Skocz do zawartości

Kamerka w aucie fabryczna


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku lat się nad tym zastanawiałem czemu jak teraz każde auto ma wbudowane kamerki to czemu tego nie udostępnić użytkownikowi. Czy któraś marka oprócz jedynej najlepszej ma taką opcję? Czy trzeba nadal w nowych autach przyklejać na szybę kamerkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, PawelWaw napisał(a):

Od kilku lat się nad tym zastanawiałem czemu jak teraz każde auto ma wbudowane kamerki to czemu tego nie udostępnić użytkownikowi. Czy któraś marka oprócz jedynej najlepszej ma taką opcję? Czy trzeba nadal w nowych autach przyklejać na szybę kamerkę?

 

Ford Ranger ma w opcji.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

Od kilku lat się nad tym zastanawiałem czemu jak teraz każde auto ma wbudowane kamerki to czemu tego nie udostępnić użytkownikowi. Czy któraś marka oprócz jedynej najlepszej ma taką opcję? Czy trzeba nadal w nowych autach przyklejać na szybę kamerkę?

 

podejrzewam, że te kamery do rozpoznawania znaków czy do radarów nie bardzo się nadają do pokazywania obrazu użytkownikowi.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Poldi napisał(a):

Trzeba pamiętać, że w wielu krajach jest zakaz kamerek.

 

E? Jest conajwyzej zakaz filmowanie i upubliczniania.

 

U mnie w aucie sa kamerki (normalne tzn 360 stopni) i z tego co czytalem w instrukcji w razie wypadku obraz jest zapisywany i przeslany do centrali Volvo (trzeba na to zgode wyrazic) - ale z poziomu usera do nagrania dostepu nie ma (lub nie znalazlem)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaceq napisał(a):

 

E? Jest conajwyzej zakaz filmowanie i upubliczniania.

 

U mnie w aucie sa kamerki (normalne tzn 360 stopni) i z tego co czytalem w instrukcji w razie wypadku obraz jest zapisywany i przeslany do centrali Volvo (trzeba na to zgode wyrazic) - ale z poziomu usera do nagrania dostepu nie ma (lub nie znalazlem)

to jeżeli masz seks w aucie, to w centrali volvo siedzą i się ... :) 

a jak wygląda sytuacja, jak wchodzisz sobiet do auta żeby posłuchać np. muzyki :) ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Marcinas napisał(a):

to jeżeli masz seks w aucie, to w centrali volvo siedzą i się ... :) 

a jak wygląda sytuacja, jak wchodzisz sobiet do auta żeby posłuchać np. muzyki :) ?

 

To nie te lata że człowiek w matizie ogarnął ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

Czy któraś marka oprócz jedynej najlepszej ma taką opcję? Czy trzeba nadal w nowych autach przyklejać na szybę kamerkę?

BMW nagrywa z 4 kamer 20sekund przed aktywacją z guzika i 20 po.

W przypadku zdarzenia w automacie się uruchomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marcinas napisał(a):

to jeżeli masz seks w aucie, to w centrali volvo siedzą i się ... :) 

a jak wygląda sytuacja, jak wchodzisz sobiet do auta żeby posłuchać np. muzyki :) ?

No cóż... 🤣

Wg opisu wysyłane coś jest po zdarzeniu drogowym to raz a dwa nie mam kamery w środku auta tylko na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż...
Wg opisu wysyłane coś jest po zdarzeniu drogowym to raz a dwa nie mam kamery w środku auta tylko na zewnątrz.
Dokładnie ten sytem działa w oparciu tylko o kamery 360 razem tylko za zewnątrz.

Ja tez wyraziłem zgodę aby w razie W był zapis. Na codzień jest mi to kompletnie zbędne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

A to u mnie widok z kamerki wew. Z reszty też można nagrywać. Przecież po to są te kamerki. Rozwala mnie to że inni producenci  z tego nie korzystają.

 

 

Screenshot_20221226_201127_Tesla.jpg

Producenci samochodów są mocno skostniali. Z technologia są na bakier. Już dawno powinni zrozumieć ze teraz kupuje się multimedia a nie silnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

Od kilku lat się nad tym zastanawiałem czemu jak teraz każde auto ma wbudowane kamerki to czemu tego nie udostępnić użytkownikowi. Czy któraś marka oprócz jedynej najlepszej ma taką opcję? Czy trzeba nadal w nowych autach przyklejać na szybę kamerkę?

Porsche, Skoda Octavia, BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujek napisał(a):

Producenci samochodów są mocno skostniali. Z technologia są na bakier. Już dawno powinni zrozumieć ze teraz kupuje się multimedia a nie silnik. 

 

Zgadza się. Od pewnego czasu ważniejsze w reklamach auta nie są osiągi tylko bezprzewodowy CP/AA

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

A to u mnie widok z kamerki wew. Z reszty też można nagrywać. Przecież po to są te kamerki. Rozwala mnie to że inni producenci  z tego nie korzystają.

Jaki jest sens nagrywania siebie kamerką wew ?

 

IMHO te całe kamerki i nagrywarki to zbędny bajer.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już temat o kamerce to tak wypytać chciałem, nie zaczynając nowego postu.

Co można sobie sensownego do 600pln zafundować do auta tak by się zmieścić z pełnym uposażeniem tzn. karta+kabelki do podłączenia się do stałego zasilana i co można wykombinować żeby mi nie nagrywał jak samochód stoi w garażu 🤔 bo tu to chyba najgorszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2022 o 17:10, sherif napisał(a):

Jaki jest sens nagrywania siebie kamerką wew ?

 

IMHO te całe kamerki i nagrywarki to zbędny bajer.

Myślę, że to może być element systemu kontroli zmęczenia kierowcy. wykorzystywana jest do tego kamerka obserwująca oczy pacjenta czy jakoś tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kanu napisał(a):

Myślę, że to może być element systemu kontroli zmęczenia kierowcy. wykorzystywana jest do tego kamerka obserwująca oczy pacjenta czy jakoś tak :P

Od tego są systemy w desce rozdzielczej. Ta wyżej ogólna to chyba tylko do Instagrama ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2022 o 19:00, maro_t napisał(a):

 

podejrzewam, że te kamery do rozpoznawania znaków czy do radarów nie bardzo się nadają do pokazywania obrazu użytkownikowi.

 

Ale sporą większość ma kamery cofania/parkowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2022 o 08:35, aviator napisał(a):

Bo takie mają przepisy.

 

Nie spotkałem się z zakazem nagrywania. 

 

Filmów z wielu miejsc nie warto, bo generuje to spore problemy cywilno-prawne, publikować. Ale samo nagrywanie jest legalne, co więcej może być dowodem w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chalek napisał(a):

A w octavii to nie jest tylko złącze USB c przy lusterku że można zasilanie podpiąć?

Poniekąd tak, ale wydaje mi, że gdzieś przeleciała w akcesoriach?

 

W porsche jest podobnie. Płacisz za okablowanie plus kamera jak akcesorium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Poniekąd tak, ale wydaje mi, że gdzieś przeleciała w akcesoriach?

 

W porsche jest podobnie. Płacisz za okablowanie plus kamera jak akcesorium

Ale wszystko zapisuje się na karcie SD w kamerce a nie w systemie samochodu raczej. Także to żaden bajer a jedynie podciągnięte zasilanie i zamo towar tam możesz jakąś chcesz kamerkę. Ona nie jest wbudowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Chalek napisał(a):

Ale wszystko zapisuje się na karcie SD w kamerce a nie w systemie samochodu raczej. Także to żaden bajer a jedynie podciągnięte zasilanie i zamo towar tam możesz jakąś chcesz kamerkę. Ona nie jest wbudowana.

Garmin ma chmurę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Chalek napisał(a):

Ale wszystko zapisuje się na karcie SD w kamerce a nie w systemie samochodu raczej. Także to żaden bajer a jedynie podciągnięte zasilanie i zamo towar tam możesz jakąś chcesz kamerkę. Ona nie jest wbudowana.

Tak, oczywiście masz rację. Typowo wbudowany rejestrator na pewno ma BMW.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2022 o 13:03, aviator napisał(a):

Chyba już była na ten temat dyskusja. Nagrań na pewno nie można wykorzystywać jako dowód i upubliczniać, ale samo posiadanie kamery i nagrywanie dla siebie nie było zabronione. W przeciwnym wypadku nasz autokącikowy kolega z Austrii chyba tak odważnie nie nagrywałby prawidłowego wyprzedzania śmieciarką na austriackiej autostradzie. ;]

Go pro też ludzie nagrywają dla siebie, a przecież to żadna różnica czy nagranie jest z auta czy trasy narciarskiej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.