Skocz do zawartości

Rabaciki w Alfie


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, TADA napisał(a):

Giulia jest moim marzeniem, ale tym co niestety  na pewno się nie spełni.

Nie Stelvio, Tonale ale właśnie Giulia :bzik:.

 

Znam osobiście co najmniej pięć osób, które twierdzą tak samo. W każdym przypadku chodzi o to samo - brak wersji kombi. Trzy z nich, do dziś jeżdżą 159 SW, nie wiedząc co kupić jako następcę.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kenickie napisał(a):

 

Znam osobiście co najmniej pięć osób, które twierdzą tak samo. W każdym przypadku chodzi o to samo - brak wersji kombi. Trzy z nich, do dziś jeżdżą 159 SW, nie wiedząc co kupić jako następcę.

 

Mi właśnie ten sedan idealnie pasuje. 

Jakoś kombi nigdy do mnie nie przemawiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Woockush napisał(a):

Ogłoszenie jakieś lewe: w parametrach rok produkcji 2022, w opisie 2021. Na zdjęciach czerwone zaciski, w opisie szare. Na zdjęciach Harman Karton i deska w skórze, w opisie brak wzmianki. Właściwie nie wiadomo czego dotyczy oferta.

 

To jak ogloszenie kawalerki do wynajecia w dobrej cenie. Chodzi o to, zebys zadzwonil i moze Ci cos wcisna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, kenickie napisał(a):

 

Znam osobiście co najmniej pięć osób, które twierdzą tak samo. W każdym przypadku chodzi o to samo - brak wersji kombi. Trzy z nich, do dziś jeżdżą 159 SW, nie wiedząc co kupić jako następcę.

 

Miałem kilka lat 159 i bardzo dobrze wspominam. Gdyby tam była jakaś sensowna jednostka benzynowa choćby taki bezproblemowy T-Jet zrobiony na moc 170KM (jak w 1.4 MA) to bym przy tym modelu został 👍. TBI już taki fajny nie jest a i odmiany z MA z resztą też. Diesla już nigdy więcej mimo, że posiadany 2.0 był dosyć udany .

 

Edytowane przez stig
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Marcin79 napisał(a):

 

No jak to jak? Jeśli Włosi dalej się nie otrząsną z tego, że im na głowę sufit zleciał to z 390tys na 320.

;l

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

No jak to jak? Jeśli Włosi dalej się nie otrząsną z tego, że im na głowę sufit zleciał to z 390tys na 320.

;l

 

 

 

Takich przecen to już nigdzie nie ma.

Alfa to powinna podwyższać, wtedy do ludzi by dotarło że to premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

 

Takich przecen to już nigdzie nie ma.

Alfa to powinna podwyższać, wtedy do ludzi by dotarło że to premium.

 

No przecież podwyższają jak opętani. Tylko klienci jakoś jeszcze nie dali się nabrać więc trzeba potem obniżać. 

;l

 

Edytowane przez Furvus_Eques
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał(a):

 

Zabiło mnie hasło na szybie "Nowa hybrydowa Alfa Romeo Tonale - live unpredictably".

No, pierwszy raz Włosi zdobyli się na szczerość.

:lol:

 

 

 

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Zabiło mnie hasło na szybie "Nowa hybrydowa Alfa Romeo Tonale - live unpredictably".

No, pierwszy raz Włosi zdobyli się na szczerość.

:lol:

 

 

 

Marketing fajna praca, mozna legalnie dragi wciągać i jeszcze ci płacą.

 

Screenshot_20230126_113108_Chrome.jpg

  • Haha 2
  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wujek napisał(a):

Ciekawe o ile wieksza rata bedzie za BMW? KM mniej ale jedzie podobnie. https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-od-reki-2-0-330i-xdrive-245km-pakiet-m-sport-ID6FdN62.html 

 

Na moje oko jeśli by to wziąć na abonament to różnicy nie będzie wcale.

:ok:

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rado_ napisał(a):

Marketing fajna praca, mozna legalnie dragi wciągać i jeszcze ci płacą.

 

Screenshot_20230126_113108_Chrome.jpg

 

Dawno już ustaliliśmy, że Skoda Superb jest pojazdem luksusowym, który z niezrozumiałych przyczyn zszedł na ziemię i konkuruje z premiumami, takimi jak BMW 5 czy Mercedes E zamiast pozostać w swojej klasie i konkurować z Bentleyem czy Rolls-Roycem.

:skromny:

 

 

  • Haha 3
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Na moje oko jeśli by to wziąć na abonament to różnicy nie będzie wcale.

:ok:

 

 

 

3 minuty temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Dawno już ustaliliśmy, że Skoda Superb jest pojazdem luksusowym, który z niezrozumiałych przyczyn zszedł na ziemię i konkuruje z premiumami, takimi jak BMW 5 czy Mercedes E zamiast pozostać w swojej klasie i konkurować z Bentleyem czy Rolls-Roycem.

:skromny:

 

 

Podobnie wyposazone BMW / Audi / Merc slabsze o 30 - 40KM to lekko plus 100k wiec byc moze to jest nowa definicja i okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wujek napisał(a):

Ciekawe o ile wieksza rata bedzie za BMW? KM mniej ale jedzie podobnie. https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-od-reki-2-0-330i-xdrive-245km-pakiet-m-sport-ID6FdN62.html 

 

To superauto, opinie są takie, że nie mają tego auta które wystawiają, ale mogą zaoferować inne, oczywiście droższe.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujek napisał(a):

 

Podobnie wyposazone BMW / Audi / Merc slabsze o 30 - 40KM to lekko plus 100k wiec byc moze to jest nowa definicja i okazja.

 

No weź, ale żeby luksus? Słowo jakby mocno na wyrost. Nawet koreańskie wynalazki potrafiły być bardziej luksusowe.

 

LIMcweditseo_1.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, wujek napisał(a):

Ciekawe o ile wieksza rata bedzie za BMW? KM mniej ale jedzie podobnie. https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-od-reki-2-0-330i-xdrive-245km-pakiet-m-sport-ID6FdN62.html 

wrzuć ofertę od dealera a nie image.png.0ff9b810bc1df8ecfb4806b8f6dd9b20.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, komandos80 napisał(a):

czy ja dobrze widze, ze to BMW nie ma aktywnego tempomatu? :)

Pewnie ma wszystkie potrzebne elementy oprócz przycisków i zmiany ustawień w body-komputerze, podobnie jak w podstawowej Alfie.

4 godziny temu, Marcin79 napisał(a):

no i ? ja tego tez celowo nie zamówiłem . 

Bardzo mi przykro, Sidorowski.

Edytowane przez Woockush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2023 o 11:26, Furvus_Eques napisał(a):

 

Zabiło mnie hasło na szybie "Nowa hybrydowa Alfa Romeo Tonale - live unpredictably".

No, pierwszy raz Włosi zdobyli się na szczerość.

:lol:

 

 

 

No i git, wszystko zgodnie z prawdą. Kiedyś Fiat miał, że nieraz Cię zaskoczy. To i Alfa może :phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2023 o 08:57, bielaPL napisał(a):

Nie zapomnę, jak 3 lata temu znajomy brak Giulię za 130 tys zł- rabat że 170 tys zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Jak nikt tego nie kupuje to jak im się ten biznes spina ???

 

Ktos jednak kupuje, sprzedaz w 2022 wzrosla im w EU o prawie 25% ;)

https://www.samar.pl/__/3/3.a/116650/3.sc/11/Europa-2022---rekordowe-wzloty-i-upadki.html?locale=pl_PL

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Ktos jednak kupuje, sprzedaz w 2022 wzrosla im w EU o prawie 25% ;)

https://www.samar.pl/__/3/3.a/116650/3.sc/11/Europa-2022---rekordowe-wzloty-i-upadki.html?locale=pl_PL

 

Były dostępne na placu. Na pozostałe marki trzeba było czekać 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2023 o 19:42, Maciej__ napisał(a):

 

Ktos jednak kupuje, sprzedaz w 2022 wzrosla im w EU o prawie 25% ;)

https://www.samar.pl/__/3/3.a/116650/3.sc/11/Europa-2022---rekordowe-wzloty-i-upadki.html?locale=pl_PL

 

 

Pradopodobnie wyprzedali rocznik 2021, ewentualnie 2020 które mieli na placach. Finansowo nadal są pod kreską.

 

Ale... To jest IMO problem producenta, nie użytkownika. Ja nie mam nic przeciwko posiadaniu samochodu, który nie jest liderem sprzedaży. To przecież zaleta, że nie masz takiego samego auta jak wszyscy sąsiedzi, więc dla mnie fakt, że Alfy jest mało na ulicach to plus.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

A skad Ty znasz ich wyniki finansowe za 2022?

 

Za 3 kwartały 2022, za cały rok oczywiście jeszcze nie ma. Ale co ciekawe - są na dobrej drodze, żeby wyjść wreszcie na zero.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Pradopodobnie wyprzedali rocznik 2021, ewentualnie 2020 które mieli na placach. Finansowo nadal są pod kreską.

 

Ale... To jest IMO problem producenta, nie użytkownika. Ja nie mam nic przeciwko posiadaniu samochodu, który nie jest liderem sprzedaży. To przecież zaleta, że nie masz takiego samego auta jak wszyscy sąsiedzi, więc dla mnie fakt, że Alfy jest mało na ulicach to plus.

:ok:

 

Problemem klienta jednak jest to, że Alfa traci na wartości bardziej niż inne marki. 

I to odstrasza. Klient nie kupi, producent ma problem.

 

Obiektywnie jednak stwierdzę, że taka Gulia jest bardzo przyjemnym autem do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kravitz napisał(a):

Problemem klienta jednak jest to, że Alfa traci na wartości bardziej niż inne marki. 

I to odstrasza. Klient nie kupi, producent ma problem.

 

A to prawda - moim zdaniem powodem jest legendarna awaryjność i niezbyt empatyczne podejście serwisu.

 

 

13 minut temu, kravitz napisał(a):

Obiektywnie jednak stwierdzę, że taka Gulia jest bardzo przyjemnym autem do jazdy.

 

W Giulii nie siedziałem, siedziałem w Stelvio. I o ile wygląda to wszystko bardzo ładnie to w dotyku jest zaskakująco twarde (z fotelami włącznie). Być może komuś to będzie pasowało ale mi było po prostu niewygodnie. Inna rzecz, że przesiadłem się prosto z Mercedesa GLC, który moim zdaniem jeśli chodzi o wnętrze to dość wysoko zawiesił poprzeczkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

A to prawda - moim zdaniem powodem jest legendarna awaryjność i niezbyt empatyczne podejście serwisu.

 

O, serwis to druga sprawa.

Pamiętam jeszcze Carserwis na 1 Sierpnia w Wawie.

Niby ta sekcja przyjęcia klienta dla Alfy była ładniejsza, z czerwoną wykładziną, ale koniec końców auto trafiało na halę do tych samych agentów co inne Seicento.

A piszę o Seicento, bo akurat w tym serwisie kiedyś odebrałem auto z "akwarium" w lampce pod sufitem. Moje Seicento miało taki szmaciany dach i widac go sobie otworzyli i zostawili na deszczu/śniegu. Tylek też mokry, bo siedzenia nasiąknęły.

Innym razem (już nie ten serwis, ale też Fiat) odebrałem Punto z obitymi drzwiami. A jeszcze innym, po ustawieniu zbieżności, wyjechałem z kierownicą przekręconą o 45 stopni, przy jeździe prosto.

 

No aż się odechciewa.

 

11 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

W Giulii nie siedziałem, siedziałem w Stelvio. I o ile wygląda to wszystko bardzo ładnie to w dotyku jest zaskakująco twarde (z fotelami włącznie). Być może komuś to będzie pasowało ale mi było po prostu niewygodnie. Inna rzecz, że przesiadłem się prosto z Mercedesa GLC, który moim zdaniem jeśli chodzi o wnętrze to dość wysoko zawiesił poprzeczkę.

 

Szczerze to nie jestem typem macanta. W Golfie mam miękkie te wszystkie plastiki, ale to jednak nie wygląda jak w Alfie ;)

W Gulii zwyczajnie jak usiadłem to już wyjść nie chciałem. Nawet patrząc przez szybę aż ślinka cieknie.

 

W GLC nie siedziałem, nie mój segment. Jeździłem A klasą i wnętrze takie na bogato, ale nie mój styl. Pasuje do cygańskiego dworku i złota na szyi ;)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kravitz napisał(a):

 

O, serwis to druga sprawa.

Pamiętam jeszcze Carserwis na 1 Sierpnia w Wawie.

Niby ta sekcja przyjęcia klienta dla Alfy była ładniejsza, z czerwoną wykładziną, ale koniec końców auto trafiało na halę do tych samych agentów co inne Seicento.

A piszę o Seicento, bo akurat w tym serwisie kiedyś odebrałem auto z "akwarium" w lampce pod sufitem. Moje Seicento miało taki szmaciany dach i widac go sobie otworzyli i zostawili na deszczu/śniegu. Tylek też mokry, bo siedzenia nasiąknęły.

Innym razem (już nie ten serwis, ale też Fiat) odebrałem Punto z obitymi drzwiami. A jeszcze innym, po ustawieniu zbieżności, wyjechałem z kierownicą przekręconą o 45 stopni, przy jeździe prosto.

 

No aż się odechciewa.

 

Ja też jestem w stosunku do fiatowskiego serwisu nieufny. Może to też jest jeden z problemów Alfy? Ludzie, którzy po nią mogliby przyjść często mają za sobą już jakieś doświadczenia z Fiatem - i nie są to dobrze wspominane doświadczenia. Może gdyby się wyraźniej od Fiata odcięli to Alfa przestałaby się kojarzyć z autem może i ładnym, może i z duszą ale zbudowanym na fiatowskich częściach i z serwisem, który już klientom dał się we znaki.

 

Jakoś Ferrari i Maserati nie sprzedają (i nie serwisują) pod jednym dachem z Fiatem. Wiedzą jak zrobić prawdziwe premium ale z jakiegoś powodu wolą takie udawane.

 

 

 

4 minuty temu, kravitz napisał(a):

Szczerze to nie jestem typem macanta. W Golfie mam miękkie te wszystkie plastiki, ale to jednak nie wygląda jak w Alfie ;)

W Gulii zwyczajnie jak usiadłem to już wyjść nie chciałem. Nawet patrząc przez szybę aż ślinka cieknie.

 

Było mi bardzo twardo na siedzeniach i to był największy minus. Do sportowej jazdy super ale na długie trasy to by się mogło nie sprawdzić. W następnej kolejności nie spodobały mi się multimedia (ale tutaj przesiadka prosto z MBUX, który moim zdaniem miażdży wszystko inne nie dała Alfie szans). Twarde materiały na desce i drzwiach mógłbym jakoś przeżyć ale nie potrafiłem się oprzeć wrażeniu, że jest trochę za mało "pluszowo" jak na markę premium.

 

 

4 minuty temu, kravitz napisał(a):

W GLC nie siedziałem, nie mój segment. Jeździłem A klasą i wnętrze takie na bogato, ale nie mój styl. Pasuje do cygańskiego dworku i złota na szyi ;)

 

Inna rzecz, że Mercedes się cały świeci ohydnie na fioletowo i ogólnie wygląda jak królestwo kiczu. Ale jakość materiałów robi większe wrażenie niż stylistyka.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kravitz napisał(a):

Obiektywnie jednak stwierdzę, że taka Gulia jest bardzo przyjemnym autem do jazdy.

ale biorac pod uwage wieksza utrate wartosci i drozszy leasing to trzeba ja porownywac z autami, ktore kosztuja 300k PLN i wiecej, wiec moze sie okazac, ze u konkurencji znajdziesz jednak cos przyjemniejszego :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.