Skocz do zawartości

ladowanie w domu- nowy licznik


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos przerabial w praktyce montaz nowego drugiego licznika pod tym samym adresem

 

pytam bo mam pv i w miare sie bilansuje do tego w starym systemie opustow i g11 wiec nie oplaca mi sie kombinowac

 

do potencjalnego elektryka kminie ze montuje odobny kicznik osobne przylacze i tam jade g12w....( i tak ladowal sue bwdzie nocami)....

 

przerabial ktos w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fili_P napisał(a):

 

Ktos przerabial w praktyce montaz nowego drugiego licznika pod tym samym adresem

 

pytam bo mam pv i w miare sie bilansuje do tego w starym systemie opustow i g11 wiec nie oplaca mi sie kombinowac

 

do potencjalnego elektryka kminie ze montuje odobny kicznik osobne przylacze i tam jade g12w....( i tak ladowal sue bwdzie nocami)....

 

przerabial ktos w praktyce?

 

Taniej i prościej będzie zmienić taryfę, do tego wzrośnie autokonsumpcja.

A ogólnie to z czasem taryfy będą likwidowane pewnie. Zresztą zobaczymy co wymyślą ze stawkami na przyszły rok w taryfach dwu/trzy-strefowych.

Za dwa tygodnie powinno być wiadomo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Fili_P napisał(a):

Ktos przerabial w praktyce montaz nowego drugiego licznika pod tym samym adresem pytam bo mam pv i w miare sie bilansuje do tego w starym systemie opustow i g11 wiec nie oplaca mi sie kombinowac do potencjalnego elektryka kminie ze montuje odobny kicznik osobne przylacze i tam jade g12w....( i tak ladowal sue bwdzie nocami)....

przerabial ktos w praktyce?

 

Na moje oko to dowiedz się najpierw, czy dostaniesz odrębne przyłącze do 2 licznika, bo różnie do tego ZE podchodzą.

Po 2, jak dostaniesz odrębne przyłącze, to czy masz drugi obiekt pod tym samym adresem do przyłączenia?

Po 3 czy ten odrębny obiekt będzie się łapał na taryfy G czy C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej i prościej będzie zmienić taryfę, do tego wzrośnie autokonsumpcja.
A ogólnie to z czasem taryfy będą likwidowane pewnie. Zresztą zobaczymy co wymyślą ze stawkami na przyszły rok w taryfach dwu/trzy-strefowych.
Za dwa tygodnie powinno być wiadomo. 
autokonsumpcje mam really bardzo dobra- juz tu sie kacikowi ze nadzieic nie mogli jak kiedys wklejalrm....to naprawde zafna filizofia nastawiac sprzety z opoznieniem przewidujac pogode lub odpalic cos zdalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to dowiedz się najpierw, czy dostaniesz odrębne przyłącze do 2 licznika, bo różnie do tego ZE podchodzą.
Po 2, jak dostaniesz odrębne przyłącze, to czy masz drugi obiekt pod tym samym adresem do przyłączenia?
Po 3 czy ten odrębny obiekt będzie się łapał na taryfy G czy C?
dzięki
no wlasnie musze eystapic z takowym zapytaniem do energi.
mam na dzialce dobudowywany jakis czas juz po odbiorach garaz z zaznaczona funkcja T a nie M ( ale dobudowany do bryly budynku- nie wolnostojacy). adres niby ten sam, na tej samej KW......ale....

nie mam firmy wiec C nawet nie biore pod uwage....? powininem wkalkulowac takie ryzyko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fili_P napisał(a):

nie mam firmy wiec C nawet nie biore pod uwage....? powininem wkalkulowac takie ryzyko?

Nie wiem jak to do końca z tymi taryfami jest.

Próbowałem kiedyś rozgryźć w PGE co na jaką taryfę dla indywidualnego odbiorcy, to usłyszałem w końcu, że G na mieszkalny, rekreacyjny i garaż, a C np. na gospodarczy, studnię i wszystko inne (choć wszędzie w opisach o działalności mowa).

Choć nie zawsze się tego trzymano.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.