Jump to content

Teraz to już koniec EV na bank...

PawelWaw
 Share

Recommended Posts

16 minut temu, kravitz napisał(a):

Nie mów że lepiej niz dieslem ;]

nie no diesel to klasa sama w sobie, zalewasz do pelna i jedziesz bez siku te 2000 km...

Edited by PawelWaw

Teraz, wujek napisał(a):

Nie wiem jakbym brał Ateca to stoją na placu.

kumpel kupil wlasnie jakas cupre ale dokladnie nie wiem jaka, jakis suv i powiedzieli mu ze za rok do odbioru...

1 minutę temu, PawelWaw napisał(a):

kumpel kupil wlasnie jakas cupre ale dokladnie nie wiem jaka, jakis suv i powiedzieli mu ze za rok do odbioru...

Bez sensu są na stoku tak jak tesle. Właśnie przeglądałem nowych 3 sporo i widzę ze przy zamówieniu w marcu. Może w DE w koncu klepią. 

11 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

nie no diesel to klasa sama w sobie, zalewasz do pelna i jedziesz bez siku te 2000 km...

no tak, ale na wakacje to będziesz musiał smrodziarza pożyczać ;l

Teraz, Raku napisał(a):

no tak, ale na wakacje to będziesz musiał smrodziarza pożyczać ;l

w najblizszych latach nie planujemy wakacji, z jakich powodow to chyba sie domyslasz ???

• Like 1
  • Haha 2

18 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

Chwilowo jestem w posiadaniu takiego auta :)

Przyjemnie sie jezdzi...

Ładny, taki do ślubu ;]

32 minuty temu, Furvus_Eques napisał(a):

Wzięcie teraz leasingu to zabawa dla hazardzistów bo nikt nie wie jaka będzie rata za pół roku.

:hehe:

Eeee tam wystarczy poprosić o kalkulację na stałej stopie a nie zmiennym wiborze. W Renault miałem stałe raty przez cały okres leasingiu mimo skaczących stóp %.

Jest drożej ale masz pewność niezmienności ceny.

Eeee tam wystarczy poprosić o kalkulację na stałej stopie a nie zmiennym wiborze. W Renault miałem stałe raty przez cały okres leasingiu mimo skaczących stóp %.
Zawsze taki model finansowania wybieram.

16 minut temu, ppmarian napisał(a):
17 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

Po co? Juz dawno przestałem marzyć o 1000km. Wystarczy uczciwe 500km i dalej Lipton.

Long range ma 600km. Zakladam, ze jazda pusta autostrada 160/170 km/h pozwoli na zasieg kolo 400km IMO jak ktos w centralnej PL mieszka to na jednym ladowaniu wszedzie dojedzie.  Jak juz mi prad dociagna do garazu to Tesla Rong Range bedzie idealna dla mnie.

• Haha 3

Long range ma 600km. Zakladam, ze jazda pusta autostrada 160/170 km/h pozwoli na zasieg kolo 400km IMO jak ktos w centralnej PL mieszka to na jednym ladowaniu wszedzie dojedzie.  Jak juz mi prad dociagna do garazu to Tesla Rong Range bedzie idealna dla mnie.
Mówimy o plaskaczu? A nawet jeśli to wątpię w te 400km przy jedzie autostradowej + VAT

15 minut temu, ppmarian napisał(a):
29 minut temu, wujek napisał(a):

Mówimy o plaskaczu? A nawet jeśli to wątpię w te 400km przy jedzie autostradowej + VAT

Tak model 3. Nie jechalem nim autostrada ale tak zakladam. Moze koledzy eletryczni sie wypowiedza ile to 'pali' przy tych 140 + Vat.

Godzinę temu, wujek napisał(a):

Tak, 400km z taką prędkością. Na pewno ;]

Stawiam 10pln ze do 300km nie dojedzie ;]

Co i tak nie jest złym wynikiem ;)

• Like 1

5 godzin temu, Furvus_Eques napisał(a):

Wzięcie teraz leasingu to zabawa dla hazardzistów bo nikt nie wie jaka będzie rata za pół roku.

:hehe:

Jeśli wariant turecki to trzeba brać po kilka 😄

• Haha 1

2 godziny temu, wujek napisał(a):

Tak model 3. Nie jechalem nim autostrada ale tak zakladam. Moze koledzy eletryczni sie wypowiedza ile to 'pali' przy tych 140 + Vat.

To zależy od lawety na której jedzie, ale z moich doświadczeń to już tak 13-15 litrów trzeba liczyć 😌

• Haha 1

W dniu 28.11.2022 o 19:51, PawelWaw napisał(a):

Przyjemnie sie jezdzi...

perfo 1.jpeg

Ekolog jeden…

Przez takie elementy, jak ty lobby bateryjne rośnie w siłę, dzieci w Afryce i okolicach (Bełchatów) cierpią, drzewa w lasach umierają pod ciężarem zużytych baterii, a prawdziwych autokącikowiczów coraz bardziej ciśnie guma w majtkach. 

Nieładnie. 

Edited by HelixSv
  • Like 1
  • Haha 1

6 godzin temu, komor napisał(a):

Można poprosić i można taką dostać. Ale można też zostać zabitym śmiechem. Zależy gdzie pytasz.

26 minut temu, mrBEAN napisał(a):

Proszę :) 

%C5%9Aredni-zasi%C4%99g-Tesla-Model-3-w-

Niewiarygodnie prostoliniowy wykres.

A podobno opór aerodynamiczny rośnie z kwadratem prędkości.

Wygląda na to, że pomiary zostały zrobione tylko przy 90 i 200. Pociągnięcie między tymi punktami prostej lini jest błędem (jak cała ta wasza elektromobilność).

:lizak:

• Like 1
  • Haha 2

33 minuty temu, mrBEAN napisał(a):

Proszę :) 

%C5%9Aredni-zasi%C4%99g-Tesla-Model-3-w-

No i fajnie wychodzi jakieś 300 km zasięg jak się nie jest zawalidroga. Jak tylko rozwiną sieć ładowarek nie widzę problemu żeby zatrzymać sie na 15 minut na podładowanie.

13 minut temu, wujek napisał(a):

No i fajnie wychodzi jakieś 300 km zasięg jak się nie jest zawalidroga. Jak tylko rozwiną sieć ładowarek nie widzę problemu żeby zatrzymać sie na 15 minut na podładowanie.

A @ppmarianwidzi i jest dlatego od Ciebie lepszy ;) 

32 minuty temu, wujek napisał(a):

300km przy ~150km/h jest mało realne w TM3P, w TMYP jest jeszcze gorzej. Musiałbyś utrzymać zużycie na poziomie 25kWh/100km. Raczej na realne [email protected]/h się przygotuj zakładając że jednak nie kończysz trasy gdy samochód przestaje jechać, a gdzieś przy 10 czy tam 5%.

5 minut temu, format napisał(a):

300km przy ~150km/h jest mało realne w TM3P, w TMYP jest jeszcze gorzej. Musiałbyś utrzymać zużycie na poziomie 25kWh/100km. Raczej na realne [email protected]/h się przygotuj zakładając że jednak nie kończysz trasy gdy samochód przestaje jechać, a gdzieś przy 10 czy tam 5%.

To mnie zaskoczyłeś byłem przekonany ze więcej. No nic narazie czekam na decyzje od EON zeby prąd w garażu był.

8 minut temu, wujek napisał(a):

To mnie zaskoczyłeś byłem przekonany ze więcej. No nic narazie czekam na decyzje od EON zeby prąd w garażu był.

Stary, bierz Passata B5FL z 1.9TDI

• I love it 1
  • Haha 2

A @ppmarianwidzi i jest dlatego od Ciebie lepszy  
Bo samochód jest dla mnie a nie ja dla samochodu.

Z chęcią wejdę ponownie do rzeki EV jak tylko nie będzie to mnie dodatkowo ograniczać. Pytanie czy za 5, 10 lat czy wiecej lat?

Gniazdo siłowe 16A czeka w garażu. Mam nadzieję że nie zarośnie pajęczyna do tego czasu

9 godzin temu, ppmarian napisał(a):

Bo samochód jest dla mnie a nie ja dla samochodu.

Z chęcią wejdę ponownie do rzeki EV jak tylko nie będzie to mnie dodatkowo ograniczać. Pytanie czy za 5, 10 lat czy wiecej lat?

Gniazdo siłowe 16A czeka w garażu. Mam nadzieję że nie zarośnie pajęczyna do tego czasu emoji6.png

Dzieci pod Bełchatowem mówią stanowcze nie! 
Pajęczyna jest ok 😎

W dniu 28.11.2022 o 18:51, PawelWaw napisał(a):

Przyjemnie sie jezdzi...

perfo 1.jpeg

Na dłużej czy tylko chwilowo? Lampy tylne już zaparowane? ;]

Fajny samochód, niesamowite osiągi w wersji AWD, bardzo przyjemnie się jeździ. Jedyne co mnie przeraziło to brak kontaktu z rzeczywistością. Czasami jadąc czułem się jak na wygodnym fotelu, grając w jakąś grę. Trochę to niebezpieczne to to jednak kawał rozpędzonej masy a prowadzenie tego przypomina bardziej zabawę

• Haha 1

34 minuty temu, Igorek napisał(a):

Na dłużej czy tylko chwilowo? Lampy tylne już zaparowane? ;]

Fajny samochód, niesamowite osiągi w wersji AWD, bardzo przyjemnie się jeździ. Jedyne co mnie przeraziło to brak kontaktu z rzeczywistością. Czasami jadąc czułem się jak na wygodnym fotelu, grając w jakąś grę. Trochę to niebezpieczne to to jednak kawał rozpędzonej masy a prowadzenie tego przypomina bardziej zabawę

Zalecam nie picie w aucie :)

15 minut temu, PawelWaw napisał(a):

No po kilku dniach mogę napisać że przyspieszenie tego to jakiś kosmos. :jem: i to jeszcze bez jakiegoś ryku silnika :)

Taaa jasne, to weź teraz tym przyspiesz od 0-1000 km!

• Like 1
  • Haha 2

Godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

No po kilku dniach mogę napisać że przyspieszenie tego to jakiś kosmos. :jem: i to jeszcze bez jakiegoś ryku silnika :)

100-200 robi tyle co mocniejsze hot hatche ale do 100 to miazga. Nie wiem co to za Tesla lata w Panku ale wrażenia miałem podobne.