Skocz do zawartości

Wyjazdy z motocyklem/quadem na przyczepie


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam już teraz, raczej na wiosnę miejsc gdzie można przejechać się powiedzmy na weekend z motocyklem/quadem na przyczepie żeby pojeździć na miejscu.

Z quadem nigdzie jeszcze nie byłem w ten sposób i chętnie bym się wybrał (zdecydowanie wycieczki widokowe a nie taplanie się błocie żwirowni)

Z motocyklem byłem parę razy na Mazurach i Pętli Bieszczadzkiej, nie byłem na Podlasiu, Górach Świętokrzyskich, czy innych górach

 

Motocykl to 125 z podpisu a quad jest zarejestrowany i można jeździć po drogach publicznych 

 

Szukam inspiracji, ciekawych tras, opisu podobnych wyjazdów.

Na razie w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał(a):

Podlasie - zacząć od Grabarki w stronę Hajnówki, dużo szutrów, mały ruch, poszperać w necie może ktoś tam objechał i opisał ciekawe miejscówki

Znalazłem opis trasy szlakiem drewnianych cerkwi - mam na liście.

I chyba lokalne jedzenie też dobre - kartacze itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marko33 napisał(a):

I chyba lokalne jedzenie też dobre - kartacze itp

lokalnie to mleko od rana złapać od gospodarza i bułę ;] najlepsze żarcie

wieczorem jak ktoś zaprosi to swojska kiełba i bimber ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL jest słabo. 

Mała i duża pętla bieszczadzka, wokół tatr (prawie PL ;)), kilka lokalnych przełęczy. Kotlina kłodzka jest w miare fajna jak poszperać po mapach. ale poza tym - to ja polecam Rumunię ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jimbo22 napisał(a):

W PL jest słabo. 

Mała i duża pętla bieszczadzka, wokół tatr (prawie PL ;)), kilka lokalnych przełęczy. Kotlina kłodzka jest w miare fajna jak poszperać po mapach. ale poza tym - to ja polecam Rumunię ;)

 

Pętlę zaliczyłem - i mała i dużą

Wokół Tatr to jakieś przybliżone miejscowości ?

Przełęcze to samo

Kotlina Kłodzka - popatrzę

 

Rumunia to bardziej offroad a mój motocykli stricte na szosę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marko33 napisał(a):

Pętlę zaliczyłem - i mała i dużą

Wokół Tatr to jakieś przybliżone miejscowości ?

Przełęcze to samo

Kotlina Kłodzka - popatrzę

 

23 minuty temu, Marko33 napisał(a):

 

Rumunia to bardziej offroad a mój motocykli stricte na szosę

rumunia to raj dla offroadu- to prawda. ale to nie wyklucza ze to tez raj jak ktos nie chce z asfaltu zjechać :) ja tam w czerwcu jade po raz 4ty. zwiedzilem juz off/on road i nie mam zamiaru przestac tam wracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jimbo22 napisał(a):

 

rumunia to raj dla offroadu- to prawda. ale to nie wyklucza ze to tez raj jak ktos nie chce z asfaltu zjechać :) ja tam w czerwcu jade po raz 4ty. zwiedzilem juz off/on road i nie mam zamiaru przestac tam wracać.

Tylko ja szukam miejscówek na wyjazdy weekendowe plus max 2 dni

Na Rumunię to zdecydowanie za mało czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marko33 napisał(a):

Tylko ja szukam miejscówek na wyjazdy weekendowe plus max 2 dni

Na Rumunię to zdecydowanie za mało czasu

Spoko. jasna sprawa. ino w PL te nasze góry i winkle to słabiutkie są. niby całe południe górzyste, a przełęcze i ogolnie klimat mega slaby dla winklowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2023 o 15:24, jimbo22 napisał(a):

Spoko. jasna sprawa. ino w PL te nasze góry i winkle to słabiutkie są. niby całe południe górzyste, a przełęcze i ogolnie klimat mega slaby dla winklowania...

 

Jest kilka propozycji na motocykl ale do wiosny jeszcze trochę czasu.

 

Nie ma nikt propozycji na wyjazd z quadem ?

Może być jednodniówka bez noclegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 31.01.2023 o 10:33, Marko33 napisał(a):

 

Nie ma nikt propozycji na wyjazd z quadem ?

 

A więc wybrałem się pierwszy raz gdzieś dalej z quadem na przyczepie 😀

 

Tak było:

image.png.6a464295e98dd62bd7594585ba194b96.png

image.png.df49c59a70c280fee9e2c2af35a4254b.pngimage.png.feb71411f0114c490279b225e20b1e30.pngimage.png.69b06c1306540c7243815436f9d231f5.pngimage.png.f11aae54d4158dcc987400f7cd7f1e20.pngimage.png.48aedace4085ec7ec086d557ec0d058b.png

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super sprawa, latem moto, zimą quad, w sumie to lepsze niż narty i tłoki na wyciągach ;] 

a jak ten sam tylny napęd w takich warunkach?

Edytowane przez bielaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bielaPL napisał(a):

super sprawa, latem moto, zimą quad, w sumie to lepsze niż narty i tłoki na wyciągach ;] 

a jak ten sam tylny napęd w takich warunkach?

Zasmakowałem w takich wypadach 😀

Z motocyklem na przyczepie byłem już kilka razy na Mazurach (raz się nawet wyłożyłem) i na Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej. Myślę o Podlasiu, Górach Świętokrzyskich ale Tatrach również.

Z quadem dopiero pierwszy raz ale mega mi się podobało i będę powtarzał z pewnoscią.

 

Tylny napęd sprawdzał się znakomicie ale duże znaczenie miało jakiej konsystencji jest śnieg. Na jeden stromy podjazd, rano wskoczyłem bez problemu ale pod koniec dnia gdzie było ok 8 stopni na plusie, w połowie zwyczajnie się zakopałem i musiałem wytargać quada za przód (tyłu nie byłem w stanie unieść), obrócić w dół stoku i zjechać na dół. Myślę że 4x4 wiele by tu nie pomogło - kopałby się tyle że czterema kołami.

Mocowo wystarcza w zupełności - ma fajny stosunek masy do mocy a jednocześnie jest dobry dla mnie gabarytowo

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 24.01.2023 o 15:15, Marko33 napisał:

Szukam już teraz, raczej na wiosnę miejsc gdzie można przejechać się powiedzmy na weekend z motocyklem/quadem na przyczepie żeby pojeździć na miejscu.

Z quadem nigdzie jeszcze nie byłem w ten sposób i chętnie bym się wybrał (zdecydowanie wycieczki widokowe a nie taplanie się błocie żwirowni)

Z motocyklem byłem parę razy na Mazurach i Pętli Bieszczadzkiej, nie byłem na Podlasiu, Górach Świętokrzyskich, czy innych górach

 

Motocykl to 125 z podpisu a quad jest zarejestrowany i można jeździć po drogach publicznych 

 

Szukam inspiracji, ciekawych tras, opisu podobnych wyjazdów.

Na razie w PL

 

Pomijam, ze gdybym mial mptur i quada, to wziolbym jedno i drugie ijechal nie zwazajac na nic. NA miejscu zawsze znajdzie sie miejscie gdzie da sie pojezdzic.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.04.2023 o 16:17, Patryk SL napisał(a):

 

Pomijam, ze gdybym mial mptur i quada, to wziolbym jedno i drugie ijechal nie zwazajac na nic. NA miejscu zawsze znajdzie sie miejscie gdzie da sie pojezdzic.

 

 

 

Na przyczepę wejdzie mi jedno albo drugie.

Poza tym czas nie jest z gumy a dwoma na raz nie da się jeździć 😁

Edytowane przez Marko33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.