baterie w srodku kluczyka i musisz pukac w kieszeni w kluczyk zeby sie wlaczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

 

hmmm?

 

Jak jej nie widać, jak jest to płytka wielkości starej karty pamięci i wygląda paskudnie na tle ładnego kluczyka?

 

Drugiego zdania nie rozumiem? 😄

 

 

Pewnie Ci chodzi o dodatkowy immo typu 

blokada-zaplonu-kd-2006-1-pilot.jpg

 

i on jest po prostu immobilizerem bezkluczykowym. 

 

A tu była mowa o tym zabezpieczeniu 

https://keylessprotector.com/

https://keylessprotector.com/videos/home/klips_640.mp4

 

Który jest nakładką na baterię w oryginalnym pilocie/kluczyku. Przerywa obwód po jakimś czasie a potem się go budzi stukając w obudowę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wujek napisał(a):

To jest zabezpieczenie nakladane na baterie w srodku kluczyka i musisz pukac w kieszeni w kluczyk zeby sie wlaczyl.

 

Ta karta czarna plastikowa. Bez tego nie da się odpalić samochodu. Nie chcę jej nosić przy sobie, a przy kluczykach wygląda strasznie i ciężko upchać w kieszeni kluczyki.

 

tracker-fob.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

 

Ta karta czarna plastikowa. Bez tego nie da się odpalić samochodu. Nie chcę jej nosić przy sobie, a przy kluczykach wygląda strasznie i ciężko upchać w kieszeni kluczyki.

 

tracker-fob.jpg

 

To jakies dodatkowe zabezpieczenie zamontowane przez dealera czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, komor napisał(a):

Musisz odłożyć kluczyk dalej od auta albo nie dotykać wodą z lancy okolic klamek. Porzuciłem mycie na myjniach właśnie ze względu na konieczność odłożenia kluczyka z dala od auta lub pozostawienia w aucie(niedopuszczalne).

Póki co olałem sprawę .. niech się zamyka i  otwiera jak lubi ;). Wolę to niż zatrzaśnięcie kluczyka w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

A co to za problem, skoro jestes caly czas przy aucie? :nie_wiem:

 

 

Dużo trzeba żeby ktoś wskoczył Ci do auta i odjechał? Prościej jest nie ułatwiać złodziejowi pracy :ok: Poza tym, bez kluczyka AC trochę nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sowik85 napisał(a):

 

Na czas mycia zostaw kluczyk w aucie, nie zarygluje się :ok:

Mam tak samo w Skodzie, jak myję na bezdotykowej to auto samo się otwiera i zamyka jak strumieniem trafię gdzieś w klamkę.

Dokladnie, na wszelki wypadek gdyby jednak była jakaś usterka lepiej zostawić otwarte okno ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, komor napisał(a):

 

Dużo trzeba żeby ktoś wskoczył Ci do auta i odjechał? Prościej jest nie ułatwiać złodziejowi pracy :ok: Poza tym, bez kluczyka AC trochę nie działa.

 

Mysle, ze szansa porownywalna z wygrana w lotto, szczegolnie jak chodzisz z lanca dookola auta ;]

Szczegolnie, ze zlodziej nie ma pojecia o tym, ze kluczyk lezy w samochodzie ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

 

W Porsche, nie ma przycisku, tylko jest po lewej strony taka imitacja kluczyka (która ma właściwości zwykłego kluczyka) i nim przekręcasz zapłon.

 

Waham się na całkowitym wyłączeniem - poprzez kodowanie w ASO - bezkluczykowego dostępu.

 

Szkoda byłoby auta, i cóż z tego, że jest AC, jak jest problem z dostępnością tych samochodów, a ceny pewnie dalej pójdą w górę.

 

Fajne jest to, że tą imitację kluczyka można serwisowo wyciągnąć i używać zwykłego kluczyka do odpalania, który notabene jest bardzo ładny!

 

Na razie nie mam zamiaru używać pastylek zabezpieczających, gdyż wyglądają one strasznie, jak stara karta pamięci z poprzedniej epoki.

 

serio, odpalanie kluczykiem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

 

Ta karta czarna plastikowa. Bez tego nie da się odpalić samochodu. Nie chcę jej nosić przy sobie, a przy kluczykach wygląda strasznie i ciężko upchać w kieszeni kluczyki.

 

tracker-fob.jpg

Największy jej problem to brak logo Porsche i dlatego jest brzydka :hehe:, bo rozmiarami pod kluczykiem się prawie chowa. ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Chyba przez producenta, w szczególności na rynek PL 😄

 

Mając powyższe na uwadze, ja się chyba wymiksuję z bezkluczykowego dostępu...

Właśnie w TV podali, że dziś pod Warszawą dziabnęli 14 osobową grupę złodziei.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

57 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

serio, odpalanie kluczykiem ???

 

Może i tak i tak, czyli albo atrapa kluczka albo zwykłym kluczykiem. Świetny przykład klasyki w tych czasach.

 

 

30 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Największy jej problem to brak logo Porsche i dlatego jest brzydka :hehe:, bo rozmiarami pod kluczykiem się prawie chowa. ;]

 

Można okleić 😁

 

Bardziej o to chodzi, że jest to kolejne badziewie, które ledwo co się mieści w kieszeni i trzeba uważać, żeby tego nie zgubic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

 

 

Może i tak i tak, czyli albo atrapa kluczka albo zwykłym kluczykiem. Świetny przykład klasyki w tych czasach.

 

 

 

Można okleić 😁

 

Bardziej o to chodzi, że jest to kolejne badziewie, które ledwo co się mieści w kieszeni i trzeba uważać, żeby tego nie zgubic


W Mazdzie daja etui z logo ;]

 39405F07-5247-42F5-A633-BE4220B24593.jpeg.2290fc881122a2dd9d69632503a943e6.jpeg

 

Edytowane przez Maciej__
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Keyless w jednym samochodzie, w pozostałych dwóch brak. Dla mnie bez większego znaczenia bo jestem przyzwyczajony, ale Żona, która jeździ tylko autem z tym systemem już nie chce niczego innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.