Skocz do zawartości

Rozgaleznik 230V


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, format napisał(a):

 

nie, chodzi mi o to gniazdko 230V po prawej, musze tam dac rozgaleznik na dwa punkty. ale wlasnie szukam takiego co sie tam fizycznie zmiesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

Moze ktos zna / trafil na taki ktory wejdzie w to gniazdko ?

Chodzi o taki co z tego jednego gniazdka zrobi dwa ale patrzac jak to wyglada to musi byc taki pionowy i z bolcami w gornej czesci.

 

image.png.1f8f3b9e467843b3e9310ff5b2eaff87.png

 

 

 

Prąd z klatki kradniesz? Do ładowania Tesli? ;]

Jaki problem podpiąć tam jakiś przedłużacz z rozgałęziaczem?

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

cos takiego tylko z uziemieniem, bez wlacznika i na dwa gniazdka:

 

image.png.b0fe287f57f69d3d90278ad60f476a03.png

 

 

Nie wejdzie, bo jak widzisz tutaj jest uziemienie systemu Schuko, a ty potrzebujesz takiego z bolcem.

 

Np. taki: https://www.liderlamp.pl/rozgaleznik-z-podpora-3x10a-230v/?gclid=Cj0KCQiAic6eBhCoARIsANlox852N0QTaTO224-J7zjuPx-6KkKBzyINg6EksGWSkDt4eREBrTyms-caApDDEALw_wcB

 

W każdym markecie dostaniesz w dowolnych kształtach.

Edytowane przez Tomo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

 

teraz nie robia gniazdek w blokach, trzeba by krasc z zarowki ale nie wiem czy to mozliwe 😄

 

U mnie jest prościej,  w szafce rtv na korytarzu jest gniazdo 230V, a z szafki rtv na korytarzu do mieszkania biegnie sobie peszel ..... rotfl

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2023 o 23:13, PawelWaw napisał(a):

Moze ktos zna / trafil na taki ktory wejdzie w to gniazdko ?

Chodzi o taki co z tego jednego gniazdka zrobi dwa ale patrzac jak to wyglada to musi byc taki pionowy i z bolcami w gornej czesci.

 

image.png.1f8f3b9e467843b3e9310ff5b2eaff87.png

 

Wymyslasz problemy. Kupujesz przedlużacz 1,5 m, kabel wiążesz i masz.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2023 o 23:13, PawelWaw napisał(a):

Moze ktos zna / trafil na taki ktory wejdzie w to gniazdko ?

Chodzi o taki co z tego jednego gniazdka zrobi dwa ale patrzac jak to wyglada to musi byc taki pionowy i z bolcami w gornej czesci.

 

image.png.1f8f3b9e467843b3e9310ff5b2eaff87.png

 

dwa ganiazdka na tak zwaną siłę - a instalacja Ci to wytrzyma

Takie coś

Edytowane przez Przemaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2023 o 20:42, PawelWaw napisał(a):

teraz nie robia gniazdek w blokach, trzeba by krasc z zarowki ale nie wiem czy to mozliwe 😄

 

Właśnie na tym polega złodziejka, że pobierało się prąd z żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał(a):

Prądu...

 

Nie wiem czy się orientujesz na czym polega prąd elektryczny :hehe:

 

Twoje mieszkanie (czy tam jak apartament :hehe:) też na samym końcu jest zasilane jednym kablem - tylko o odpowiednim przekroju.

 

Wracając do złodziejki - jeżeli nie podłączysz do tego naraz 2 grzałek to nic się nie stanie.

Jak przeholujesz z obciążeniem to wyleci bezpiecznik.

 

Przecież tam w środku jest zwykła blaszka odpowiednio wygięta (zresztą dokładnie tak samo jak jest zbudowany każdy rozgałęziacz czy przedłużacz z rozgałęziaczem).

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomo napisał(a):

 

Właśnie na tym polega złodziejka, że pobierało się prąd z żarówki.

 

 

2 godziny temu, Tomo napisał(a):

 

Nie wiem czy się orientujesz na czym polega prąd elektryczny :hehe:

 

Twoje mieszkanie (czy tam jak apartament :hehe:) też na samym końcu jest zasilane jednym kablem - tylko o odpowiednim przekroju.

 

Wracając do złodziejki - jeżeli nie podłączysz do tego naraz 2 grzałek to nic się nie stanie.

Jak przeholujesz z obciążeniem to wyleci bezpiecznik.

 

Przecież tam w środku jest zwykła blaszka odpowiednio wygięta (zresztą dokładnie tak samo jak jest zbudowany każdy rozgałęziacz czy przedłużacz z rozgałęziaczem).

ale chyba nie o to Pawłowi chodzi - teraz np. w piwnicach w blokach nie ma gniazd albo jest ich bardzo mało. Zasilanie na oświetlenie jest o bardzo małym zabezpieczeniu i podłączenie np. wiertarki powoduje mały black out 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, bergerac napisał(a):

 

 

ale chyba nie o to Pawłowi chodzi - teraz np. w piwnicach w blokach nie ma gniazd albo jest ich bardzo mało. Zasilanie na oświetlenie jest o bardzo małym zabezpieczeniu i podłączenie np. wiertarki powoduje mały black out 😄

 

Spotykam się z całkowitym brakiem gniazd,  a oświetlenie jest przerabiane na 24 (chyba)V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bergerac napisał(a):

ale chyba nie o to Pawłowi chodzi - teraz np. w piwnicach w blokach nie ma gniazd albo jest ich bardzo mało. Zasilanie na oświetlenie jest o bardzo małym zabezpieczeniu i podłączenie np. wiertarki powoduje mały black out 😄

 

Raczej nie mniejszym niż 16A - co daje ok. 3,5 kW mocy do wykorzystania - obsłuży każdą wiertarkę.

 

Zresztą dokładnie to robiłem u znajomej - robiłem regał z płyt i wierciłem dużą młotowiertarką w betonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Tomo napisał(a):

 

Raczej nie mniejszym niż 16A - co daje ok. 3,5 kW mocy do wykorzystania - obsłuży każdą wiertarkę.

 

Zresztą dokładnie to robiłem u znajomej - robiłem regał z płyt i wierciłem dużą młotowiertarką w betonie.

Zależy od zarządcy i rodzaju instalacji.

U rodziców musi być wycięty sinus, bo wkręcając złodziejkę pod żarówkę, wiertarka nie ruszyła a to stary blok. 

Znajomi w garażu nie mają żadnych gniazdek, ani odkurzyć, ani akumulatora naładować :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur_W_wa napisał(a):

Zależy od zarządcy i rodzaju instalacji.

U rodziców musi być wycięty sinus, bo wkręcając złodziejkę pod żarówkę, wiertarka nie ruszyła a to stary blok. 

Znajomi w garażu nie mają żadnych gniazdek, ani odkurzyć, ani akumulatora naładować :bzik:

 

Pamiętam aferę jak syn tego co proszek reklamował pożyczył elektryka i raz go na Wilanowie naładował że wspólnego gniazdka. Poszło chyba 7 zł a afera na cały wilanuff była.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Pamiętam aferę jak syn tego co proszek reklamował pożyczył elektryka i raz go na Wilanowie naładował że wspólnego gniazdka. Poszło chyba 7 zł a afera na cały wilanuff była.

U nas ochroniarz odpinał jednemu sąsiadowi elektryka od wspólnego gniazdka rotfl, rano nie było afery na osiedlowym forum :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2023 o 16:26, bergerac napisał(a):

ale chyba nie o to Pawłowi chodzi - teraz np. w piwnicach w blokach nie ma gniazd albo jest ich bardzo mało. Zasilanie na oświetlenie jest o bardzo małym zabezpieczeniu i podłączenie np. wiertarki powoduje mały black out 😄

W starych blokach potrafili przerobić obwody oświetleniowe w piwnicach i komórkach lokatorskich na 12V (innych nie było i nie ma).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.