Skocz do zawartości

Kia sportage hybryda


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Marcin79 napisał(a):

Dzisiaj oglądałem,  w wersji GT. 

Ładna , fajnie się siedziało.

 

Cena 200 tys

Spalanie podane w trybie mieszanym 5,7.

.. Czyli w mieście będzie paliła z 7 ,8 litrów. 

 

Gdzie ta oszczędność?

 

Moze najpierw pojezdzij taka hybryda, a pozniej sie wypowiadaj o spalaniu :ok:

Akurat w miescie oszczednosci beda najwieksze.

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Moze najpierw pojezdzij taka hybryda, a pozniej sie wypowiadaj o spalaniu :ok:

Akurat w miescie oszczednosci beda najwieksze.

Dokładnie hybrydy mają najwięcej zalet w mieście, które zanikają im bardziej zbliżamy się do jazdy autostradowej. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marcin79 napisał(a):

Dzisiaj oglądałem,  w wersji GT. 

Ładna , fajnie się siedziało.

 

Cena 200 tys

Spalanie podane w trybie mieszanym 5,7.

.. Czyli w mieście będzie paliła z 7 ,8 litrów. 

 

Gdzie ta oszczędność?

Czekam na pierwszy milion w cenniku tej marki (i nie tylko tej). :sciana:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marcin79 napisał(a):

Dzisiaj oglądałem,  w wersji GT. 

Ładna , fajnie się siedziało.

 

Cena 200 tys

Spalanie podane w trybie mieszanym 5,7.

.. Czyli w mieście będzie paliła z 7 ,8 litrów. 

 

Gdzie ta oszczędność?

 

powinno być dokładnie odwrotnie

rav4 HEV w W-wie potrafi spalić 4.5-5L a na trasie 7L 

za 200tyś to chyba jednak wolał bym Toyotę 

Edytowane przez Koonrad
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Marcin79 napisał(a):

Dzisiaj oglądałem,  w wersji GT. 

Ładna , fajnie się siedziało.

 

Cena 200 tys

Spalanie podane w trybie mieszanym 5,7.

.. Czyli w mieście będzie paliła z 7 ,8 litrów. 

 

Gdzie ta oszczędność?

 

Wątpie .. mniej spaliła mi większa Sorento, gdzie większość przestałem w korkach. Spalanie IMO rewelacyjne 6.8l.

Dla porównania rodziców Sportage MY13 2.0 paliła w mieście 12l i dodatkowo była mułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał(a):

 

Wątpie .. mniej spaliła mi większa Sorento, gdzie większość przestałem w korkach. Spalanie IMO rewelacyjne 6.8l.

Dla porównania rodziców Sportage MY13 2.0 paliła w mieście 12l i dodatkowo była mułem.

Przestań z Tym sorento 1.6

Uciąg przyczepy ma żaden,  na autostradę się nie nadaje . 

6.8 rewelacja w mieście.  To mi x5 w. miescie pali od 7,9 do 9.5 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin79 napisał(a):

Dzisiaj oglądałem,  w wersji GT. 

Ładna , fajnie się siedziało.

 

Cena 200 tys

Spalanie podane w trybie mieszanym 5,7.

.. Czyli w mieście będzie paliła z 7 ,8 litrów. 

 

Gdzie ta oszczędność?

To dużo, Arkana kręcąc się po 3miescie spaliła ciut ponad 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

A ja raczej nie...

Za 200kPLN w Kia masz najwyzsza wersje + AWD i wnetrze o lata swietlne lepsze niz w Toyocie.

Dodatkowo klasyczny automat.

 

to by był dylemat. Toyota przy Kii wygląda jak ciosana siekierką, zwłaszcza w środku. Może nie jestem wielkim estetą ale jakbym miał wydać 200 tys. na samochód, to musiałby mi się chociaż trochę podobać. A poza tym trudny wybór. Pisałem kilka miesięcy temu moje wrażenia z jazdy taką Sportage HEV. Dupy nie urywa, jest wrażenie sporego laga zanim ten silnik spalinowy się uruchomi i wrzuci odpowiedni bieg tym klasycznym automatem (oczywiście przy próbie dynamicznej jazdy, przy spokojnej jest super płynnie i cicho). Myślę że napęd Toyoty będzie działał bardziej płynnie i po prostu lepiej. Ale pewności nie mam, bo Rav4 jechałem tylko po parkingu w trybie EV ;].

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcin79 napisał(a):

W sobotę mają mi wypożyczyć arkane, zobaczę jak się tym jeździ. 

 

To auto zbudowane na bazie crossovera klasy B, wiec nie wiem czego sie spodziewasz ;]

Do tego hybryda to wolnossace 1,6 + silnik EV, w sumie jakies 150KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, maro_t napisał(a):

 

to by był dylemat. Toyota przy Kii wygląda jak ciosana siekierką, zwłaszcza w środku. Może nie jestem wielkim estetą ale jakbym miał wydać 200 tys. na samochód, to musiałby mi się chociaż trochę podobać. A poza tym trudny wybór. Pisałem kilka miesięcy temu moje wrażenia z jazdy taką Sportage HEV. Dupy nie urywa, jest wrażenie sporego laga zanim ten silnik spalinowy się uruchomi i wrzuci odpowiedni bieg tym klasycznym automatem (oczywiście przy próbie dynamicznej jazdy, przy spokojnej jest super płynnie i cicho). Myślę że napęd Toyoty będzie działał bardziej płynnie i po prostu lepiej. Ale pewności nie mam, bo Rav4 jechałem tylko po parkingu w trybie EV ;].

 

Moj tesc ma Tucsona z tym napedem, wiec troche jezdzilem.

Jak na 230KM to tylka nie urywa, ale jest wiecej niz wystarczajacy do normalnej jazdy.

Zawsze mozna wrzucic tryb sport i wtedy zbiera sie lepiej. To nie jest samochod do wyscigow czy bicia rekordow 0-100 ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Moj tesc ma Tucsona z tym napedem, wiec troche jezdzilem.

Jak na 230KM to tylka nie urywa, ale jest wiecej niz wystarczajacy do normalnej jazdy.

Zawsze mozna wrzucic tryb sport i wtedy zbiera sie lepiej. To nie jest samochod do wyscigow czy bicia rekordow 0-100 ;)

 

Ja miałem wrażenie że ta Kia w trybie sport różni się tylko tym że wyświetla czerwone zegary i dłużej utrzymuje włączony silnik spalinowy, nie gasi go tak często. Ale trzeba by dłużej pojeździć żeby mieć pewność.

Oczywiście dynamika tych aut jest wystarczająca ale chodzi o odczucia i przyjemność z jazdy. Muszę się przejechać którąś Toyotą z tą nową generacją hybryd. Bo na razie jeździłem tylko Yarisem i prawdę mówiąc to mimo trzycylindrowego silnika miałem lepsze wrażenia niż z tych 230KM w Kii. Przede wszystkim dużo lepsze wrażenia z przyspieszania, nie ma tej chwili zwłoki a potem kop, tylko wszystko jest płynne. Też jest opóźnienie w reakcji, ale takie właśnie płynne. Pewnie przez brak turbo i skrzynię CVT. Jeżeli te większe hybrydy jeżdżą tak samo płynnie tylko szybciej i jeszcze kulturalniej przez 4 cylindry, to dużo bardziej bym wolał Toyotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

To auto zbudowane na bazie crossovera klasy B, wiec nie wiem czego sie spodziewasz ;]

Do tego hybryda to wolnossace 1,6 + silnik EV, w sumie jakies 150KM.

Zobaczyć ale takie cudo spala i jak się tym jeździ. 

 

Np po 3 letniej jeździe mazda 3 120 ps mogę powiedzieć że jezdzilo się przyjemnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcin79 napisał(a):

W sobotę mają mi wypożyczyć arkane, zobaczę jak się tym jeździ. 

Po mieście ok. na autostradzie możesz być rozczarowany, to ma raptem 145 KM wszystkiego. Nam (czyli żonie)  mimo to przypadło do gustu. U nas głównie auto w mieście użytkowane. Pewnie dostaniesz wersję RS Line albo Engineered. W tej wersji masz czarną podsufitkę.IMG_20220708_174324.jpgIMG_20220708_174324.jpgIMG_20220709_100220.jpgIMG_20220708_175012.jpgIMG_20220708_174925.jpgIMG_20220708_174928.jpgIMG_20220708_174950.jpgIMG_20220708_175211.jpgIMG_20220708_174805.jpg

IMG_20220708_174314.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Gdybym mial kupowac kilkuletnia uzywke, to pewnie bym wybral Toyote ;)

 

 

moja roczna sportage 3x była na lawecie,

kolega z pracy przestał już liczyć, autem w ciągu półtorej roku jeździł może 5-6miesięcy

(obecnie walczą ze sprzęgłem, co ciekawe u mnie problem też się pojawił)

przypominam że nie przysługuje ci auto zastępcze ramach gwarancji, tzn przysługuje, ale na 4dni, a do auta zaglądną po 20 :P

 

ASO KIA to dramat

 

mnie akurat stylistyka rav4 się podoba, zwłaszcza do przecudowanej sportage ;)

 

nie porównywałem wyposażenia, ale za 200tyś rav4 też ma napęd 4x4 (elektryk) ale radzi sobie jak potrzeba

wyposażenie pewnie będzie trochę na korzyść KIA, pytanie czego będzie brakowało w rav4 za 200tyś 

Edytowane przez Koonrad
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Koonrad napisał(a):

mnie akurat stylistyka rav4 się podoba, zwłaszcza do przecudowanej sportage ;)

Też nie wiem co ludzie chcą od tego auta. Proste, niewycudowane wnętrze. I wszystko na miejscu.

A 200 kzł to teraz byle SUV kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, r1sender napisał(a):

Po mieście ok. na autostradzie możesz być rozczarowany, to ma raptem 145 KM wszystkiego. Nam (czyli żonie)  mimo to przypadło do gustu. U nas głównie auto w mieście użytkowane. Pewnie dostaniesz wersję RS Line albo Engineered. W tej wersji masz czarną podsufitkę.IMG_20220708_174925.jpg

 

 

Jednostrefowa klima automatyczna w 21 wieku? 

 

Plus tablet że oczy bolą... ładne auto z zewnątrz, ale ta klima to dyskwalifikacja z miejsca. Chyba że ktoś rzeczywiście jeździ sam albo ma identyczne upodobania, u mnie by to nie przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bizz napisał(a):

Plus tablet że oczy bolą... ładne auto z zewnątrz, ale ta klima to dyskwalifikacja z miejsca. Chyba że ktoś rzeczywiście jeździ sam albo ma identyczne upodobania, u mnie by to nie przeszło.

 

u mnie w Astrze przez 4 lata chyba ani razu dwustrefowość się nie przydała.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał(a):

Też nie wiem co ludzie chcą od tego auta. Proste, niewycudowane wnętrze. I wszystko na miejscu.

A 200 kzł to teraz byle SUV kosztuje.

 

dokładnie tak, auto jest mega praktyczne, o wiele bardziej niż poprzednia sportage 

ma półki, schowki, ma wszystko pod ręką 

ludzie śmieją się z tych wystających pokręteł klimy, a one są mega wygodne, bo nie trzeba ich szukać 

jedyny minus to faktycznie multimedia, trochę trącą myszką, ale z drugiej strony mają co potrzeba

tzn podłączam tel i mam android auto na ekranie ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Też nie wiem co ludzie chcą od tego auta. Proste, niewycudowane wnętrze. I wszystko na miejscu.

A 200 kzł to teraz byle SUV kosztuje.

 

taki detal. Tylne rury wydechowe. Przyjrzyj się na ulicach. W co drugiej Ravce wyglądają jakby opadały w dół i zaraz miały zacząć szorować o ziemię. Nie wiem czy jakaś wada, czy tak ma być, ale wygląda to imho tandetnie. Kolega kupił Rav4 kilka miesięcy temu i też od nowości tak wygląda. Przykładowe zdjęcie:

obraz.png.7b3fa4b06db901ad2d36d8e20f199686.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maro_t napisał(a):

taki detal. Tylne rury wydechowe. Przyjrzyj się na ulicach. W co drugiej Ravce wyglądają jakby opadały w dół i zaraz miały zacząć szorować o ziemię. Nie wiem czy jakaś wada, czy tak ma być, ale wygląda to imho tandetnie. Kolega kupił Rav4 kilka miesięcy temu i też od nowości tak wygląda. Przykładowe zdjęcie:

Szczerze to nie zwracam uwagi. Popatrzyłem trochę na zdjęcia no i takie są :)

Wszystko jest kwestią gustu. Twój Opel w wersji sedan czy kombi mi się zupełnie nie podoba. Ale hatchback jest ładny.

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maro_t napisał(a):

 

taki detal. Tylne rury wydechowe. Przyjrzyj się na ulicach. W co drugiej Ravce wyglądają jakby opadały w dół i zaraz miały zacząć szorować o ziemię. Nie wiem czy jakaś wada, czy tak ma być, ale wygląda to imho tandetnie. Kolega kupił Rav4 kilka miesięcy temu i też od nowości tak wygląda. Przykładowe zdjęcie:

 

 

przynajmniej sa podłączone - lepsze to niż zaślepki w KIA (zresztą nie tylko w KIA) ;)

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcindzieg napisał(a):

Szczerze to nie zwracam uwagi. Popatrzyłem trochę na zdjęcia no i takie są :)

 

spokojnie mogli by nie robić tych wycięć w zderzaku bo i tak rury wiszą niżej, a zoszczędzili by kilka centów ;]. Jakby to była Alfa to by był tandetny włoski montaż, a w Toyocie to na pewno tak ma być ;]

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bizz napisał(a):

 

Jednostrefowa klima automatyczna w 21 wieku? 

 

Plus tablet że oczy bolą... ładne auto z zewnątrz, ale ta klima to dyskwalifikacja z miejsca. Chyba że ktoś rzeczywiście jeździ sam albo ma identyczne upodobania, u mnie by to nie przeszło.

Z klimą faktycznie lipa, najwyższa wersja i nie ma opcji strefowej, dobrze, że chociaż kanały na tył puścili. Co do tabletów to ponoć taka moda żeby walić je tak wysoko, ponoć wzroku to  specjalnie nie ma od drogi odrywać. Mnie ogólnie tablety męczą podczas jazdy nocą mimo trybu nocnego. Zazwyczaj je wygaszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Ja mam dwustrefowa ale moja nerwica natrectw sprawia, ze mnie irytuje jak jest ustawiona inaczej na obu galkach ;l

Wiec 99% czasu i tak dziala jak jednostrefowa ;]

 

U mnie jest zwykle dwa stopnie różnicy - u mnie mniej, bo lubię chłodek w długiej trasie, u żony koło 23-23.5 bo śpi i się dogrzewa. Plus najlepiej grzanie tyłka;]

 

Z nerwicą natręctw mam za to głośność radia w samochodzie, zawsze musi być nieparzysty numerek;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maro_t napisał(a):

 

spokojnie mogli by nie robić tych wycięć w zderzaku bo i tak rury wiszą niżej, a zoszczędzili by kilka centów ;]. Jakby to była Alfa to by był tandetny włoski montaż, a w Toyocie to na pewno tak ma być ;]

 

Prawdę mówiąc nie zwróciłem na to uwagi, faktycznie odstają

dla porównania fotka (tylko tak jak pisałem, w KIA to były zaślepki w zderzaku, wydech był pod spodem)

 

 

image.png.e240b334e66fb0d9acbe9942cd16c2e2.png

 

tylko wolę te odstające wydechy niż brak światła cofania w KIA (ma tylko z jednej strony i bardzo słabe)

nic w nocy podczas cofania nie było widać, rav4 o wiele lepiej 

zresztą te dolne światła w sportage to pomyłka na całej linii 

Edytowane przez Koonrad
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, r1sender napisał(a):

Z klimą faktycznie lipa, najwyższa wersja i nie ma opcji strefowej, dobrze, że chociaż kanały na tył puścili. Co do tabletów to ponoć taka moda żeby walić je tak wysoko, ponoć wzroku to  specjalnie nie ma od drogi odrywać. Mnie ogólnie tablety męczą podczas jazdy nocą mimo trybu nocnego. Zazwyczaj je wygaszam.

 

W zeszłym tygodniu dostałem w ramach upgrade`u nową Corollę w wypożyczalni, podobny tablet miała - w dzień nawet ok, szybko się przyzwyczaiłem, ale w nocy musiałem ten ekran wyłączyć. Za to jest tam taki bajer jak wyświetlanie wskazówek nawigacji na komputerze przy liczniku, wystarczało mi to nocą i było w porządku. Jedyny minus to nawet przy wyłączonym tablecie, każde ściszenie radia czy zmiana piosenki to chwilowe podświetlenie tabletu, info o zmianie głośności i wygaszenie. Upierdliwe, szczególnie jak ktoś dużo nocą jeździ.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koonrad napisał(a):

 

Prawdę mówiąc nie zwróciłem na to uwagi, faktycznie odstają

dla porównania fotka (tylko tak jak pisałem, w KIA to były zaślepki w zderzaku, wydech był pod spodem)

 

 

 

 

tylko wolę te odstające wydechy niż brak światła cofania w KIA (ma tylko z jednej strony i bardzo słabe)

nic w nocy podczas cofania nie było widać, rav4 o wiele lepiej 

zresztą te dolne światła w sportage to pomyłka na całej linii 

 

Nie lubię jak mi ktoś zwraca uwagę na takie rzeczy, teraz będę się oglądał za każdą RAV4 na drodze;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin79 napisał(a):

Dzisiaj oglądałem,  w wersji GT. 

Ładna , fajnie się siedziało.

 

Cena 200 tys

Spalanie podane w trybie mieszanym 5,7.

.. Czyli w mieście będzie paliła z 7 ,8 litrów. 

 

Gdzie ta oszczędność?

Oszczędność w przyswojeniu wiedzy, nt. jak działa hybryda 😌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bizz napisał(a):

 

W zeszłym tygodniu dostałem w ramach upgrade`u nową Corollę w wypożyczalni, podobny tablet miała - w dzień nawet ok, szybko się przyzwyczaiłem, ale w nocy musiałem ten ekran wyłączyć. Za to jest tam taki bajer jak wyświetlanie wskazówek nawigacji na komputerze przy liczniku, wystarczało mi to nocą i było w porządku. Jedyny minus to nawet przy wyłączonym tablecie, każde ściszenie radia czy zmiana piosenki to chwilowe podświetlenie tabletu, info o zmianie głośności i wygaszenie. Upierdliwe, szczególnie jak ktoś dużo nocą jeździ.

Renault akurat to ma dopracowane, przerzucanie kanałami, ciszej/ głośniej nie wyłącza wygaszacza. Tak już było w Megane IV. 

Ogólnie do multimediów nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, r1sender napisał(a):

Renault akurat to ma dopracowane, przerzucanie kanałami, ciszej/ głośniej nie wyłącza wygaszacza. Tak już było w Megane IV. 

Ogólnie do multimediów nie mam zastrzeżeń.

 

Od pierwszego mojego Clio z 2001 roku miło wspominam renówkowe rozwiązania audio, ten prztyczek do sterowania był fantastyczny i co ważne ten sam w kolejnych Megane i Scenicach. Tak samo tempomat, jakoś intuicyjniej niż w innych markach mi działał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcindzieg napisał(a):

Ceny wszystkiego są chore. Trzeba po prostu przestać porównywać do cen przed pandemią.

Nie porównuję tylko stwierdzam fakt. Każdy kto kupuje odnosi to do swoich zarobków czy portfela. Gdyby nadążał on w takim tempie za cenami to zgodziłbym się z Tobą, że to tanie auto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, r1sender napisał(a):

Nie porównuję tylko stwierdzam fakt. Każdy kto kupuje odnosi to do swoich zarobków czy portfela. Gdyby nadążał on w takim tempie za cenami to zgodziłbym się z Tobą, że to tanie auto.

Ja nie twierdzę że tanie tylko tanie na tle innych. Wszystkie są drogie i tyle. Myślałem że coś zmienię ale grzecznie oddałem do blacharza i pewnie jeszcze długo będę jeździł.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.