Skocz do zawartości

Nowych samochodów nie ma, ale kupiliśmy 420 tys!


p i p p

Rekomendowane odpowiedzi

"Koronorączki" zmontowały dla Polaków prawie pół miliona puszek na kołach bez półprzewodników, ale po co nam one? My idziemy na całość.;]

Nie będę cytował rankingu, wszyscy wiedzą, że wygrała Toyota i Corolla i bardzo dobrze bo to najlepsze auto na dziś dzień, ale zwrócę uwagę na kwestie ważne, niebanalne i prestiżowe.

Rynek w roku 2022 delikatnie (-6%) się skurczył i są w związku z tym producenci wygrani i przegrani.

Wygrani nie tylko stracili mniej, ale są tacy, którzy zyskali! A liderem jest dosłownie i w przenośni gwiazda: Mercedes-Benz(+7%)!:cfaniak2:

Drugą marką, która zwiększyła sprzedaż jest Kia! Czemu tu się dziwić? Ojcowie rodzin oddają żony, córki...żeby móc jeździć nowym Sportagem.:drive:;l

Trzecią marką, która świętuje rok 2022 to - marka, która już jest żywą legendą, jest genialniejsza niż portale społecznościowe i skuteczniejsza niż Elon Musk - Dacia.:cfaniak2:

Płakać też nie powinni Koreańczycy z Hyundai'a i Niemcy z Audi.

 

Ale sprzedaż 2022 ma też swoje mroczne oblicze.

Dziwiłem się, że jak prosiłem najbliższy termin w serwisie dla S-Cross'a to usłyszałem "jutro rano". Już się nie dziwię. Suzuki zjadło o połowę!

Drugim bombowcem nurkującym jest Opel (-37%), a trzecim Fiat.:(

Po kulach też dostali Citroen, Nissan, Renault i Ford.

 

Przejdźmy do najpopularniejszych modeli. Oczywiście będą to modele wybierane przez klientów indywidualnych bo firmy to wybierają na szybko, decydują prezesi, którzy pytają księgowe, a w nich tyle romantyzmu co w statystykach zakażeń i szczepień.:hehe:

 

1. Król roku 2022 to nowość, którą ludzie pokochali jak Passata B5 w 1997 roku.

spacer.png

5570 sztuk.

 

2. Yaris był Granerudem...to Kubackim jest:

spacer.png

No nie, bez przesady...;]

spacer.png

5347 sztuk.

 

3. Okrojona, kryzysowa wersja lidera i króla

spacer.png

5289 sztuk.

 

4. Gdyby potrafili wyprodukować sto tysięcy, wszystkie byłyby sprzedane i powiedzmy sobie szczerze, Fiaty, Alfy, Porsche wyglądają przy tym jak ławeczki patriotyczne przy Camp Nou;]

spacer.png

5061 sztuk.

 

5. Miejsce piąte wyraźnie odstaje ilością sztuk, ale towarzystwo w tabeli nobilituje (Sportage, Rav4, Tucson, T-Roc)

spacer.png

3614 sztuk.

 

W top 20 nie ma żadnych Octavii czy innych "mydeł" do wożenia kartonów z kalendarzami. Fabia na pozycji 14. Corolla 11.

W samym tylko grudniu atak przeprowadziła Corolla Cross i Mazda CX-30. I to nie jest żadna moda na jakieś pseudoterenówki. Rynek wrócił jakieś 50 lat w tył...do czasów sprzed kryzysu paliwowego, po którym każde auto musiało być malutkie, leciutkie, opływowe, na glebie położone, żeby gaźnik mieszał powietrze w wonią przydrożnych łąk, a nie benzyną.

 

image.png.1feaa4674146ac17bf1f6d0851e949b1.png

 

Pozdrawiam, kupujcie fajne auta...a chłam niech zjadają floty.;]

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda nie sprzedawała, bo nie miała aut do wypchania. Koncerny produkowały te auta, na których jest najwyższa marża, w VAG to byłyby marki Audi czy Cupra oraz wszelkie SUVy. Skoda to marka masowa, na której koncern ma mniejsze marże. Plus marże w Polsce są jeszcze mniejsze - więc nawet jak coś we Mlada-Boleslav wyprodukowali, to szło to na droższe rynki.

 

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, volf6 napisał(a):

Bo najwięcej jej sprzedano-jeśli uwzględnimy sprzedaż całkowitą a nie tylko dla klientów indywidualnych?

Już rozumiem. :ok:

Corolla wygrała w ogólnym rozrachunku, a Yaris Cross wśród zakupów prywatnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Już rozumiem. :ok:

Corolla wygrała w ogólnym rozrachunku, a Yaris Cross wśród zakupów prywatnych.

 

W zakupach prywatnych zdecydowana wiekszosc to podwyzszone auta, palace o 1-2l wiecej niz ich odpowiedniki ;]

Tak wlasnie UE promuje ekologie :hehe:

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 8
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał(a):

 

W zakupach prywatnych zdecydowana wiekszosc to podwyzszone auta, palac o 1-2l wiecej niz ich odpowiedniki ;]

Tak wlasnie UE promuje ekologie :hehe:

Ja nie kupię niskiego auta - moje stawy i mięśnie protestują.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, PingNoMore napisał(a):

Nie wiem ile bym musiał wypić żeby zdecydować się na zakup Yarisa Cross.
 

Muszę kiedyś obejrzeć wewnątrz, ocenić ilość miejsca w środku.

Bo z zewnątrz fajnie się prezentuje.

 

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał(a):

Muszę kiedyś obejrzeć wewnątrz, ocenić ilość miejsca w środku.

Bo z zewnątrz fajnie się prezentuje.

 

 

Jest małe. Mocno plastikowe, takie młodzieżowe. To po prostu klasa B, miejskie autko, próby udawania że to coś więcej są niepoważne. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wladmar napisał(a):

 

Jest małe. Mocno plastikowe, takie młodzieżowe. To po prostu klasa B, miejskie autko, próby udawania że to coś więcej są niepoważne. 

Zdaję sobie sprawę, że to rozmiar B, ale chodzi mi po głowie, by przejść o klasę niżej po Tucsonie. Rozważam np. Konę.

Jeżdżę głównie wokół komina, miasto i wieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał(a):

Zdaję sobie sprawę, że to rozmiar B, ale chodzi mi po głowie, by przejść o klasę niżej po Tucsonie. Rozważam np. Konę.

Jeżdżę głównie wokół komina, miasto i wieś.

 

Przejście o klasę niżej to nie tylko wielkość. Dużo gorsze fotele (no bo auto miejskie, więc nikt tam nie siedzi godzinami), dużo gorsze wyciszenie (no bo nie jest to auto na trasy), gorsze zawieszenie i tak dalej. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał(a):

Ta corolla to Twój subiektywny ranking wygrała? Czy jak?

Może to i fajne auto na Ubera, ale nic więcej ;]

 

Mało on subiektywny jak zestawimy to z całościowymi statystykami sprzedaży.

Corolla - 21.371 sztuk...to o 8893 sztuki więcej niż drugi w zestawieniu...a bezpośredniego konkurenta - Octavię - pokonała o 10478 sztuk!!!

W przeciwieństwie do Octavii, potrafię obronić wybór Corolli. Ma swoją, techniczną osobowość, jest rozsądna, ekonomiczna i przyzwoita jakościowo. Corolla w każdym zakątku świata się broni sama, nie trzeba jej pomagać.

A może odwrócę pytanie: Kogo dziwi popularność Corolli?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, p i p p napisał(a):

Mało on subiektywny jak zestawimy to z całościowymi statystykami sprzedaży.

Corolla - 21.371 sztuk...to o 8893 sztuki więcej niż drugi w zestawieniu...a bezpośredniego konkurenta - Octavię - pokonała o 10478 sztuk!!!

W przeciwieństwie do Octavii, potrafię obronić wybór Corolli. Ma swoją, techniczną osobowość, jest rozsądna, ekonomiczna i przyzwoita jakościowo. Corolla w każdym zakątku świata się broni sama, nie trzeba jej pomagać.

A może odwrócę pytanie: Kogo dziwi popularność Corolli?

 

Tylko, ze sprzedaz Skody w PL to w duzej mierze efekt ograniczonej podazy w ubieglym roku.

Mnie osobiscie dziwi popularnosc Corolli, z reszta w EU zachodniej wcale sie tak rewelacyjnie nie sprzedaje.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, p i p p napisał(a):

Mało on subiektywny jak zestawimy to z całościowymi statystykami sprzedaży.

Corolla - 21.371 sztuk...to o 8893 sztuki więcej niż drugi w zestawieniu...a bezpośredniego konkurenta - Octavię - pokonała o 10478 sztuk!!!

W przeciwieństwie do Octavii, potrafię obronić wybór Corolli. Ma swoją, techniczną osobowość, jest rozsądna, ekonomiczna i przyzwoita jakościowo. Corolla w każdym zakątku świata się broni sama, nie trzeba jej pomagać.

A może odwrócę pytanie: Kogo dziwi popularność Corolli?

Tak, tak już doszliśmy tutaj o co chodzi z tym podwójnym rankingiem.

Może nie dziwić, jeśli to kupują księgowi.

Czasem jadę Corollą w TAXI lub Uberze i nie chciałbym takiego auta na codzień.

Przede wszystkim jest głośne w środku.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PingNoMore napisał(a):

Nie wiem ile bym musiał wypić żeby zdecydować się na zakup Yarisa Cross.
 

Nie wierzę, że na % dopiero jesteś rozsądny.;]

Chociaż masz przednionapędową Alfę...mogę się mylić...:bzik:

Chodzi o to, że właśnie Yaris Cross jest idealnym autem miejskim, a mówiąc idealnym zakładam, że koszty eksploatacji są najważniejszym z czynników. Do zrozumienia tego ważne tylko jest powstanie ponad przyzwyczajenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się, mam Alfę. Dodam też, że przez 2 lata jeździłem Toyotą CH-R 1.2. Ogólnie auto nie z tych najgorszych, ale żeby urwało mi tyłek to nie powiem.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Tylko, ze sprzedaz Skody w PL to w duzej mierze efekt ograniczonej podazy w ubieglym roku.

Mnie osobiscie dziwi popularnosc Corolli, z reszta w EU zachodniej wcale sie tak rewelacyjnie nie sprzedaje.

 

Na pewno masz rację, ogrom ludzi kupuje to co jest dostępne, ale stawiam, że właśnie dotyczy to firm.

No to ja się dziwię Twojemu zdziwieniu. Wiele lat temu słyszałem takie coś: "W Izraelu na taksówkach głównie jeżdżą Octavie "jedynki", to nie może być złe auto".:hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał(a):

Może nie dziwić, jeśli to kupują księgowi.

Czasem jadę Corollą w TAXI lub Uberze i nie chciałbym takiego auta na codzień.

Przede wszystkim jest głośne w środku.

Księgowi, księgowi! Przecież nie prywaciarze.

Nie mów, że głośność w środku decyduje o kupić/nie kupić. Mówisz o kwestiach przebywania w luksusie. Możemy o tym mówić pomiędzy klasami D/E lub przy wyborze silnika w tychże, ale nie przy top sprzedaży. Corolla to pomysł, realizacja, która jest jakaś bo w tym aucie wszystko do siebie pasuje i własna technologia.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, p i p p napisał(a):

Na pewno masz rację, ogrom ludzi kupuje to co jest dostępne, ale stawiam, że właśnie dotyczy to firm.

No to ja się dziwię Twojemu zdziwieniu. Wiele lat temu słyszałem takie coś: "W Izraelu na taksówkach głównie jeżdżą Octavie "jedynki", to nie może być złe auto".:hehe:

U mnie służbowe jeszcze jeżdżą - 1.8 t. Drogi słabo trzymają się, ale odejście mają 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, p i p p napisał(a):

"Koronorączki" zmontowały dla Polaków prawie pół miliona puszek na kołach bez półprzewodników, ale po co nam one? My idziemy na całość.;]

Nie będę cytował rankingu, wszyscy wiedzą, że wygrała Toyota i Corolla i bardzo dobrze bo to najlepsze auto na dziś dzień, ale zwrócę uwagę na kwestie ważne, niebanalne i prestiżowe.

Rynek w roku 2022 delikatnie (-6%) się skurczył i są w związku z tym producenci wygrani i przegrani.

Wygrani nie tylko stracili mniej, ale są tacy, którzy zyskali! A liderem jest dosłownie i w przenośni gwiazda: Mercedes-Benz(+7%)!:cfaniak2:

Drugą marką, która zwiększyła sprzedaż jest Kia! Czemu tu się dziwić? Ojcowie rodzin oddają żony, córki...żeby móc jeździć nowym Sportagem.:drive:;l

Trzecią marką, która świętuje rok 2022 to - marka, która już jest żywą legendą, jest genialniejsza niż portale społecznościowe i skuteczniejsza niż Elon Musk - Dacia.:cfaniak2:

Płakać też nie powinni Koreańczycy z Hyundai'a i Niemcy z Audi.

 

Ale sprzedaż 2022 ma też swoje mroczne oblicze.

Dziwiłem się, że jak prosiłem najbliższy termin w serwisie dla S-Cross'a to usłyszałem "jutro rano". Już się nie dziwię. Suzuki zjadło o połowę!

Drugim bombowcem nurkującym jest Opel (-37%), a trzecim Fiat.:(

Po kulach też dostali Citroen, Nissan, Renault i Ford.

 

Przejdźmy do najpopularniejszych modeli. Oczywiście będą to modele wybierane przez klientów indywidualnych bo firmy to wybierają na szybko, decydują prezesi, którzy pytają księgowe, a w nich tyle romantyzmu co w statystykach zakażeń i szczepień.:hehe:

 

1. Król roku 2022 to nowość, którą ludzie pokochali jak Passata B5 w 1997 roku.

spacer.png

5570 sztuk.

 

2. Yaris był Granerudem...to Kubackim jest:

spacer.png

No nie, bez przesady...;]

spacer.png

5347 sztuk.

 

3. Okrojona, kryzysowa wersja lidera i króla

spacer.png

5289 sztuk.

 

4. Gdyby potrafili wyprodukować sto tysięcy, wszystkie byłyby sprzedane i powiedzmy sobie szczerze, Fiaty, Alfy, Porsche wyglądają przy tym jak ławeczki patriotyczne przy Camp Nou;]

spacer.png

5061 sztuk.

 

5. Miejsce piąte wyraźnie odstaje ilością sztuk, ale towarzystwo w tabeli nobilituje (Sportage, Rav4, Tucson, T-Roc)

spacer.png

3614 sztuk.

 

W top 20 nie ma żadnych Octavii czy innych "mydeł" do wożenia kartonów z kalendarzami. Fabia na pozycji 14. Corolla 11.

W samym tylko grudniu atak przeprowadziła Corolla Cross i Mazda CX-30. I to nie jest żadna moda na jakieś pseudoterenówki. Rynek wrócił jakieś 50 lat w tył...do czasów sprzed kryzysu paliwowego, po którym każde auto musiało być malutkie, leciutkie, opływowe, na glebie położone, żeby gaźnik mieszał powietrze w wonią przydrożnych łąk, a nie benzyną.

 

image.png.1feaa4674146ac17bf1f6d0851e949b1.png

 

Pozdrawiam, kupujcie fajne auta...a chłam niech zjadają floty.;]

 

W Suzuki sprzedawca na pytanie o sx4, z prawie dumą, poinformował mnie w maju, ze jak zamówię, to dzieło sztuki, to już na początku 2023 dostanę. Co zrobić, kupiłem Mazdę od ręki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój szwagier (prosty ale dobry człowiek) szukał kilka miesięcy temu auta. Budżet do 90kzł. Auto miało być jak największe i „podniesione”. Pytałem czy musi być podniesione: tak oczywiście bo to prestiż przecież. Auto dla 2 osób. Wybór padł na Dustera. Zakup prywatny, gotówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój szwagier (prosty ale dobry człowiek) szukał kilka miesięcy temu auta. Budżet do 90kzł. Auto miało być jak największe i „podniesione”. Pytałem czy musi być podniesione: tak oczywiście bo to prestiż przecież. Auto dla 2 osób. Wybór padł na Dustera. Zakup prywatny, gotówka.
Podniesione to przede wszystkim moda i wygoda. Ma to również przełożenie przy odsprzedaży; szybko i w dobrej cenie pójdzie

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pejus1982 napisał(a):

Mój szwagier (prosty ale dobry człowiek) szukał kilka miesięcy temu auta. Budżet do 90kzł. Auto miało być jak największe i „podniesione”. Pytałem czy musi być podniesione: tak oczywiście bo to prestiż przecież. Auto dla 2 osób. Wybór padł na Dustera. Zakup prywatny, gotówka.

Powiem Ci że tez kupiłem Dustera w 19 roku (nowego), ale to nie prestiż a taki duży fiat, tylko z ta różnicą że się nie psuje :) 

 

EDIT

jak pojeździ jeszcze bez napraw (obecnie tylko klocki 76 ziko - sam wymieniłem i czekają wycieraczki dedykowane Bosch za 7 dych) to znów kupię dustera, tylko nie wiem czy GAZ znowu czy diesel, bo będę jeździł codziennie po 20kmx2 dziennie :) 

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, donpedro napisał(a):

Sądząc po dominacji suwów i krosowerów, większość kupujących to rolnicy oraz inwalidzi 😄

Ale po co kpić?

Taka jest wola większości i już.

Czujesz się lepszy od nich, że plaskaczem jeździsz, bo ja wcale?

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Camel napisał(a):

Powiem Ci że tez kupiłem Dustera w 19 roku (nowego), ale to nie prestiż a taki duży fiat, tylko z ta różnicą że się nie psuje :) 

 

EDIT

jak pojeździ jeszcze bez napraw (obecnie tylko klocki 76 ziko - sam wymieniłem i czekają wycieraczki dedykowane Bosch za 7 dych) to znów kupię dustera, tylko nie wiem czy GAZ znowu czy diesel, bo będę jeździł codziennie po 20kmx2 dziennie :) 

To ten 1.0 co ma 100KM, jak to się spisuje?

Pamiętam z początków Dustera, że 1,6 z LPG takie sobie odczucia wzbudzał i nie to żebym był przyzwyczajony do mocnych fur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

To ten 1.0 co ma 100KM, jak to się spisuje?

Pamiętam z początków Dustera, że 1,6 z LPG takie sobie odczucia wzbudzał i nie to żebym był przyzwyczajony do mocnych fur.

Nie, mam 1.6 SCE a Ty wspominasz jeszcze 1.6 Renaulta - na "samokasatorach" - ale trwały był, paliwożerny i w ch... głośny 😁

Piszą, pisali że SCE padają. Miałem 1.9 BXE w TDI i też niby padały - mi nie padły😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BOGUS napisał(a):

Podniesione to przede wszystkim moda i wygoda. Ma to również przełożenie przy odsprzedaży; szybko i w dobrej cenie pójdzie

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka
 

Ja to chyba jestem dziwny, bo jak 20 lat temu wszyscy obniżali to ja chciałem auto  podwyższać (sprężyny od wersji VAN). Chyba niemodny byłem :bzik:  ale zawsze mnie bolało jak o coś zahaczyłem podwoziem, czy musiałem na krawężnik wjechać. Teraz oczywiście jest znacznie lepiej ale kiedyś nawet na DK można było podwoziem przyrysować z racji kolein (np 2 przed granicą z D). 

Z miłą chęcią doczekałem się czasów kiedy jest w czym wybierać wśród wyższych aut i oczywiście gdzieś mam modę i co inni myślę. Ważne, że nie bujają się niczym prawdziwa terenówka,  są wygodne i bezstresu można tym parkować na "miejskich" parkingach. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KYRTAP napisał(a):

 

W cyklu mieszanym na oko 8,9 ale na trasie przy prędkościach autostradowych niestety pali jak smok. 

to chyba kolejny Duster będzie diesel. Moja czy trasa czy miasto około 10, a ciskam na trasie w opór 🤣 koło 160  buehhehehe wiem ch..... nie prędkość.

Tak porównuje, że moja gwiazda przy około 140 pali do 6 benzyny i to dla mnie szok :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2023 o 18:41, pejus1982 napisał(a):

Mój szwagier (prosty ale dobry człowiek) szukał kilka miesięcy temu auta. Budżet do 90kzł. Auto miało być jak największe i „podniesione”. Pytałem czy musi być podniesione: tak oczywiście bo to prestiż przecież. Auto dla 2 osób. Wybór padł na Dustera. Zakup prywatny, gotówka.

Nie wiem czy prestiż, ale "podniesione" to zależy względem czego. Jeśli ktoś się wychował na Kadecie E to tak, podniesione, ale jeśli ktoś na Warszawie M20 to już "normalne".

Wg mnie następne pokolenie będzie używało słowa "taki obniżony" względem np. Corolli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do polskiego hitu, czyli Dacii Duster kilka słów. Nie zarabiam średniej AK, dlatego miałem w życiu kilka przeciętnych aut. Wychowałem się motoryzacyjne na maluchu, potem CC700, Lanos, Yaris, Megane, Skoda Octavia II i aktualnie Golf VII kupiony w 2020 jako nowy. Najdłużej miałem Lanosa. I powiem tak: ta Dacia Duster to taki Lanos dzisiejszych czasów. Jakoś nie mogę do tego auta się przyzwyczaić (cała nasza firmowa flotą to różne Dacię). Mam wrażenie że wnętrze robione jest na jakiejś azjatyckiej taniej wtryskarce. Po prostu dla mnie nie. O wiele wyższy poziom i dla mnie bardziej dopracowanym autem jest pochodzące z tej samej rodziny Renault Arkana. Wiem że droższe auto, ale wolałbym dopłacić przez np większy kredyt ale Renault już dla mnie jest takie przytulne w środku. Podobnie Golf: tyłka nie urywa ale we wnętrzu te materiały jakieś są. Dla mnie jak Dacia to tylko jako auto firmowe, kupując za swoje ciężko zarobione jestem na NIE.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2023 o 10:30, Maciej__ napisał(a):

 

Wyglada na to, ze mamy w kraju wysyp inwalidow ;]

Ja tez raczej do zwyklego kompakta nie wroce, ale zabawnie to wyglada...

Zawsze można spróbować rehabilitacji ;]

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/firma-kupila-porsche-911-niepelnosprawnemu-pracownikowi-ze-srodkow-z-zfron-sprawa/32k8qty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2023 o 10:53, rwIcIk napisał(a):

Muszę kiedyś obejrzeć wewnątrz, ocenić ilość miejsca w środku.

Bo z zewnątrz fajnie się prezentuje.

 

Szwagier szukał auta dla żony i po przejażdżce stwierdzili, że prowadzenie i zachowanie tego auta na drodze jest tragiczne. W rezultacie wybrali fiestę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.