Skocz do zawartości

Spełniamy marzenia


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Co byście kupili za samochód w tej kwocie, który kiedyś wam utkwił w pamięci jako "marzenie"? Stan auta do jazdy - z budżetem dodatkowym na naprawy 5tys. Samochód traktujcie jako toy daily car. Mile widziane linki do ogłoszeń

 

Podaję 3 kwoty zakupu i moje typy na dzień dzisiejszy

 

-20 tys - discovery 1 - landa jeszcze nie miałem to bym posmakował tego miodu

             - fabia 1 ale RS podkręcona... to musi latać

https://www.olx.pl/d/oferta/land-rover-discovery-2-5-td5-CID5-IDPscZ6.html?reason=observed_ad

https://www.olx.pl/d/oferta/skoda-fabia-rs-2003-r-227-ps-440nm-CID5-IDSib8y.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=2

 

-30 tys - dodge ram - silnik 5.9 znam ale chętnie bym taką półciężarówką pojeździł i zobaczył jak to jest

https://www.olx.pl/d/oferta/dodge-ram-1500-sport-CID5-IDSuXCY.html

 

-40 tys - e60 z jakimś fajniejszym silnikiem, zobaczyć w końcu co tu fajnego jest w tych bmw

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-ID6FblWl.html

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, PawelWaw napisał(a):

matiz top, klima, wspomaganie, 4 elektryczne szybky...


Byly Matizy z 4 szybami w prądzie?

 

My mieliśmy Joy i wydaje się ze nam brakowało do Full wypasu drugiego airbaga, ABS i klimy. A szyby tylko z przodu elektryczne były na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kravitz napisał(a):


Byly Matizy z 4 szybami w prądzie?

 

My mieliśmy Joy i wydaje się ze nam brakowało do Full wypasu drugiego airbaga, ABS i klimy. A szyby tylko z przodu elektryczne były na bank.

 

byl zestaw dedykowany do kupienia na 4 szyby ale faktycznie fabrycznie tylko dwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bielaPL napisał(a):

Co byście kupili za samochód w tej kwocie, który kiedyś wam utkwił w pamięci jako "marzenie"? Stan auta do jazdy - z budżetem dodatkowym na naprawy 5tys. Samochód traktujcie jako toy daily car. Mile widziane linki do ogłoszeń

 

Podaję 3 kwoty zakupu i moje typy na dzień dzisiejszy

 

-20 tys - discovery 1 - landa jeszcze nie miałem to bym posmakował tego miodu

             - fabia 1 ale RS podkręcona... to musi latać

https://www.olx.pl/d/oferta/land-rover-discovery-2-5-td5-CID5-IDPscZ6.html?reason=observed_ad

https://www.olx.pl/d/oferta/skoda-fabia-rs-2003-r-227-ps-440nm-CID5-IDSib8y.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=2

 

-30 tys - dodge ram - silnik 5.9 znam ale chętnie bym taką półciężarówką pojeździł i zobaczył jak to jest

https://www.olx.pl/d/oferta/dodge-ram-1500-sport-CID5-IDSuXCY.html

 

-40 tys - e60 z jakimś fajniejszym silnikiem, zobaczyć w końcu co tu fajnego jest w tych bmw

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-ID6FblWl.html


Nie wiem jaki budżet, ale ja mam od zawsze jedno auto jako niespełnione marzenie.

Fiat Coupé, dowolna wersja, ale oczywiście najfajniej by było 2.0T z R5.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, bielaPL napisał(a):

Co byście kupili za samochód w tej kwocie, który kiedyś wam utkwił w pamięci jako "marzenie"? Stan auta do jazdy - z budżetem dodatkowym na naprawy 5tys. Samochód traktujcie jako toy daily car. Mile widziane linki do ogłoszeń

A czyje marzenia chcesz spełnić? Ja to nieustannie Porsche więc mogę Ci linka podesłać. Jak swoje, to się nie pytaj tylko działaj. Dla mnie żaden z ich nie wzbudza żadnych emocji. Fabia - no sorry, fajna moc wygląd jak :poo:. Discovery - dodatkowy budżet do napraw 5 kPLN coś nierealny. Dodge Ram - teoretycznie tak ale nie wygląda. Trzeba by go podrasować wizualnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 20kzł... pewnie Renault Safrane za dużo mniej, reszta na doprowadzenie do oczekiwanego przeze mnie stanu (pewnie mogłoby nieco braknąć).

Do 30kzł... jakaś beemka, tak z czystej ciekawości, bo nigdy dłużej nie jeździłem RWD.

Do 40kzł... szukałbym R129 SL 320. Choć pewnie byłaby to pierwsza rata za to auto, chcąc je mieć w akceptowalnym stanie.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już jakiś czas temu przestały wzruszać na ulicy te drogie fury, których jeździ coraz więcej. Kiedyś się człowiek oglądał za jakimś rzadkim BMW, ale teraz tyle tego, że się to raczej nie zdarza, przejadło się. No chyba że jedzie jakieś Ferrari, albo Lambo.

Za to niedawno jak byłem w Leroy Merlin, to na parkingu stało Daewoo Espero w stanie igła. Bez grama rdzy, zadbane, z zewnątrz jakby z salonu. Podchodziłem do tego auta, oglądałem wchodząc do sklepu, wychodząc ze sklepu. W środku kierownica wyślizgana, pewnie ktoś tym mnóstwo kilometrów natrzaskał i jeszcze utrzymuje w takim stanie. Są ludzie co mają dużo kasy, mogą sobie kupić drogą furę, są tacy co mają mniej (albo też dużo) kupują klasyki, wkładają pieniądze, czas, utrzymują w stanie ideał. Ale zawsze to jest jakieś stare BMW, Mercedes czy Alfa Romeo. Do wyrzygania to samo.

A mnie najbardziej imponuje jak ktoś utrzymuje w stanie ideał samochód, który nigdy nie będzie klasykiem, kiedyś był zwykłym budżetowym dupowozem, a w pewnych kręgach wręcz pośmiewiskiem. To jest dopiero sztuka!

Jakbym miał kasę i czas to bym kupił właśnie takie coś typu Espero, Nexia albo Fiat Siena z końca lat 90-tych, doprowadził do stanu perfekt, woskował i jeździł ;]

  • Lubię to 7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kravitz napisał(a):


Byly Matizy z 4 szybami w prądzie?

 

My mieliśmy Joy i wydaje się ze nam brakowało do Full wypasu drugiego airbaga, ABS i klimy. A szyby tylko z przodu elektryczne były na bank.

Czyli brakowało ci topa ;]

Nie było matizów1 z 4 szybami w prądzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lucash napisał(a):

A czyje marzenia chcesz spełnić?

;] nie chodzi o spełnianie waszych marzeń, jest po prostu ciekaw waszego spojrzenia z tej strony na samochody...

i już widzę kilka ciekawostek

-niektórzy mają albo grubo albo wcale

-niektórzy wolą dosyć egzotyczne podejście

 

Życie każdemu rzuca pewien worek doświadczeń i z każdego co innego wychodzi w tym wątku i właśnie o tym chciałem sobie poczytać i pogadać ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał(a):

Co byście kupili za samochód w tej kwocie, który kiedyś wam utkwił w pamięci jako "marzenie"?

Nie mam marzeń - jak mam kaprys to kupuję i weryfikuję. Z autem ślubu nie bierzesz, jak ci nie pasuje to sprzedasz.

Ostatnio mam takie akcje że kupuje jakieś graty i sobie naprawiam - lubie podłubać przy autach ;] Jakiegoś focusa III  z żony firmy kupiłem i ogarniałem, starego transita w strasznym stanie przywróciłem do całkiem spoko stanu, transportera itp. takie kup i zrób ;]

Na razie się w coupe i kabrio nie bawię, bo mi jeszcze taki kaprys nie przyszedł ;]

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Vadero napisał(a):

Czyli brakowało ci topa ;]

Nie było matizów1 z 4 szybami w prądzie.

 

 

Tak, tylko w Top zdaje się to wszystko nie było jakoś gratis. Któryś z wymienionych elementów i tak trzeba było dokupić, ale już nie pamiętam który.

 

Swoją drogą to o ile pamiętam, to pomiędzy naszą wersją Joy, a Top, był tylko 1k PLN różnicy i Top dawał ABS. Nie wiem dlaczego rodzice wtedy nie dopłacili.

 

Tak czy siak, płacili w Autosystem na Tico, więc nie ma co marudzić, mogło być gorzej ;]

Zmienili na Matiza, dopłacając, już przed odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

 

byl zestaw dedykowany do kupienia na 4 szyby ale faktycznie fabrycznie tylko dwie

Czyli Top of the Top :phi: Mialem jakiegos Matiza kilka lat, ale czy byla klima za cholere nie pamietam. Pamietam za to, ze byl lekki, bo progow nie mial :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, maro_t napisał(a):

Jakbym miał kasę i czas to bym kupił właśnie takie coś typu Espero, Nexia albo Fiat Siena z końca lat 90-tych, doprowadził do stanu perfekt, woskował i jeździł ;]

Dobrze, ze nie masz kasy i zamiast starego rzecha kupujesz wlasnie nowe auto za ca 200k :phi:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kilka starych wozow, troche z PRL, Mazde kabriolet, jezdzilem tez starymi klasykami z USA. Po jakims czasie doszedlem do wniosku, ze cos co bylo sztosem np w 95 roku teraz jest kupskiem niezaleznie od stanu w jakim sie znajduje. Lepiej wsiasc w jakiegos Hyundaja N20 da wiekszego banana na twarzy niz jakis niby tam klasyk. Za pare lat dowala oplaty za spalinowki i wogole to sie przestanie spinac. Zaoszczedzone pieniadze wydaj na jazde terenowa, sportowa jakims fajnym autem albo jedz na wczasy.  

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wujek napisał(a):

Po jakims czasie doszedlem do wniosku, ze cos co bylo sztosem np w 95 roku teraz jest kupskiem niezaleznie od stanu w jakim sie znajduje.

coś w tym jest, chociaż ktoś tu się jarał ostatnio Lancią ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, K3 napisał(a):

 

To była tandeta. I nie były rarytasem...

Ja miałem jako jedyny oryginalne lampy z białym kierunkowskazem zamiast żółtego...

nieprawda ja tez mialem te biale kruki!

 

 

o te mialem co justralf...

 

image.png.964b04e88c4de71fdf18c207cf13daa0.png

Edytowane przez PawelWaw
  • zszokowany 1
  • bakłażan 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, wujek napisał(a):

Lepiej wsiasc w jakiegos Hyundaja N20 da wiekszego banana na twarzy niz jakis niby tam klasyk.

 

Pewne rzeczy trudno zastąpić.

Jak nowe auto nie ma dźwigni hamulca ręcznego, to jednak jest to mocna wada w porównaniu do jakiegoś starego grata, który taką dźwignię ma ;)

Zwłaszcza jak chcesz sobie poupalać i mieć z tego frajdę.

Nie lepsze czasy okrążenia, ale frajdę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bielaPL napisał(a):

coś w tym jest, chociaż ktoś tu się jarał ostatnio Lancią ;) 

@wujek dobrze gada. Nie ma aut przy których nie będzie trzeba nic robić. Ja realizując jakieś tam szczenięce marzenie kupiłem Volvo 940. W sumie to mógłbym rozbujać Motokącik różnymi wątkami ale od tego mam dedykowane forum. I tak sobie myślę że jak miałby być fun to jeszcze element bezpieczeństwa wchodzi w grę. Im nowsze tym lepiej. Taniej jednak wyjdzie kupić sobie kilka jazd ciekawymi autami w prezentmarzen.pl niż kupno innego samochodu i doprowadzenie go do ładu oraz utrzymanie. Ja już w błocie i wodzie po szyby się taplałem i po tym odpuściłem temat Patrol/Dyskoteka, a chciałem terenową wyprawówkę zrobić. U nas starsze samochody są sprzedawane jak coś tam nie opłaca się robić - taka prawda. Dolicz sobie pakiet startowy i dobre opony i już masz 5-10 kPLN. Chyba że pakiet startowy = wymiana oleju a potem się zobaczy. 
Ja obecnie zmieniam ustawienia turbo i idę w okolicę 200 KM ale potem wypadałoby hamulce, opony, felgi na większe, gaz zamontować. A potem jakaś tapicerka  i jak sobie pomyślę to chyba lepiej to sprzedać i pojechać na wakacje. Ale przy czym ja będę dłubać wtedy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa Romeo Spider - nie ma nic piekniejszego w relatywnie tanich pieniadzach, kupilem toto za 4300, sprzedalem ze 2 lata temu za 7200 i zaluje, bo teraz lataja najtaniej od kilkunastu kafli - malo tego zrobili, jest urzekajaco piekne i brzmi jak rasowy roadster, a nie rdzewieje kompletnie, co dziwne...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Josyp napisał(a):

Alfa Romeo Spider - nie ma nic piekniejszego w relatywnie tanich pieniadzach, kupilem toto za 4300, sprzedalem ze 2 lata temu za 7200 i zaluje, bo teraz lataja najtaniej od kilkunastu kafli - malo tego zrobili, jest urzekajaco piekne i brzmi jak rasowy roadster, a nie rdzewieje kompletnie, co dziwne...

 

O, przypomniałeś mi o czymś.

Oprócz Fiata Coupe (mało realne), to myślę żeby sobie kupić takie coś (wiem, że to nie to co miałeś ;) )

Mam w d00pie, że FWD, że nie takie silniki i że ogólnie to słabo jedzie.

 

Sprawdzi się świetnie jako auto które jeździ co jakiś czas, to drugie, po głównym elektryku.

 

image.png.42cd453054d686f801f81a49b2283817.png

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bielaPL napisał(a):

 

9 godzin temu, lucash napisał(a):

Fabia - no sorry, fajna moc wygląd jak :poo:

 

Niestety, mimo bycia homologation specials nie znajdzie miejsca w garazu @G.O.A.T. obok integralki i subaryny, oj nie znajdzie. 

Niestety mało po niej widac, ze w pełnym ubranku wyglądać tak
13-1.jpg

 

Pewnie tez dlatego, nie osiagnela niczego spektakularnego. Nigdy nie byla na podium WRC.
Bardziej to ciekawostka niz legenda. 

Podobnie Pug206GT, ktory mimo sukcesow tez nie jest jakimś snem kolekcjonerów

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maro_t napisał(a):

Za to niedawno jak byłem w Leroy Merlin, to na parkingu stało Daewoo Espero w stanie igła. Bez grama rdzy, zadbane, z zewnątrz jakby z salonu. Podchodziłem do tego auta, oglądałem wchodząc do sklepu, wychodząc ze sklepu.

 

Na warszawskim Bródnie, do niedawna na jednym z parkingów też często widziałem Espero w super stanie, zadbane, granatowe, wersja CD, czyli z motorem 1,8 lub 2,0. Też myślałem, czy by kartki za szybą nie zostawić że kupię. :) A jak nie Espero to w podobnym designie Citroen XM. Ale ten to tylko 3,0 V6 24V. :)

Edytowane przez ArekMiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

i biale lampy z tylu.

pamietam po swoje jechalem do lodzi, to byla moja pierwsza wizyta w lodzi to na mnie odcisnelo pewne zmiany...

 

W lampach z tyłu w moim Matizie Style (czarny ze srebrnymi zderzakami i oryginalnymi alusami) zrobiłem świecące czerwone odblaski za pomocą żarówek W5W, dzięki czemu świeciła jako pozycja cała czerwona część lampy. Z przodu oczywiście przeciwmgielne do których zrobiłem włącznik składając go z mechanizmu awaryjnych i klawisza przeciwmgielnego tylnego. Wykorzystałem też miejsce przycisku klimy (której nie miałem) i dałem tam włącznik ogrzewania lusterek (kupowało się taki maty grzewcze). No i w lewym środkowym nawiewie idealnie tam pasujący obrotomierz Lumel. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Filipfm napisał(a):

 

 

Niestety, mimo bycia homologation specials nie znajdzie miejsca w garazu @G.O.A.T. obok integralki i subaryny, oj nie znajdzie. 

Niestety mało po niej widac, ze w pełnym ubranku wyglądać tak
13-1.jpg

 

Pewnie tez dlatego, nie osiagnela niczego spektakularnego. Nigdy nie byla na podium WRC.
Bardziej to ciekawostka niz legenda. 

Podobnie Pug206GT, ktory mimo sukcesow tez nie jest jakimś snem kolekcjonerów


 

Dwoch Subaryn ;) 

 

I tak, Fabia nie stanie ;) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już jakiś czas temu przestały wzruszać na ulicy te drogie fury, których jeździ coraz więcej. Kiedyś się człowiek oglądał za jakimś rzadkim BMW, ale teraz tyle tego, że się to raczej nie zdarza, przejadło się. No chyba że jedzie jakieś Ferrari, albo Lambo.
Za to niedawno jak byłem w Leroy Merlin, to na parkingu stało Daewoo Espero w stanie igła. Bez grama rdzy, zadbane, z zewnątrz jakby z salonu. Podchodziłem do tego auta, oglądałem wchodząc do sklepu, wychodząc ze sklepu. W środku kierownica wyślizgana, pewnie ktoś tym mnóstwo kilometrów natrzaskał i jeszcze utrzymuje w takim stanie. Są ludzie co mają dużo kasy, mogą sobie kupić drogą furę, są tacy co mają mniej (albo też dużo) kupują klasyki, wkładają pieniądze, czas, utrzymują w stanie ideał. Ale zawsze to jest jakieś stare BMW, Mercedes czy Alfa Romeo. Do wyrzygania to samo.
A mnie najbardziej imponuje jak ktoś utrzymuje w stanie ideał samochód, który nigdy nie będzie klasykiem, kiedyś był zwykłym budżetowym dupowozem, a w pewnych kręgach wręcz pośmiewiskiem. To jest dopiero sztuka!
Jakbym miał kasę i czas to bym kupił właśnie takie coś typu Espero, Nexia albo Fiat Siena z końca lat 90-tych, doprowadził do stanu perfekt, woskował i jeździł ;]
Otóż to, są auta, które są klasykami gatunku, tak jak ten niżej. Problem w tym, że realnie raczej nikt nie ma czasu na utrzymanie takiego auta, nie mówiąc o kosztach, mimo to, czasem trzeba sobie pomarzyć o tym co mogłoby się robić np na emeryturce. Miałem kiedyś, tak z 15 lat temu okazję kupić igłe Mercedesa SEL 450 w pełnym wypasie, wtedy auto mogło już mieć z 20 lat, po znajomości gość chciał sprzedać za 25tys, stan mniej więcej tak jak na tej drugiej focie. Natomiast mit o starych furach przestał mnie kręcić po przejechaniu się starym Carrera 911, możecie wierzyć lub nie, komfort porównywalny do malucha. 43dd4bf15e3e2d96a5ead4bdbc061511.jpgc2051b73667f0af90493f85538a1ef9b.jpg

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bielaPL napisał(a):

Co byście kupili za samochód w tej kwocie, który kiedyś wam utkwił w pamięci jako "marzenie"? Stan auta do jazdy - z budżetem dodatkowym na naprawy 5tys. Samochód traktujcie jako toy daily car. Mile widziane linki do ogłoszeń

 

Podaję 3 kwoty zakupu i moje typy na dzień dzisiejszy

 

-20 tys - discovery 1 - landa jeszcze nie miałem to bym posmakował tego miodu

             - fabia 1 ale RS podkręcona... to musi latać

https://www.olx.pl/d/oferta/land-rover-discovery-2-5-td5-CID5-IDPscZ6.html?reason=observed_ad

https://www.olx.pl/d/oferta/skoda-fabia-rs-2003-r-227-ps-440nm-CID5-IDSib8y.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=2

 

-30 tys - dodge ram - silnik 5.9 znam ale chętnie bym taką półciężarówką pojeździł i zobaczył jak to jest

https://www.olx.pl/d/oferta/dodge-ram-1500-sport-CID5-IDSuXCY.html

 

-40 tys - e60 z jakimś fajniejszym silnikiem, zobaczyć w końcu co tu fajnego jest w tych bmw

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-ID6FblWl.html

Tak z ciekawości zerknąłem na tą bemkę przebieg przemilczę ale w opisie wersja 530i (tylko moc się nie zgadza bo w tym roczniku powinno być 272 KM a nie 258KM), ze zdjęć na klapie wychodzi że 525 :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ArekMiz napisał(a):

 

W lampach z tyłu w moim Matizie Style (czarny ze srebrnymi zderzakami i oryginalnymi alusami) zrobiłem świecące czerwone odblaski za pomocą żarówek W5W, dzięki czemu świeciła jako pozycja cała czerwona część lampy. Z przodu oczywiście przeciwmgielne do których zrobiłem włącznik składając go z mechanizmu awaryjnych i klawisza przeciwmgielnego tylnego. Wykorzystałem też miejsce przycisku klimy (której nie miałem) i dałem tam włącznik ogrzewania lusterek (kupowało się taki maty grzewcze). No i w lewym środkowym nawiewie idealnie tam pasujący obrotomierz Lumel. :)

 

No u mnie ogrzewane lusterka weszły, elektryczne szyby i.... klimatyzacja.

Mam jeszcze zdjęcia z montażu bo kacikowicz mi montował:)

 

 

 

IMGP5484.JPG

75108358.jpeg

IMGP5474.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2023 o 09:47, bielaPL napisał(a):

Co byście kupili za samochód w tej kwocie,

Samochód traktujcie jako toy daily car.

-20 tys -30 tys -40 tys

 

Wyzwanie polega na tym, że w tej kategorii i tak wąskim budżecie, do wyboru będą te same modele a wyznacznikiem stanu nie będzie cena tylko szczęście i przypadek ;) 

Teoretycznie mam już takie auto - Audi TT Roadster quattro 225km - kosztowało niecałe 25k, dorzuciłem sztywny dach i jakieś duperele, wyszło ponad 30k.

Można niby kupić taki samochód za 15-20k, Ja bym swojego nie sprzedał taniej niż za 40k i coś mi podpowiada, że chętny znalazłby się szybciej niż na egzemplarz dwa razy tańszy.

 

Poza tym, jeżeli auto ma być fajne, to raczej nie będzie rozsądne; czyli zostają śmietniki (zwane potocznie "spełnienie marzeń") albo loteria inwestycyjna (patrz: mój zakup Audi TT) które dają cień szansy, że przy odsprzedaży wyjdziemy na zero …i ten drugi typ to mój trop na zakup auta w tym budżecie. Także tego - z samochodów które mi się podobają, łapią się w budżecie i mógłbym mieć jako zapasowe do garażu ale z większości już wyrosłem, zupełnie nie mają sensu dla moich potrzeb i chyba jestem zbyt wygodny, żeby robić sobie problem:

- Subaru Impreza GD WRX

- BMW z3 / z4 albo 3-seria e30 / e36 / e46 / e91 albo jakiś dziadek np. e32

- Audi S4 avant B6

- Mercedes S W140

- Jeep XJZJ

 

Ogłoszenia przykładowe, przykuły moją uwagę zdjęciami, bez czytania treści, trzeba założyć, że wszystko to paździerze.

W części z nich wybrałbym inne silniki, ale nie ma ogłoszeń lub nie złapały się w budżet (np. z3 brałbym tylko z 2.8)

Oczywiście można też kupić auta typu Jaguar XJR / XJS, ale coś mi podpowiada, że za dużo bym nimi nie pojeździł ;] 

Najważniejsze to, żeby każdy samochód był w pełni oryginalny, bez żadnych widocznych przeróbek, tuningów czy innego dziadowania.

  • Lubię to 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2023 o 09:47, bielaPL napisał(a):

Co byście kupili za samochód w tej kwocie, który kiedyś wam utkwił w pamięci jako "marzenie"? Stan auta do jazdy - z budżetem dodatkowym na naprawy 5tys. Samochód traktujcie jako toy daily car. Mile widziane linki do ogłoszeń

 

 

Proszę:

 

20000 - zakup i doprowadzenie do stanu ładnego, Mazda 626 koniecznie z bordowym, welurowym wnętrzem - tu nie do końca je widać, ale jest:

https://www.olx.pl/d/oferta/mazda-626-gd-2-0i-1987-youngtimer-zamiana-motocykl-CID5-IDONfg5.html

 

ewentualnie:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/lancia-kappa-2-0-5cyl-vis-automatic-ID6FdF9Y.html

 

30000 - nieśmiertelna 5er

 

https://www.olx.pl/d/oferta/bmw-e39-540i-4-4v8-286km-CID5-IDSGR1a.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=1

 

ewentualnie:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-ls-400-serwis-lexus-oryginalny-potwierdzony-przebieg-ID6FeKCx.html

 

40000 - ostatnio bardzo spodobały mi się CLK, ładnie się zestarzały, ale to już tylko E500:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-clk-w209-clk500-cabrio-jedyny-taki-w-oryginale-ze-szwajcarii-ID6FbSk2.html

https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-clk-500-v8-165tys-km-serwis-brak-korozji-super-stan-elegance-ID6F2iRQ.html

 

no i jedno z najpiękniejszych aut wszechczasów, w jedynym i najbardziej prestiżowym wydaniu - sprowadzone z Florydy, sprzedawane w Sandomierzu, @Florydziak_Florydziak_Flor czyżby prezent dla rodziny który postanowiono spieniężyć? Tyle zbiegów okoliczności za jednym zamachem:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-sl-mercedes-benz-r129-500-sl-hardtop-z-florydy-ID6EmeQq.html

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2023 o 19:56, Konrad` napisał(a):

Tak z ciekawości zerknąłem na tą bemkę przebieg przemilczę ale w opisie wersja 530i (tylko moc się nie zgadza bo w tym roczniku powinno być 272 KM a nie 258KM), ze zdjęć na klapie wychodzi że 525 :)

 

Wydaje mi się że moc jest dobra, bo mimo że na Europę ostatnie poszły w 2007, to na Stany je klepali z tym starym jeszcze przez dwa lata.

 

Ale ogólnie ta z ogłoszenia na większości zdjęć wydaje się krzyczeć "problem, problem";]

 

edit:

 

tu masz moce i roczniki produkcji na US

 

image.png.520838b58865f48571ccab10da0139b7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:
- do 20k Vectra B Zender V6, albo i500 -> powinno starczyć na całkiem ładną i doprowadzenie do stanu super
- do 30k Omega B FL 3.2 V6 ze wszystkim -> też powinien być fajny egzemplarz, z fajnym wyposażeniem

- do 40k Vectra C OPC V6T -> tak wiem, że nie skręca i w ogóle, ale chciałbym mieć kiedyś coś ze stajni OPC (na razie najbliżej mi do Merivy A OPC, tanie, 1.6T 180KM daje radę ;], ale w sumie tanie to najistotniejsze w przypadku Merivy ;] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AstraC napisał(a):

- do 20k Vectra B Zender V6, albo i500 -> powinno starczyć na całkiem ładną i doprowadzenie do stanu super

no nie wiem

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=322761424&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=19000&makeModelVariant1.modelId=29&maxFirstRegistrationDate=2002-12-31&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=DESCENDING&searchId=44e6f040-4c0d-b05b-d0a9-ede390e6dc64&ref=srp

 

12 godzin temu, bizz napisał(a):

Ale ogólnie ta z ogłoszenia na większości zdjęć wydaje się krzyczeć "problem, problem";]

 

 

tak chyba nie ma co zaklinać rzeczywistości, te moje propozycje rzeczywiście dają dużo większą szanse na problem niż spełnienie marzeń, jak to mówią albo grubo albo wcale, czyli za 20k to mogę jakiś rower fajny poszukać ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.