Skocz do zawartości

Dobry mechanik poszukiwany - Poznan + okolice


jaceq

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, zna ktos z was dobrego mechanika?
Problem (jak kiedys juz tu pisalem): delikatne wibracje pojawiajace sie przy predkosci autostradowej (na 90% nie kola, opony w miedzy czasie wymienione na nowe, wywazane pare razy - problem wystepuje nadal). Moje lokalne ASO tutaj (w CH) generalnie bezradne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jaceq napisał(a):

Jak w tytule, zna ktos z was dobrego mechanika?
Problem (jak kiedys juz tu pisalem): delikatne wibracje pojawiajace sie przy predkosci autostradowej (na 90% nie kola, opony w miedzy czasie wymienione na nowe, wywazane pare razy - problem wystepuje nadal). Moje lokalne ASO tutaj (w CH) generalnie bezradne...

A jakie auto? Napisz do @kaczorek79 a diagnozę będziesz miał trafną na 99%. To nasz guru autokącikowy i najbardziej merytoryczny koleś :dziekidzieki: Reszta to tylko zmieniacze leasingów ;)
No dobra, zapomniałem jeszcze o @koNik, bo obstawiam że on takie wibracje naprawia w przerwie na siku na stacji lub na poboczu  korzystając z paska od spodni, opakowania keczupu z McDonalds i znalezionej nakrętki pod fotelem  ;) 

Edytowane przez lucash
  • Lubię to 4
  • Haha 3
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jaceq napisał(a):

Jak w tytule, zna ktos z was dobrego mechanika?
Problem (jak kiedys juz tu pisalem): delikatne wibracje pojawiajace sie przy predkosci autostradowej (na 90% nie kola, opony w miedzy czasie wymienione na nowe, wywazane pare razy - problem wystepuje nadal). Moje lokalne ASO tutaj (w CH) generalnie bezradne...

 

Półosie i piasty sprawdzone? Jakie auto?

Nawet jak przeguby nie wykazują luzów i uszkodzeń to i tak zdarza się że potrafią wibrować, przerabiałem kiedyś taką nierówna walkę ;]

 

Edytowane przez koNik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lucash napisał(a):

A jakie auto? Napisz do @kaczorek79 a diagnozę będziesz miał trafną na 99%. To nasz guru autokącikowy i najbardziej merytoryczny koleś :dziekidzieki: Reszta to tylko zmieniacze leasingów ;)
No dobra, zapomniałem jeszcze o @koNik, bo obstawiam że on takie wibracje naprawia w przerwie na siku na stacji lub na poboczu  korzystając z paska od spodni, opakowania keczupu z McDonalds i znalezionej nakrętki pod fotelem  ;) 

 

7 minut temu, koNik napisał(a):

 

Półosie i piasty sprawdzone? Jakie auto?

Nawet jak przeguby nie wykazują luzów i uszkodzeń to i tak zdarza się że potrafią wibrować, przerabiałem kiedyś taką nierówna walkę ;]

 

 

Volvo S90 wiec okaz nie stary (2020). No wlasnie nie sprawdzone i szukam kogos kto mi sprawdzi w okolicach Poznania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jaceq napisał(a):

 

 

Volvo S90 wiec okaz nie stary (2020). No wlasnie nie sprawdzone i szukam kogos kto mi sprawdzi w okolicach Poznania :)

 

I ASO tego nie potrafi sprawdzić? ;)

W Krakowie bym pomógł ale tam nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, koNik napisał(a):

 

I ASO tego nie potrafi sprawdzić? ;)

W Krakowie bym pomógł ale tam nie bardzo.

 

No widzisz... :)
Z ASO u mnie to jeszcze taki problem ze u nas mozna jezdzic do 120 na autostradzie a problem od wtedy sie niejako zaczyna i oni mowia mi tu ze wiecej to nie moga i malo co widza i w ogole sa negatywni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jaceq napisał(a):

 

No widzisz... :)
Z ASO u mnie to jeszcze taki problem ze u nas mozna jezdzic do 120 na autostradzie a problem od wtedy sie niejako zaczyna i oni mowia mi tu ze wiecej to nie moga i malo co widza i w ogole sa negatywni.

 

No ale to można wyjąć i sprawdzić na maszynie. A piastę czujnikiem zegarowym na aucie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, koNik napisał(a):

 

No ale to można wyjąć i sprawdzić na maszynie. A piastę czujnikiem zegarowym na aucie ;)

Nie umieją...

Szwagrowi ogarniam tematy w Hondzie CR-V, bo po ASO musieliśmy poprawiać sporo...

Pewnie takie mają procedury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jaceq napisał(a):

 

No widzisz... :)
Z ASO u mnie to jeszcze taki problem ze u nas mozna jezdzic do 120 na autostradzie a problem od wtedy sie niejako zaczyna i oni mowia mi tu ze wiecej to nie moga i malo co widza i w ogole sa negatywni.

a nie masz jakiegoś wsparcia prawnego w CH? Znajomy jak miał boje z Mazdą, że niby dieselem nie umie jeździć (DPF) to szybko prawnik im wytłumaczył i jakoś to poszło. 2 lata to młode auto i pewnie na gwarancji. Może doważarka pomoże, rotacja opon o 90st, sprawdzenie tarcz ham. Wątpie żeby to były przeguby czy półosie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, koNik napisał(a):

 

No ale to można wyjąć i sprawdzić na maszynie. A piastę czujnikiem zegarowym na aucie ;)

 

To bylo tak, bylem, pokazalem o co chodzi (tzn przejechalem sie z mechanikiem), mowi 'no cos tam widze' itp.

w ASO zaczal grzebac w systemie Volvo czy maja jakies akcje na taki problem, nie znalazl... i powiedzial ze to tak minimalnie ze trudno bedzie znalesc itp

potem mial sie konsultowac zjakims tam jeszcze starszym mechanikiem i ten pozniej mi to samo... wiec troche zalamka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lucash napisał(a):

a nie masz jakiegoś wsparcia prawnego w CH? Znajomy jak miał boje z Mazdą, że niby dieselem nie umie jeździć (DPF) to szybko prawnik im wytłumaczył i jakoś to poszło. 2 lata to młode auto i pewnie na gwarancji. Może doważarka pomoże, rotacja opon o 90st, sprawdzenie tarcz ham. Wątpie żeby to były przeguby czy półosie.  

 

Auto jest teraz na 'dodatkowej' gwarancji. Co do opon to juz bylo robione, byly wymienione a potem robione na normalnej wywazarce + pozniej jeszcze wlasnie byl robiony test drogowy, z obracaniem opon itp. Tarcze hamulcowe tez byly wymienione (problem byl i przed i po) dlatego ze bylo bicie przy hamowaniu (to bylo w ramach gwarancji - ASO twierdzilo ze to od mocnego odcisniecia klocka po dlugim postoju)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

Wibracje czuć na kierownicy, czy na całym aucie? Można położyć coś miękkiego, np kartonik z uchylonym wieczkiem, albo nawet reklamówkę na sztorc na fotelu pasażera i zobaczyć, czy nadwozie wibruje.

 

Kierownica chodzi troche na boki, na budzie tez czuc (np. drga oslona sloneczna, i picie w butelce jak stoi w uchwycie miedzy siedzeniami)

A, i zeby sprawe skomplikowac to samochod jest 4x4 wiec w teorii moze tez byc wal albo cos z tylu ( tylko czy wtedy kierownica by sie troche poruszala??)

Edytowane przez jaceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jaceq napisał(a):

Jak w tytule, zna ktos z was dobrego mechanika?
Problem (jak kiedys juz tu pisalem): delikatne wibracje pojawiajace sie przy predkosci autostradowej (na 90% nie kola, opony w miedzy czasie wymienione na nowe, wywazane pare razy - problem wystepuje nadal). Moje lokalne ASO tutaj (w CH) generalnie bezradne...

Czy wymieniales i wywazales opony w Ch czy w PL? Tutaj zauwazylem, ze czesto wywazaja tylko przod... bo i tak do 120 nic nie czuc...

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ghost2255 napisał(a):

Felgi oryginalne?

 

Tak, oryginaly, 2 wymienione (inny powod, problem byl przed i po)

 

6 minut temu, volf6 napisał(a):

Na początek wyważenie kół z tzw. testem drogowym:)

 

Bylo - nie pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli drgania na całym aucie. Trzeba dokładnie sprawdzić przeguby, głównie wewnętrzne, zobacz, czy drgania nie nasilają się podczas jazdy na łuku lub podczas przyspieszania na najwyższym biegu, bo to głównie wskazuje na przegub wewnętrzny. Można też sprawdzić każde koło po zdjęciu zwykłym sznurkiem, lub miarą krawiecką, czy na pewno ma ten sam obwód. Miałem przypadek dwóch identycznych opon Hankook, gdzie różnica w obwodzie była ok 1,5 cm. Przy napędzie awd to ważne.

 

Edytowane przez kaczorek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jaceq napisał(a):

 

Tak, oryginaly, 2 wymienione (inny powod, problem byl przed i po)

 

 

Bylo - nie pomoglo

Skoro koła wykluczone kilkukrotnie to obstawiam inne elementy wirujące. Obstawiam krzyżaki/przeguby na wale, obecnie wibracje nie są duże, bo zużycie masz nieduże i pojazd dość ciężki. Miałem w Suzuki ignis ten kłopot, rozwiązał się, gdy jeden z krzyżaków strzelił i wał wypadł pod samochód. A krzyżak nie wykazywał luzu na pojeździe, dopiero jak się rozpadł, to wiedzieliśmy co poszło nie tak ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kaczorek79 napisał(a):

Czyli drgania na całym aucie. Trzeba dokładnie sprawdzić przeguby, głównie wewnętrzne, zobacz, czy drgania nie nasilają się podczas jazdy na łuku lub podczas przyspieszania na najwyższym biegu, bo to głównie wskazuje na przegub wewnętrzny. Można też sprawdzić każde koło po zdjęciu zwykłym sznurkiem, lub miarą krawiecką, czy na pewno ma ten sam obwód. Miałem przypadek dwóch identycznych opon Hankook, gdzie różnica w obwodzie była ok 1,5 cm. Przy napędzie awd to ważne.

 

 

na innych oponach problem tez byl wiec kwestie opon raczej wykluczam (ale felgi byly te same)

 

Godzinę temu, Pipper napisał(a):

Skoro koła wykluczone kilkukrotnie to obstawiam inne elementy wirujące. Obstawiam krzyżaki/przeguby na wale, obecnie wibracje nie są duże, bo zużycie masz nieduże i pojazd dość ciężki. Miałem w Suzuki ignis ten kłopot, rozwiązał się, gdy jeden z krzyżaków strzelił i wał wypadł pod samochód. A krzyżak nie wykazywał luzu na pojeździe, dopiero jak się rozpadł, to wiedzieliśmy co poszło nie tak ...

 

 

Zobacze, te wibracje jednak sie nie zmieniaja z przebiegiem, ogolnie przebieg jest raczej niski <30 kkm teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jaceq napisał(a):

 

na innych oponach problem tez byl wiec kwestie opon raczej wykluczam (ale felgi byly te same)

 

 

Zobacze, te wibracje jednak sie nie zmieniaja z przebiegiem, ogolnie przebieg jest raczej niski <30 kkm teraz.

A jak dokładnie z prędkościami, kiedy się pojawia, czy rośnie wraz z prędkością, czy przy jakiejś wyższej prędkości ustaje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pipper napisał(a):

A jak dokładnie z prędkościami, kiedy się pojawia, czy rośnie wraz z prędkością, czy przy jakiejś wyższej prędkości ustaje? 

 

Zaczyna sie od tak 120 do 140 - potem sie w miare uspokaja

 

3 minuty temu, volf6 napisał(a):

W nowym aucie krzyżaki czy przeguby-już nie przesadzajcie?:skromny:

Moze jakaś wada fabryczna czy złe złożenie ale to już powinno być w ASO wychwycone...

 

Nie kupilem go nowego wiec nie wiem czy tak bylo od poczatku, mam go troche ponad rok i tak bylo (i bylo bledne zalozenie ze to opony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jaceq napisał(a):

 

na innych oponach problem tez byl wiec kwestie opon raczej wykluczam (ale felgi byly te same)

 

 

Zobacze, te wibracje jednak sie nie zmieniaja z przebiegiem, ogolnie przebieg jest raczej niski <30 kkm teraz.

Poszukaj kogoś z takim samym  autem i zamień się całymi kołami, tak może wykluczysz problem felg, lub podjedź do ASO w Pl i ich nękaj o podmianę kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jaceq napisał(a):

 

Zaczyna sie od tak 120 do 140 - potem sie w miare uspokaja

 

 

Nie kupilem go nowego wiec nie wiem czy tak bylo od poczatku, mam go troche ponad rok i tak bylo (i bylo bledne zalozenie ze to opony)

Może poprzedni kierowca zaliczył krawężnik i delikatnie skrzywił felgę co na oko nie widać a na wywazarce nikomu nie chciało się sprawdzić, bo w CH raczej w głęboką dziurę w jezdni jest mało prawdopodobne aby wjechał .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jaceq napisał(a):

 

Zaczyna sie od tak 120 do 140 - potem sie w miare uspokaja

 

 

Nie kupilem go nowego wiec nie wiem czy tak bylo od poczatku, mam go troche ponad rok i tak bylo (i bylo bledne zalozenie ze to opony)

Ja miałem 70-110, po wymianie wszystkich krzyżaków i wyważeniu wału super było. Gorzej jak ktoś przed Tobą uszkodził półosie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tre-Bor napisał(a):

Może poprzedni kierowca zaliczył krawężnik i delikatnie skrzywił felgę co na oko nie widać a na wywazarce nikomu nie chciało się sprawdzić, bo w CH raczej w głęboką dziurę w jezdni jest mało prawdopodobne aby wjechał .

 

 

Wywazane bylo i ogladane tez i w CH i w PL (2 rozne zaklady w PL) - watpie zeby przeoczyli... no ale moze, bede badal

 

3 minuty temu, Pipper napisał(a):

Ja miałem 70-110, po wymianie wszystkich krzyżaków i wyważeniu wału super było. Gorzej jak ktoś przed Tobą uszkodził półosie... 

 

W teorii wszystko jest mozliwe - trzeba obadac.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaczorek79 napisał(a):

Wibracje czuć na kierownicy, czy na całym aucie? Można położyć coś miękkiego, np kartonik z uchylonym wieczkiem, albo nawet reklamówkę na sztorc na fotelu pasażera i zobaczyć, czy nadwozie wibruje.

To jest bardzo cenna uwaga. Jeśli drgania przechodzą na karoserię to trzeba szukać problemu w oponach, felgach tarczach przegubach, zawieszeniu. 

Jeśli drgania na kierownicy to jak wyżej i dodatkowo wał od przekładni do koła kierownicy(przegub na wale)

Miałem taki przypadek dość znany w Nubirze I. Wymiana krzyżaka na oryginalny wyeliminowała problem.

Ale w chińskim premium Volvo S90 takie rzeczy chyba są nie do przyjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jaceq napisał(a):

 

Wywazane bylo i ogladane tez i w CH i w PL (2 rozne zaklady w PL) - watpie zeby przeoczyli... no ale moze, bede badal

 

 

W teorii wszystko jest mozliwe - trzeba obadac.

Szukaj warsztatu do 4x4, który ogarnia ważenie wałów pędnych i ewentualną wymianę łączy ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Tre-Bor napisał(a):

To jest bardzo cenna uwaga. Jeśli drgania przechodzą na karoserię to trzeba szukać problemu w oponach, felgach tarczach przegubach, zawieszeniu. 

Jeśli drgania na kierownicy to jak wyżej i dodatkowo wał od przekładni do koła kierownicy(przegub na wale)

Miałem taki przypadek dość znany w Nubirze I. Wymiana krzyżaka na oryginalny wyeliminowała problem.

Ale w chińskim premium Volvo S90 takie rzeczy chyba są nie do przyjęcia. 

 

Wyglada ze jednak wiele Chinskich premium cierpi: https://www.swedespeed.com/threads/volvo-s90-xc90-xc60-t6-t5-vibration-issue-spa-2018.607977/

Do tego moje jest serio Made in China (jak kazde S90).
Dzieki mocy AK bedzie pierwsze samodzielne tzn. z pomoca badanie w najblizszym czasie - co potem? to zobaczymy. Generalnie samochod ma przedluzona gwarancje volvo wiec jak cos sie znajdzie co nie jest wina jakiegos uszkodzenia (bo roznie dobrze moze byc krzywa piasta czy cos) mechanicznego to bede probowal w ramach owej gwarancji to zrobic (tylko trzeba znalezc co to)

Edytowane przez jaceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2023 o 14:08, jaceq napisał(a):

Jak w tytule, zna ktos z was dobrego mechanika?
Problem (jak kiedys juz tu pisalem): delikatne wibracje pojawiajace sie przy predkosci autostradowej (na 90% nie kola, opony w miedzy czasie wymienione na nowe, wywazane pare razy - problem wystepuje nadal). Moje lokalne ASO tutaj (w CH) generalnie bezradne...

Na jak długo możesz być bez auta i ile hajsu na weryfikację chcesz wydać?

Jaki silnik i jaki nalot?

Niestety, teraz auta z plasteliny są, wywalone skrzynie czy dwumasy przy 50kkm, już niestety nikogo nie dziwią 👎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, technix napisał(a):

Na jak długo możesz być bez auta i ile hajsu na weryfikację chcesz wydać?

Jaki silnik i jaki nalot?

Niestety, teraz auta z plasteliny są, wywalone skrzynie czy dwumasy przy 50kkm, już niestety nikogo nie dziwią 👎

 

Bez auta w PL to raczej krotko niestety :( (pojedyncze dni)
Silnik 2.0 turbo / kompresor (T6), nalot znikomy 26kkm

Co sugerujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję, że jak chcesz podjechać na kilka godzin i oczekujesz rozwiązania to jedynie to takie, że znajdź IDENTYCZNE auto na sprzedaż, jedź do gościa, powiedz co i jak ( po jeździe próbnej, bo może TTTM), podmieniać po kolei co trzeba i licz na cud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.