Skocz do zawartości

Nowych samochodów nie ma, ale kupiliśmy 420 tys!


p i p p

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, pejus1982 napisał(a):

O wiele wyższy poziom i dla mnie bardziej dopracowanym autem jest pochodzące z tej samej rodziny Renault Arkana. Wiem że droższe auto, ale wolałbym dopłacić przez np większy kredyt ale Renault już dla mnie jest takie przytulne w środku.

W pełni się zgadzam z Tobą, ale myślę, że Ty też się zgodzisz - konieczne mocne, emocjonalno - racjonalne pobudzenie wyobraźni - że dopłacenie 40.000 zł do samochodu, który ma ten sam silnik, tą samą skrzynię biegów, a jest o pół klasy wyżej od Dustera to rodzaj fanaberii, na którą - nawet jak możesz sobie pozwolić - to trudno się na nią zdobyć?

Duster jest spójny, oczywisty, racjonalny, szczery, niech będzie, że chamski, ale taki "lekki" w aspekcie finansowym, a Arkana jest prawdziwa jak wiadomości w TVP, romantyczna jak turecki "wyciskacz łez" i płacąc myślisz "mam tanią podróbkę X4" czy może mam "dobrze poskładaną Dacię i nie jeżdżę w stoperach"?;]

Mało jest na rynku tak kontrowersyjnych aut jak Arkana właśnie. Szczególnie jeśli jesteśmy w tym samym salonie...i stoi Koleos. Jaka emocja pchnie kogoś do Arkany?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blue_ napisał(a):

Szwagier szukał auta dla żony i po przejażdżce stwierdzili, że prowadzenie i zachowanie tego auta na drodze jest tragiczne. W rezultacie wybrali fiestę.

To brzmi jak "szwagier szukał telewizora 65 cali do salonu i po zobaczeniu jak działa Android TV wybrał lodówkę z kostkarką".;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz dużo racji bo łatwo pisze się żeby tam 40kzł dorzucić zwłaszcza dla tych dla których zakup Dustera już jest dużym obciążeniem finansowym. Rozumiem te osoby, które kupują. Tylko dla mnie kurcze ta Dacia jakoś mi nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pejus1982 napisał(a):

Oczywiście masz dużo racji bo łatwo pisze się żeby tam 40kzł dorzucić zwłaszcza dla tych dla których zakup Dustera już jest dużym obciążeniem finansowym. Rozumiem te osoby, które kupują. Tylko dla mnie kurcze ta Dacia jakoś mi nie pasuje.

Łatwiej jest rozmawiać jak się trochę wyjdzie z własnej skóry i popatrzy na auto jako całość, od pomysłu projektanta po rozmiar opon. Jeśli będziesz skupiał się na swoich preferencjach to będzie dyskusja typu "wolisz wygodne buty i ciepłą kołderkę czy spłacić ostatnią ratę kredytu"? Auto może być nie dla Ciebie, ale można powiedzieć czy jest dobrym produktem czy nie.

Pozdro

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, donpedro napisał(a):

Giulia.

Aaaa...tak, to ciekawe porównanie. Oba auta uważam (pomijam design) za świetne jako całość koncepcji i oba mogłyby stać pod domem. Niech będzie, że Alfa jest milsza i delikatniejsza dla oczu, ALE...jeśli mam wyrazić szacunek dla projektantów...to Yaris był bardziej wymagający i praca włożona jest bardziej imponująca. Powiedzmy sobie szczerze, zrobić ładnego sedana klasy D to nic trudnego, ale zrobić PDM (Pudełko Do Miasta) to sztuka. Yaris Cross nie jest kopią, nie jest śmieszny, nie jest głupi...no mojego S-Crossa miażdży.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Chalek napisał(a):

A ja ostatnio jechałem taka dusterem w jakiejś wypas wersji.

Do tłuczenia po mieście spoko.

Chwila trasy był i głośno w tym.

Generalnie jako niszczyciela krawężników mógłby być.

Ale ja nie kupuje nowych samochodów więc za te pieniądze kupiłbym coś innego 😁

 

Do 100 jest OK, do 120 znośnie, powyżej już faktycznie jest głośno

Teraz zasadnicze pytanie do czego porównujemy ?

Cena i walory użytkowe dustera nie mają konkurencji

Gdybym szukał rodzinnego auta na wypady za miasto, to pewnie byłby jakiś kompakt, który będzie cichszy, lepiej wykończony itd

Ale jak szukamy podniesionego 4x4 to wyboru dużego nie ma, bo mamy np vitare która będzie dużo lepsza ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koonrad napisał(a):

 

Do 100 jest OK, do 120 znośnie, powyżej już faktycznie jest głośno

Teraz zasadnicze pytanie do czego porównujemy ?

Cena i walory użytkowe dustera nie mają konkurencji

Gdybym szukał rodzinnego auta na wypady za miasto, to pewnie byłby jakiś kompakt, który będzie cichszy, lepiej wykończony itd

Ale jak szukamy podniesionego 4x4 to wyboru dużego nie ma, bo mamy np vitare która będzie dużo lepsza ?

 

 

Duster II to juz powoli staroc, na rynku jest od chyba 6 lat...

Za chwile bedzie nowa generacja i pewnie znowu sporo poprawia :ok:

Wystarczy popatrzec jak duzo sie zmienilo w przypadku Sandero III.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał(a):

 

Duster II to juz powoli staroc, na rynku jest od chyba 6 lat...

Za chwile bedzie nowa generacja i pewnie znowu sporo poprawia :ok:

Wystarczy popatrzec jak duzo sie zmienilo w przypadku Sandero III.

 

Oby tylko nie odlecieli z ceną, bo fajnie aby to zostało tanie auto z masą zalet użytkowych, które praktycznie nie ma konkurencji na rynku

Zgadzam się że to taki Lanos, ale tak jak Lanos się przyjął tak samo duster ;)

Jeździ tego sporo i to zarówno prywatne jak i służbowe

 

Małych SUVow jest już cała masa, tyle że za 4x4 trzeba dać 150tys 

 

Duster jak wchodził to kosztował 50-60tys z 4x4 i było to mniej więcej tyle co kompakt i chyba ta relacja się utrzymuje 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koonrad napisał(a):

 

Małych SUVow jest już cała masa, tyle że za 4x4 trzeba dać 150tys 

 

Duster jak wchodził to kosztował 50-60tys z 4x4 i było to mniej więcej tyle co kompakt i chyba ta relacja się utrzymuje 

 


Tylko pytanie jaki % klientów kupuje Dustera z napędem 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pejus1982 napisał(a):


Tylko pytanie jaki % klientów kupuje Dustera z napędem 4x4

 

Ale nawet bez napedu, za 92-97kPLN masz wersje 130KM lub za 105kPLN 150KM z automatem.

Do byle jakiego kompakta w z podobnym napedem trzeba dolozyc z 20-30 kPLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pejus1982 napisał(a):


Tylko pytanie jaki % klientów kupuje Dustera z napędem 4x4

Nie wiem, ale dla mnie kupno SUVa, zwłaszcza typu duster bez napędu trochę mija się z celem.

Przesiadłem się z "vana" c-maxa na x3 głównie ze względu na 4x4, dustera nowego też rozważałem tylko ze względu na 4x4

 

Ale tak jak @Maciej__pisał, duster 2wd i tak jest tańszy od kompaktów, a może komuś podoba się wyższa pozycja za kierownicą, pewnie trochę moda ma SUV itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pejus1982 napisał(a):

Wiem że droższe auto, ale wolałbym dopłacić przez np większy kredyt

No tak, ale.....myślę, że większość ludzi kupujących Dacie, właśnie tak pomyślało podobnie, z tym ,ze zamiast kupić używaną Dacie, wzieli większy kredyt i kupili nową.  Jednak nowe auta prywatnie, kupuje zdecydowana mniejszość ludzi.😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tylko, ze sprzedaz Skody w PL to w duzej mierze efekt ograniczonej podazy w ubieglym roku.
Mnie osobiscie dziwi popularnosc Corolli, z reszta w EU zachodniej wcale sie tak rewelacyjnie nie sprzedaje.
 

Toyota ma dobrą cenę plus dostępność. Samo auto jest przeciętne.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, rwIcIk napisał(a):

 

W sumie VW sprzedał najwięcej doliczając audi i skode

Gdzie są Francuzi? Gdyby nie Dacia to by ich nie było w 10

Włosi też daleko, tyle że tam chyba nie mają pomysłu co sprzedawać ;)

 

Co ciekawe toyota wcale nie ma takiego wyboru modeli, bo np camry to tylko sedan

Ale widać że "cross" trafił w rynek ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Koonrad napisał(a):

 

W sumie VW sprzedał najwięcej doliczając audi i skode

Gdzie są Francuzi? Gdyby nie Dacia to by ich nie było w 10

Włosi też daleko, tyle że tam chyba nie mają pomysłu co sprzedawać ;)

 

Co ciekawe toyota wcale nie ma takiego wyboru modeli, bo np camry to tylko sedan

Ale widać że "cross" trafił w rynek ;)

Kia + Hyundai też nieźle :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2023 o 19:09, vlad1431 napisał(a):

w trudnym terenie, bo uważam że radzi sobie całkiem nieźle.


Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

 

Akurat na tym video widzę raczej niezłe radzącego sobie kierowcę, niz samochod 

myśle ze on Fabia pojedzie w teranie dalej i sprawniej, niz 80% „średnich” kierowcow nawet za kierownica  Defendera ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2023 o 21:52, Camel napisał(a):

Nie, mam 1.6 SCE a Ty wspominasz jeszcze 1.6 Renaulta - na "samokasatorach" - ale trwały był, paliwożerny i w ch... głośny 😁

Piszą, pisali że SCE padają. Miałem 1.9 BXE w TDI i też niby padały - mi nie padły😇

Wiesz ja zauważyłem że ludzie to ignoranci techniczni. Ja osobiście jak jeżdżę czymś nowym z salonu, to nawet po latach się nie psuje, mimo że ma czasem łatkę awaryjnego, a używany to raz lepiej, raz gorzej, ale mimo świadomego kupowania zawsze coś wyjdzie. Nawet jak prześwietlisz rentgenem. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AstraC napisał(a):

Wiesz ja zauważyłem że ludzie to ignoranci techniczni. Ja osobiście jak jeżdżę czymś nowym z salonu, to nawet po latach się nie psuje, mimo że ma czasem łatkę awaryjnego, a używany to raz lepiej, raz gorzej, ale mimo świadomego kupowania zawsze coś wyjdzie. Nawet jak prześwietlisz rentgenem. 

Tak jak u mnie, BXE,  SCE nowe, a padają może te z limitem nalotu 170 000km 😇

W każdej używce uczysz się pierwsze 6 miesięcy "patentów" poprzednich napraw i tego czego nie naprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AstraC napisał(a):

Wiesz ja zauważyłem że ludzie to ignoranci techniczni.

Też mam taką obserwację.
Na AK wchodzą ludzie którzy mają jakąś wiedzę motoryzacyjną, natomiast większość kierowców nie odróżniłoby turbosprężarki od alternatora...
Znikomy procent z nich sprawdza poziom oleju czy ciśnienie w oponach np. przed wyjazdem wakacyjnym.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, donpedro napisał(a):

Też mam taką obserwację.
Na AK wchodzą ludzie którzy mają jakąś wiedzę motoryzacyjną, natomiast większość kierowców nie odróżniłoby turbosprężarki od alternatora...
Znikomy procent z nich sprawdza poziom oleju czy ciśnienie w oponach np. przed wyjazdem wakacyjnym.

Taa, ja ostatnio przed wyjazdem wakacyjnym chciałem olej sprawdzić. Naszukałem się miarki .. a potem wyszło, że nie ma ;].

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2023 o 18:53, pejus1982 napisał(a):

Mam wrażenie że wnętrze robione jest na jakiejś azjatyckiej taniej wtryskarce. Po prostu dla mnie nie. O wiele wyższy poziom i dla mnie bardziej dopracowanym autem jest pochodzące z tej samej rodziny Renault Arkana. Wiem że droższe auto, ale wolałbym dopłacić przez np większy kredyt ale Renault już dla mnie jest takie przytulne w środku. Podobnie Golf: tyłka nie urywa ale we wnętrzu te materiały jakieś są. Dla mnie jak Dacia to tylko jako auto firmowe, kupując za swoje ciężko zarobione jestem na NIE.

 

Po prostu nie jesteś targetem jeśli chodzi Dacie. Podobnie jest dla innych nieodpowiedni jest Golf czy Arkana.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, KYRTAP napisał(a):

 

Można było ale miejsca w aucie nie mam. Taki Dokker mi się z Dustera zrobił bo do pracy używam. Kilka razy już frycowe płaciłem jak przebiłem oponę. 

Ja tez 2 wkręty w oponie w niedziele. Assistance - napompowali i w drogę , na chwile bo to niedziela i nie ma wulkanizacji. W ch….. z takim interesem 🥲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
5 godzin temu, mati_lecha napisał(a):

Nie chcę nowego wątku zakładać.

 

Zastanawiam się gdzie można teraz  wziąć najkorzystniej  kredyt na używane auto. I czy w ogóle warto. 

 

Mam wybór.  Zrobić trochę napraw przy starym aucie lub sprzedać i kupić inne "nowsze stare".

Wejdz na kalkulator w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mati_lecha napisał(a):

Nie chcę nowego wątku zakładać.

 

Zastanawiam się gdzie można teraz  wziąć najkorzystniej  kredyt na używane auto. I czy w ogóle warto. 

 

Mam wybór.  Zrobić trochę napraw przy starym aucie lub sprzedać i kupić inne "nowsze stare".

Czasami lepiej w ROR wziąć jakiś kredyt - promocje maja lub linie kredytowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mati_lecha napisał(a):

Nie chcę nowego wątku zakładać.

 

Zastanawiam się gdzie można teraz  wziąć najkorzystniej  kredyt na używane auto. I czy w ogóle warto. 

 

Mam wybór.  Zrobić trochę napraw przy starym aucie lub sprzedać i kupić inne "nowsze stare".

Sprawdź u dealerów. Czasami na używki, które sprzedają oferują dobre kredytowanie, jak np VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.