Jump to content

Szkoda całkowita, spraca odmówił mandatu, cesja, Link4....

slon
 Share

Recommended Posts

Hej

Bardzo zawiły temat. Wiadomo..Słoń coś napisze, to ciężko później rozkminiać. Napisałem i..postaram się dokładnie opisać.

Auto w trakcie cesji, dzień wcześniej o 23:00 dochodzi do wypadku. Po 24 cesja wchodzi w życie. Leasing - Alior.

Pismo do Alior - skoro taka sytuacja, to proszę o anulowanie cesji. Odpowiedź, że cesja doszła do skutku kiedy ja o tym się dowiedziałem (jako spółka). No ok.

Sprawca się nie przyznaje. Wina oczywista...policja ..straż...kierowca auta z cesji w szpitalu i będzie ponad 7 dni...

OC sprawcy LINK4

Zgłoszone do leasingu i zgłoszone do LINK4. Auto sholowane z AC poszkodowanego (nasze) do serwisu. Stoi 10 dzień nikt nie był nic nie wiadomo...

Wartość auta 40k - wybite wszystkie poduchy  6 + napinacze, wybita szyba, auto cofnietę do silnika. 99 procent, że całka.

Wynajęte auto zastępcze od dnia zdarzenia przez prywatną firmę, która dostosowała stawki do Link4.

Co dalej ? Póki sprawa sądowa się nie zakończy to rozumiem, że szkodę liwidować trzeba z AC...później regres.

Co z autem zastępczym? W ac nie nalezy się. Zapłacić faktury do momentu sprzedaży wraka? Alior nie dostał info od Link4, że szkoda calkowita i wystawił ratę leasingu. Sytuacja cięzka... z czyjego AC to  ma pójść cedenta czy cesjonariusza? :)

Protokołu odbioru auta brak...bo nie doszło do niego.

Pozdrawiam

Edited by slon

4 minuty temu, slon napisał(a):

Hej

Bardzo zawiły temat. Wiadomo..Słoń coś napisze, to ciężko później rozkminiać. Napisałem i..postaram się dokładnie opisać.

Auto w trakcie cesji, dzień wcześniej o 23:00 dochodzi do wypadku. Po 24 cesja wchodzi w życie. Leasing - Alior.

Pismo do Alior - skoro taka sytuacja, to proszę o anulowanie cesji. Odpowiedź, że cesja doszła do skutku kiedy ja o tym się dowiedziałem (jako spółka). No ok.

Sprawca się nie przyznaje. Wina oczywista...policja ..straż...kierowca auta z cesji w szpitalu i będzie ponad 7 dni...

OC sprawcy LINK4

Zgłoszone do leasingu i zgłoszone do LINK4. Auto sholowane z AC poszkodowanego (nasze) do serwisu. Stoi 10 dzień nikt nie był nic nie wiadomo...

Wartość auta 40k - wybite wszystkie poduchy  6 + napinacze, wybita szyba, auto cofnietę do silnika. 99 procent, że całka.

Wynajęte auto zastępcze od dnia zdarzenia przez prywatną firmę, która dostosowała stawki do Link4.

Co dalej ? Póki sprawa sądowa się nie zakończy to rozumiem, że szkodę liwidować trzeba z AC...później regres.

Co z autem zastępczym? W ac nie nalezy się. Zapłacić faktury do momentu sprzedaży wraka? Alior nie dostał info od Link4, że szkoda calkowita i wystawił ratę leasingu. Sytuacja cięzka... z czyjego AC to  ma pójść cedenta czy cesjonariusza? :)

Pozdrawiam

Myślę, że tutaj trzeba do prawnika się udać. Może priv do @prawoimotoryzacja

• Like 1

25 minut temu, janusz napisał(a):

Myślę, że tutaj trzeba do prawnika się udać. Może priv do @prawoimotoryzacja

Ja rozumiem, że :

- zgłosiłem do leasingu

- leasing złosił do link4

- link4 wysłałem umowę wynajmu auta, wskazałem miejsce parkingu (płatnego) wraka

- czekam na decyzje

- fakturę za wynajem opłacamy

- po wyroku regres do OC LINK i zwrot za szkody zdrowotne, materialne, komunikacyjne i parking + zastępcze auto

Coś pomiesziałem?

17 minut temu, slon napisał(a):

Ja rozumiem, że :

- zgłosiłem do leasingu

- leasing złosił do link4

- link4 wysłałem umowę wynajmu auta, wskazałem miejsce parkingu (płatnego) wraka

- czekam na decyzje

- fakturę za wynajem opłacamy

- po wyroku regres do OC LINK i zwrot za szkody zdrowotne, materialne, komunikacyjne i parking + zastępcze auto

Coś pomiesziałem?

Nie wiem, ja się nie znam. Powodzenia 👍

2 godziny temu, slon napisał(a):

Coś pomiesziałem?

Generalnie tak:

1. Do analizy umowa cesji,

2. Skoro sprawca się nie przyznaje to może być problem z likwidacja szkody z OC,

3.  Jeżeli całka, to i tak masz do rozliczenia umowę leasingu. Wtedy zdecydujesz co dalej robić z wrakiem,

4. Z daty zdarzenia, gdyż nie doszło do przejścia praw i obowiązków 

Edited by prawoimotoryzacja

Generalnie tak, opis sprawy.

Napisz to proszę dokładnie raz jeszcze, żeby każdy rozumiał to co chcesz przekazać  

Jeżeli chciałeś przejąć leasing, a dzień przed wejściem w życie auto uległo całce, to nie powinno być sprawy

ja zrozumialem ze chcial sie pozbyc

15 godzin temu, slon napisał(a):

Stoi 10 dzień nikt nie był nic nie wiadomo...

Miałem latem szkodę z OC sprawcy, PZU przyjechało po 14 dniach

Obecnie likwiduje się szkoda z AC, szkoda z 27.10, oględziny 18.11, pewna szkoda całkowita, wrak nadal stoi, licytacja wraku już się odbyła

14 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Generalnie tak:

1. Do analizy umowa cesji,

2. Skoro sprawca się nie przyznaje to może być problem z likwidacja szkody z OC,

3.  Jeżeli całka, to i tak masz do rozliczenia umowę leasingu. Wtedy zdecydujesz co dalej robić z wrakiem,

4. Z daty zdarzenia, gdyż nie doszło do przejścia praw i obowiązków 

Cesja podpisana i była ważna od północy. Przed północą wypadek i szkoda całkowita. Alior twierdzi, że do cesji doszło zatem gdyż o wypadku dowiedziałem się w dniu cesji a nie przed....

Reasumując firma otrzymała cesją wrak :)  Będę to wyjasniał..ale na chłopski rozum pójdzie z AC poprzedniej spółki bo na dzień zdarzenia polisa była aktywna w poprzedniej spółce....

Cytuje odpowiedz ALIOR

w odpowiedzi na poniższe zgłoszenie informuję, iż warunkiem cesji było uregulowanie należności. Środki zostały zaksięgowane i cesja aktywowana rano dnia 18.11.2022 roku .
Informację dotycząca zdarzenia drogowego Spółka otrzymała po aktywacji cesji umowy.

4 godziny temu, slon napisał(a):

Cesja podpisana i była ważna od północy. Przed północą wypadek i szkoda całkowita. Alior twierdzi, że do cesji doszło zatem gdyż o wypadku dowiedziałem się w dniu cesji a nie przed....

Reasumując firma otrzymała cesją wrak :)  Będę to wyjasniał..ale na chłopski rozum pójdzie z AC poprzedniej spółki bo na dzień zdarzenia polisa była aktywna w poprzedniej spółce....

Przede wszystkim zacząć należy od tego, jakim rozwiązaniem zainteresowany jest cedent?

Kto jest kwestia z prawa kontraktowego: zawarto umowę na przedmiot A, przekazano przedmiot A--.

Musisz wystąpić do cedenta o pokrycie różnicy w wartości, być może na drodze sądowej. A ten na tej podstawie będzie się sądził że sprawcą.

• Like 1

2 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Przede wszystkim zacząć należy od tego, jakim rozwiązaniem zainteresowany jest cedent?

cedent wstawił auto na parking serwisu blacharskiego. 

16 minut temu, grogi napisał(a):

Kto jest kwestia z prawa kontraktowego: zawarto umowę na przedmiot A, przekazano przedmiot A--.

Musisz wystąpić do cedenta o pokrycie różnicy w wartości, być może na drodze sądowej. A ten na tej podstawie będzie się sądził że sprawcą.

a da się zamknąć leasing z ac ... ?

W dniu 4.12.2022 o 21:26, slon napisał(a):

Jeżeli chcesz jakąkolwiek opinię, to pkt. 1, czyli analiza umowy cesji.

W dniu 5.12.2022 o 14:27, slon napisał(a):

Alior twierdzi, że do cesji doszło zatem gdyż o wypadku dowiedziałem się w dniu cesji a nie przed....

Co za bzdura.

40 minut temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Jeżeli chcesz jakąkolwiek opinię, to pkt. 1, czyli analiza umowy cesji.

Co za bzdura.

opisałem im wwsystko i czekam na decyzję. 

Odpowiedź leasingu 

jeżeli towarzystwo ubezpieczeniowe potwierdzi wystąpienie szkody całkowitej oznaczać to będzie, że umowa leasingu wygasła z dniem 17.11.2022, a umowa cesji z dnia 18.11.2022 r. pozostanie w związku z tym nieważna. Konieczne będzie wtedy podpisanie  pomiędzy Cedentem, a Cesjonariuszem  porozumienia od odstąpieniu od umowy cesji. W tej kwestii będzie się z Państwem kontaktować Departament Obsługi Klienta.

Teraz zagadka. Pojazd zastępczy. Obecnie zgłoszona szkoda jako cesjonariusz. Jak widać pójdzie to w stronę cedenta. AC nie obejmuje zastępczego raczej w tym przypadki (dowiem się). Faktura będzie na cesjonariusza z zamiarem zwrotu z OC sprawcy. Jak widać OC sprawcy regresem zwróci na AC cedenta....

Macie jaki pomysł? Czy wynajem stał się po prostu wynajmem bez możliwości zwrotu :( Podejrzewam, że docelowo to da się pewnie przefakturować ale kurde jak :)

3 minuty temu, slon napisał(a):

Odpowiedź leasingu 

jeżeli towarzystwo ubezpieczeniowe potwierdzi wystąpienie szkody całkowitej oznaczać to będzie, że umowa leasingu wygasła z dniem 17.11.2022, a umowa cesji z dnia 18.11.2022 r. pozostanie w związku z tym nieważna. Konieczne będzie wtedy podpisanie  pomiędzy Cedentem, a Cesjonariuszem  porozumienia od odstąpieniu od umowy cesji. W tej kwestii będzie się z Państwem kontaktować Departament Obsługi Klienta.

Teraz zagadka. Pojazd zastępczy. Obecnie zgłoszona szkoda jako cesjonariusz. Jak widać pójdzie to w stronę cedenta. AC nie obejmuje zastępczego raczej w tym przypadki (dowiem się). Faktura będzie na cesjonariusza z zamiarem zwrotu z OC sprawcy. Jak widać OC sprawcy regresem zwróci na AC cedenta....

Macie jaki pomysł? Czy wynajem stał się po prostu wynajmem bez możliwości zwrotu :( Podejrzewam, że docelowo to da się pewnie przefakturować ale kurde jak :)

Czemu nie pojdziesz z tym do jakiegos prawnika?

Jak Cie boli zab czy zlamiesz noge, to tez bedziesz sie sam diagnzowal i leczyl?

Przy takiej zamieszanej sprawie i leasingu to IMHO proszenie sie o klopot.

2 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

Czemu nie pojdziesz z tym do jakiegos prawnika?

Jak Cie boli zab czy zlamiesz noge, to tez bedziesz sie sam diagnzowal i leczyl?

Przy takiej zamieszanej sprawie i leasingu to IMHO proszenie sie o klopot.

Myślę, że prawni do tego nie jest potrzebny. Sprawa leasingu już jest jasna. Nie doszło do cesji. Pytanie tylko o pojazd. Przerwę wynajem bo to nie ma sensu. Trzeba szukać kolejne auta a tą fakturę za kilkanaście dni może kiedyś rozliczyć. 

• Like 1