Skocz do zawartości

Ceny przeglądów


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Robicie - nie robicie ?

U mnie skończyła się właśnie 3-letnia gwarancja i pani zadzwoniła z pytaniem czy umówić przegląd ...nawet nie wiedziała że w eCitygo robi się co 2lata ;). Spytałem o koszta i tak:  sam przegląd - 500zł, wchodzi w to ... sprawdzenie i diagnostyka, dodatkowo filt p.pyłkowy 250zł :hehe: i jak trzeba czyszczenie hamulców też coś koło 250zł. 

Coś czują, że przeglądy będą poza ASO.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sherif napisał(a):

Robicie - nie robicie ?

U mnie skończyła się właśnie 3-letnia gwarancja i pani zadzwoniła z pytaniem czy umówić przegląd ...nawet nie wiedziała że w eCitygo robi się co 2lata ;). Spytałem o koszta i tak:  sam przegląd - 500zł, wchodzi w to ... sprawdzenie i diagnostyka, dodatkowo filt p.pyłkowy 250zł :hehe: i jak trzeba czyszczenie hamulców też coś koło 250zł. 

Coś czują, że przeglądy będą poza ASO.

 

Robię i w VW nie jest tak tanio. Chociaz filtr p. pyłkowy też był hitem i kazałem zostawić. Chyba podobna cena jak w Skodzie. Wymieniłem sam.

 

Cały przegląd jednak bez tego filtra to chyba 9 setek.

 

W poprzednim Golfie miałem wykupiony pakiet przeglądów. Tego elektryka kupiłem jako po-demo i nie miał tego pakietu niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kravitz napisał(a):

 

Robię i w VW nie jest tak tanio. Chociaz filtr p. pyłkowy też był hitem i kazałem zostawić. Chyba podobna cena jak w Skodzie. Wymieniłem sam.

 

Cały przegląd jednak bez tego filtra to chyba 9 setek.

 

W poprzednim Golfie miałem wykupiony pakiet przeglądów. Tego elektryka kupiłem jako po-demo i nie miał tego pakietu niestety.

 

Ale Ty masz PHEV, wiec dochodzi cala obsluga silnika spalinowego ;)

Nie da sie dokupic pakietu? W Seacie mozna chyba w dowolnym momencie do jakiegos wieku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Ale Ty masz PHEV, wiec dochodzi cala obsluga silnika spalinowego ;)

Nie da sie dokupic pakietu? W Seacie mozna chyba w dowolnym momencie do jakiegos wieku....

 

Piszę o eGolfie ;)

PlugIna mam nowego (GTE) i tam pakiet przeglądów wykupiłem.

 

Mój eGolf ;)

 

5.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kravitz napisał(a):

 

Robię i w VW nie jest tak tanio. Chociaz filtr p. pyłkowy też był hitem i kazałem zostawić. Chyba podobna cena jak w Skodzie. Wymieniłem sam.

 

Cały przegląd jednak bez tego filtra to chyba 9 setek.

 

W poprzednim Golfie miałem wykupiony pakiet przeglądów. Tego elektryka kupiłem jako po-demo i nie miał tego pakietu niestety.

Dokładnie miałem to samo "pakiet" przeglądów do 3 lat, czyli jeden przeglądw cenie. Auto po-demo, wiec nie można było ani gwarancji przedłużyć ani przeglądów dokupić.

Na tym darmowym to podpieli do kompa, wymienili filtry i czyścili hamulce. Całość ok 1h, czyli sam przegląd pewnie trwał kilkanaście minut z wjechaniem i wyjechaniem ;). Nie warte to 500zł a tym bardziej 900. Tata tyle płacił za PHEVa a tu nie ma co wymieniać .. może to magia Warszawy. Tylko jakby do Skody zadzwonić na prowincji to pewnie o takim modelu nie słyszeli :phi:, będzie zbliżał się termin przeglądu po 2 latach to tak sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sherif napisał(a):

Robicie - nie robicie ?

U mnie skończyła się właśnie 3-letnia gwarancja i pani zadzwoniła z pytaniem czy umówić przegląd ...nawet nie wiedziała że w eCitygo robi się co 2lata ;). Spytałem o koszta i tak:  sam przegląd - 500zł, wchodzi w to ... sprawdzenie i diagnostyka, dodatkowo filt p.pyłkowy 250zł :hehe: i jak trzeba czyszczenie hamulców też coś koło 250zł. 

Coś czują, że przeglądy będą poza ASO.

 

Filtr PP trzeba kupić swój oczywiście, bo już im bije na łeb.

A przegląd to jedynie sie może przydać w ramach "goodwill" ewentualnego.

 

Niestety dealerzy się rozpłakali ok. 1-2 lat temu i zaczęli uświadamiać producentów, że jak przeglądy będą po 200 zł (tak płaciłem za Ioniqa), to długo nie pociągną.

no i magicznie stawki roboczogodzin się zmieniły, i teraz przegląd u mnie to 1000 i lepiej :) 🤬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2023 o 22:55, sherif napisał(a):

Robicie - nie robicie ?

U mnie skończyła się właśnie 3-letnia gwarancja i pani zadzwoniła z pytaniem czy umówić przegląd ...nawet nie wiedziała że w eCitygo robi się co 2lata ;). Spytałem o koszta i tak:  sam przegląd - 500zł, wchodzi w to ... sprawdzenie i diagnostyka, dodatkowo filt p.pyłkowy 250zł :hehe: i jak trzeba czyszczenie hamulców też coś koło 250zł. 

Coś czują, że przeglądy będą poza ASO.

Ja miałem niedawno pierwszy po 2 latach więc za free. Nie jestem pewien czy mam przedłużone przeglądy razem z 4l gwarancja (była juz w pakiecie z autem). Jak mam, to zrobię, jak nie to pewnie nie, a na pewno nie za 500zl za oglądnięcie auta 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zinger napisał(a):

Ja miałem niedawno pierwszy po 2 latach więc za free. Nie jestem pewien czy mam przedłużone przeglądy razem z 4l gwarancja (była juz w pakiecie z autem). Jak mam, to zrobię, jak nie to pewnie nie, a na pewno nie za 500zl za oglądnięcie auta 🤣

Za około miesiąc będę miał pierwszy (po 2 latach) przegląd za free.

Z Twojej wypowiedzi wychodzi, że przegląd ASO kosztuje 250 zł na rok. To jest śmiesznie niska cena, nawet jakby samochodu nie dotknęli palcem, tylko potwierdzili taki przegląd "papierkiem". Po za tym przy odsprzedaży samochodu udokumentowane przeglądy w ASO są pożądane przez przyszłych nabywców. Takie samochody zazwyczaj sprzedają się drożej i szybciej więc część kosztów (a może nawet wszystkie) można odzyskać przy zbyciu pojazdu. Pozostaje jeszcze kwesta 8 letniej gwarancji na baterie, która zapewne będzie nieważna jeżeli nie będziemy dokonywać okresowych przeglądów samochodu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Siedlec i tam cena 358zł przegląd - po 3 latach jest sama diagnostyka i sprawdzenie stanu auta. Filtr p.pyłkowy +200zł :bzik:.

 

4 godziny temu, RadzioAutoKacik napisał(a):

Po za tym przy odsprzedaży samochodu udokumentowane przeglądy w ASO są pożądane przez przyszłych nabywców. Takie samochody zazwyczaj sprzedają się drożej i szybciej więc część kosztów (a może nawet wszystkie) można odzyskać przy zbyciu pojazdu.

Z mojej obserwacji nikt na to nie patrzy czy to było ASO czy nie. Ważne, żeby przeglądy były udokumentowane i regularnie robione. Co innego jak auto jest na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sherif napisał(a):

czyli co ?

Myslalem, ze odpowiadam na MK, pisalem nt spalinowki. Absoultne minimum na gwarancji to wymiana oleju. Nic innego nie robia. Filtr powietrza i kabinowy wymieniam sam bo odplyneli jakis czas temu. W przypadku elektryka bedzie to pewnie podpiecie pod kompa plus sprawdza albo i nie wizualnie podwozie i hamulce. 

 

Po gwarancji na co to komu? Nikt juz sie nie podnieca, ze serwisowany w ASO. Mechanicznie taka Skode ogarnie kazdy warsztat pradowo to juz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sherif napisał(a):

 

Z mojej obserwacji nikt na to nie patrzy czy to było ASO czy nie. Ważne, żeby przeglądy były udokumentowane i regularnie robione. Co innego jak auto jest na gwarancji.

No ma 8 lat gwarancji na akumulatory, a to jest najdroższa rzecz w razie wymiany w tym samochodzie. Więc warto robić tak, aby nie utracić możliwości skorzystania z niej w razie czego.

 

A w razie wcześniejszej odsprzedaży np. po 5 latach, jak napiszesz w ogłoszeniu, że jeszcze bateria ma np. 3 lata gwarancji  to raczej dużo pomoże w sprzedaży.

Edytowane przez RadzioAutoKacik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, RadzioAutoKacik napisał(a):

No ma 8 lat gwarancji na akumulatory, a to jest najdroższa rzecz w razie wymiany w tym samochodzie. Więc warto robić tak, aby nie utracić możliwości skorzystania z niej w razie czego.

 

A w razie wcześniejszej odsprzedaży np. po 5 latach, jak napiszesz w ogłoszeniu, że jeszcze bateria ma np. 3 lata gwarancji  to raczej dużo pomoże w sprzedaży.

Ta gwarancja na aku to i tak raczej zadziała przy skrajnych przypadkach. Z drugiej strony to jedynie po 4 i 6 latach trzeba zrobić te przeglądy. Jakbym rzeczywiście miał zapłacić 300zł to pewnie bym się skusił, bez żadnego filtra za +200zł. Na allegro filtr to 20-60zł a wymiana to 2minuty.

BTW. Zapytałem czy mi naładują auto po przeglądzie, żebym wrócił bez przeszkód do domu to pan się zawahał, że raczej nie ładują ...ale można się dogadać. O mycie już nie pytałem, bo ostatnio nie umyli auta bo padał deszcz 8-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.