Skocz do zawartości

Szkoda całkowita, spraca odmówił mandatu, cesja, Link4....


slon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Bardzo zawiły temat. Wiadomo..Słoń coś napisze, to ciężko później rozkminiać. Napisałem i..postaram się dokładnie opisać.

 

Auto w trakcie cesji, dzień wcześniej o 23:00 dochodzi do wypadku. Po 24 cesja wchodzi w życie. Leasing - Alior.

Pismo do Alior - skoro taka sytuacja, to proszę o anulowanie cesji. Odpowiedź, że cesja doszła do skutku kiedy ja o tym się dowiedziałem (jako spółka). No ok.

 

Sprawca się nie przyznaje. Wina oczywista...policja ..straż...kierowca auta z cesji w szpitalu i będzie ponad 7 dni...

 

OC sprawcy LINK4

 

Zgłoszone do leasingu i zgłoszone do LINK4. Auto sholowane z AC poszkodowanego (nasze) do serwisu. Stoi 10 dzień nikt nie był nic nie wiadomo...

 

Wartość auta 40k - wybite wszystkie poduchy  6 + napinacze, wybita szyba, auto cofnietę do silnika. 99 procent, że całka.

 

Wynajęte auto zastępcze od dnia zdarzenia przez prywatną firmę, która dostosowała stawki do Link4.

 

Co dalej ? Póki sprawa sądowa się nie zakończy to rozumiem, że szkodę liwidować trzeba z AC...później regres.

Co z autem zastępczym? W ac nie nalezy się. Zapłacić faktury do momentu sprzedaży wraka? Alior nie dostał info od Link4, że szkoda calkowita i wystawił ratę leasingu. Sytuacja cięzka... z czyjego AC to  ma pójść cedenta czy cesjonariusza? :)

 

Protokołu odbioru auta brak...bo nie doszło do niego.

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez slon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, slon napisał(a):

Hej

Bardzo zawiły temat. Wiadomo..Słoń coś napisze, to ciężko później rozkminiać. Napisałem i..postaram się dokładnie opisać.

 

Auto w trakcie cesji, dzień wcześniej o 23:00 dochodzi do wypadku. Po 24 cesja wchodzi w życie. Leasing - Alior.

Pismo do Alior - skoro taka sytuacja, to proszę o anulowanie cesji. Odpowiedź, że cesja doszła do skutku kiedy ja o tym się dowiedziałem (jako spółka). No ok.

 

Sprawca się nie przyznaje. Wina oczywista...policja ..straż...kierowca auta z cesji w szpitalu i będzie ponad 7 dni...

 

OC sprawcy LINK4

 

Zgłoszone do leasingu i zgłoszone do LINK4. Auto sholowane z AC poszkodowanego (nasze) do serwisu. Stoi 10 dzień nikt nie był nic nie wiadomo...

 

Wartość auta 40k - wybite wszystkie poduchy  6 + napinacze, wybita szyba, auto cofnietę do silnika. 99 procent, że całka.

 

Wynajęte auto zastępcze od dnia zdarzenia przez prywatną firmę, która dostosowała stawki do Link4.

 

Co dalej ? Póki sprawa sądowa się nie zakończy to rozumiem, że szkodę liwidować trzeba z AC...później regres.

Co z autem zastępczym? W ac nie nalezy się. Zapłacić faktury do momentu sprzedaży wraka? Alior nie dostał info od Link4, że szkoda calkowita i wystawił ratę leasingu. Sytuacja cięzka... z czyjego AC to  ma pójść cedenta czy cesjonariusza? :)

 

Protokołu odbioru auta brak...bo nie doszło do niego.

 

Pozdrawiam

 

Myślę, że tutaj trzeba do prawnika się udać. Może priv do @prawoimotoryzacja

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, janusz napisał(a):

Myślę, że tutaj trzeba do prawnika się udać. Może priv do @prawoimotoryzacja

Ja rozumiem, że :

 

- zgłosiłem do leasingu

- leasing złosił do link4

- link4 wysłałem umowę wynajmu auta, wskazałem miejsce parkingu (płatnego) wraka

- czekam na decyzje

- fakturę za wynajem opłacamy

- po wyroku regres do OC LINK i zwrot za szkody zdrowotne, materialne, komunikacyjne i parking + zastępcze auto

 

Coś pomiesziałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, slon napisał(a):

Ja rozumiem, że :

 

- zgłosiłem do leasingu

- leasing złosił do link4

- link4 wysłałem umowę wynajmu auta, wskazałem miejsce parkingu (płatnego) wraka

- czekam na decyzje

- fakturę za wynajem opłacamy

- po wyroku regres do OC LINK i zwrot za szkody zdrowotne, materialne, komunikacyjne i parking + zastępcze auto

 

Coś pomiesziałem?

Nie wiem, ja się nie znam. Powodzenia 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slon napisał(a):

 

Coś pomiesziałem?

 

Generalnie tak:

1. Do analizy umowa cesji,

2. Skoro sprawca się nie przyznaje to może być problem z likwidacja szkody z OC,

3.  Jeżeli całka, to i tak masz do rozliczenia umowę leasingu. Wtedy zdecydujesz co dalej robić z wrakiem,

4. Z daty zdarzenia, gdyż nie doszło do przejścia praw i obowiązków 

Edytowane przez prawoimotoryzacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Generalnie tak, opis sprawy.
 
Napisz to proszę dokładnie raz jeszcze, żeby każdy rozumiał to co chcesz przekazać  
 
Jeżeli chciałeś przejąć leasing, a dzień przed wejściem w życie auto uległo całce, to nie powinno być sprawy
 
ja zrozumialem ze chcial sie pozbyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, slon napisał(a):

Stoi 10 dzień nikt nie był nic nie wiadomo...

 

Miałem latem szkodę z OC sprawcy, PZU przyjechało po 14 dniach

Obecnie likwiduje się szkoda z AC, szkoda z 27.10, oględziny 18.11, pewna szkoda całkowita, wrak nadal stoi, licytacja wraku już się odbyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

 

Generalnie tak:

1. Do analizy umowa cesji,

2. Skoro sprawca się nie przyznaje to może być problem z likwidacja szkody z OC,

3.  Jeżeli całka, to i tak masz do rozliczenia umowę leasingu. Wtedy zdecydujesz co dalej robić z wrakiem,

4. Z daty zdarzenia, gdyż nie doszło do przejścia praw i obowiązków 

Cesja podpisana i była ważna od północy. Przed północą wypadek i szkoda całkowita. Alior twierdzi, że do cesji doszło zatem gdyż o wypadku dowiedziałem się w dniu cesji a nie przed....

Reasumując firma otrzymała cesją wrak :)  Będę to wyjasniał..ale na chłopski rozum pójdzie z AC poprzedniej spółki bo na dzień zdarzenia polisa była aktywna w poprzedniej spółce....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje odpowiedz ALIOR

 

w odpowiedzi na poniższe zgłoszenie informuję, iż warunkiem cesji było uregulowanie należności. Środki zostały zaksięgowane i cesja aktywowana rano dnia 18.11.2022 roku .
Informację dotycząca zdarzenia drogowego Spółka otrzymała po aktywacji cesji umowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slon napisał(a):

Cesja podpisana i była ważna od północy. Przed północą wypadek i szkoda całkowita. Alior twierdzi, że do cesji doszło zatem gdyż o wypadku dowiedziałem się w dniu cesji a nie przed....

Reasumując firma otrzymała cesją wrak :)  Będę to wyjasniał..ale na chłopski rozum pójdzie z AC poprzedniej spółki bo na dzień zdarzenia polisa była aktywna w poprzedniej spółce....

 

Przede wszystkim zacząć należy od tego, jakim rozwiązaniem zainteresowany jest cedent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jest kwestia z prawa kontraktowego: zawarto umowę na przedmiot A, przekazano przedmiot A--.

 

Musisz wystąpić do cedenta o pokrycie różnicy w wartości, być może na drodze sądowej. A ten na tej podstawie będzie się sądził że sprawcą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Przede wszystkim zacząć należy od tego, jakim rozwiązaniem zainteresowany jest cedent?

cedent wstawił auto na parking serwisu blacharskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, grogi napisał(a):

Kto jest kwestia z prawa kontraktowego: zawarto umowę na przedmiot A, przekazano przedmiot A--.

 

Musisz wystąpić do cedenta o pokrycie różnicy w wartości, być może na drodze sądowej. A ten na tej podstawie będzie się sądził że sprawcą.

a da się zamknąć leasing z ac ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2022 o 21:26, slon napisał(a):

 

Co dalej ? Póki sprawa sądowa się nie zakończy to rozumiem, że szkodę liwidować trzeba z AC...później regres.

Co z autem zastępczym? W ac nie nalezy się. Zapłacić faktury do momentu sprzedaży wraka? Alior nie dostał info od Link4, że szkoda calkowita i wystawił ratę leasingu. Sytuacja cięzka... z czyjego AC to  ma pójść cedenta czy cesjonariusza? :)

 

Protokołu odbioru auta brak...bo nie doszło do niego.

 

 

Jeżeli chcesz jakąkolwiek opinię, to pkt. 1, czyli analiza umowy cesji.

 

 

W dniu 5.12.2022 o 14:27, slon napisał(a):

Alior twierdzi, że do cesji doszło zatem gdyż o wypadku dowiedziałem się w dniu cesji a nie przed....

Reasumując firma otrzymała cesją wrak :)  Będę to wyjasniał..ale na chłopski rozum pójdzie z AC poprzedniej spółki bo na dzień zdarzenia polisa była aktywna w poprzedniej spółce....

 

 

Co za bzdura.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

 

Jeżeli chcesz jakąkolwiek opinię, to pkt. 1, czyli analiza umowy cesji.

 

 

 

Co za bzdura.

 

 

opisałem im wwsystko i czekam na decyzję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź leasingu 

 

jeżeli towarzystwo ubezpieczeniowe potwierdzi wystąpienie szkody całkowitej oznaczać to będzie, że umowa leasingu wygasła z dniem 17.11.2022, a umowa cesji z dnia 18.11.2022 r. pozostanie w związku z tym nieważna. Konieczne będzie wtedy podpisanie  pomiędzy Cedentem, a Cesjonariuszem  porozumienia od odstąpieniu od umowy cesji. W tej kwestii będzie się z Państwem kontaktować Departament Obsługi Klienta.

 

Teraz zagadka. Pojazd zastępczy. Obecnie zgłoszona szkoda jako cesjonariusz. Jak widać pójdzie to w stronę cedenta. AC nie obejmuje zastępczego raczej w tym przypadki (dowiem się). Faktura będzie na cesjonariusza z zamiarem zwrotu z OC sprawcy. Jak widać OC sprawcy regresem zwróci na AC cedenta....

Macie jaki pomysł? Czy wynajem stał się po prostu wynajmem bez możliwości zwrotu :( Podejrzewam, że docelowo to da się pewnie przefakturować ale kurde jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slon napisał(a):

Odpowiedź leasingu 

 

jeżeli towarzystwo ubezpieczeniowe potwierdzi wystąpienie szkody całkowitej oznaczać to będzie, że umowa leasingu wygasła z dniem 17.11.2022, a umowa cesji z dnia 18.11.2022 r. pozostanie w związku z tym nieważna. Konieczne będzie wtedy podpisanie  pomiędzy Cedentem, a Cesjonariuszem  porozumienia od odstąpieniu od umowy cesji. W tej kwestii będzie się z Państwem kontaktować Departament Obsługi Klienta.

 

Teraz zagadka. Pojazd zastępczy. Obecnie zgłoszona szkoda jako cesjonariusz. Jak widać pójdzie to w stronę cedenta. AC nie obejmuje zastępczego raczej w tym przypadki (dowiem się). Faktura będzie na cesjonariusza z zamiarem zwrotu z OC sprawcy. Jak widać OC sprawcy regresem zwróci na AC cedenta....

Macie jaki pomysł? Czy wynajem stał się po prostu wynajmem bez możliwości zwrotu :( Podejrzewam, że docelowo to da się pewnie przefakturować ale kurde jak :)

 

Czemu nie pojdziesz z tym do jakiegos prawnika?

Jak Cie boli zab czy zlamiesz noge, to tez bedziesz sie sam diagnzowal i leczyl?

Przy takiej zamieszanej sprawie i leasingu to IMHO proszenie sie o klopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Czemu nie pojdziesz z tym do jakiegos prawnika?

Jak Cie boli zab czy zlamiesz noge, to tez bedziesz sie sam diagnzowal i leczyl?

Przy takiej zamieszanej sprawie i leasingu to IMHO proszenie sie o klopot.

Myślę, że prawni do tego nie jest potrzebny. Sprawa leasingu już jest jasna. Nie doszło do cesji. Pytanie tylko o pojazd. Przerwę wynajem bo to nie ma sensu. Trzeba szukać kolejne auta a tą fakturę za kilkanaście dni może kiedyś rozliczyć. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.