Skocz do zawartości

Zafira A 2000r 1.8 XE1 Hałas z silnika


mechaelektronik

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia słysze dziwny hałas z mojego silnika.Najgłośniej jest po odpaleniu, gdy auto się rozgrzeje  dzwięk jest prawie niesłyszalny.

Zdjołem pasek wielorowkowy i po odpaleniu to samo.Na moje ucho dzwięk wydobywa się z okolicy rozrządu.Rozrząd ma przejechane ok 50tyś km.

Może ktoś rozpozna co to za dzwięk.Dołączam nagranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym momencie, słyszałem uszkodzone łożysko, jakby napinacza, lub pompy chłodziwa, ale po tych przygazówkach "zgłupiałem"... Nie wiem co tak mogło by hałasować (może uszczelniacz pompy a może pasek obciera o coś zębami?). Ja na 100% zajrzał bym do napędu rozrządu i na wszelki wypadek bez potrzeby nie uruchamiał bym silnika.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mechaelektronik napisał(a):

Właśnie nie było nic robione z rozrządem od ok 50tyś km.Jechałem sobie po pracy do domu i trochę się spieszyłem.Na drugi dzień rano odpalam a tu taki dźwięk.

Czyli polecasz wymienić rozrząd?

Dźwięk przypomina mi mój przypadek jak za mocno napiąłem pasek rozrządu w AF X14NZ. Jeżeli nie było nic robione to pewnie któreś łożysko (rolki albo napinacz) zaczęło hałasować albo jakimś cudem przestawił się napinacz.  Tak czy inaczej trzeba zdemontować osłonę i organoleptycznie sprawdzić. Po 50kkm nawet jak coś padło to chyba warto już całość wymienić. Ja wymieniam rozrządy na pasku co 60kkm, przy moich przebiegach 10-12kkm to jest akurat co 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dzisiaj rozrząd i wygląda na to że problem rozwiązany.Ciężko mi powiedzieć czy to była pompa wody czy rolka.Organoleptycznie raczej pompa wody.Może jakbym ją czymś rozpędził do 700rpm to było by ładnie słychać:)Dziękuję użytkownikom Darek_mat i SAS44 za pomoc,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 28.01.2023 o 21:01, mechaelektronik napisał(a):

Wymieniłem dzisiaj rozrząd i wygląda na to że problem rozwiązany.Ciężko mi powiedzieć czy to była pompa wody czy rolka.Organoleptycznie raczej pompa wody.Może jakbym ją czymś rozpędził do 700rpm to było by ładnie słychać:)Dziękuję użytkownikom Darek_mat i SAS44 za pomoc,pozdrawiam.

 

Miałem podobnie jak hałasowała pompa wody w Astra G 1.8 XE1, po wymianie cisza.

Jaki producent pomy siedział  w środku i jaki teraz, bo u mnie dwa przypadki podobne z pompą były przy Ruwille, teraz gdy tylko SKF to problemów podczas interwałów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.