Skocz do zawartości

Czym załatać spora dziurę w ścianie wew.


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Zachciało mi się dodatkowego gniazdka, kabel puszczony, gniazdko siedzi ale podczas robienia miejsca na gniazdko wywalio sporo ściany. Jest dziura tak 4cm ma 4cm i głębokości z 10cm. Kupiłem w obi jakiś specyfik z włóknem szklanym ale to kompletnie nie chce wyschnąć od tygodnia nawet wspomagane suszarka. Kładłem mniejsze warstwy i lipa. Usunąłem to i teraz pytanie czym to załatać żeby w miarę szybko wyschło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał(a):

Zachciało mi się dodatkowego gniazdka, kabel puszczony, gniazdko siedzi ale podczas robienia miejsca na gniazdko wywalio sporo ściany. Jest dziura tak 4cm ma 4cm i głębokości z 10cm. Kupiłem w obi jakiś specyfik z włóknem szklanym ale to kompletnie nie chce wyschnąć od tygodnia nawet wspomagane suszarka. Kładłem mniejsze warstwy i lipa. Usunąłem to i teraz pytanie czym to załatać żeby w miarę szybko wyschło?

Szybko "łapie" gips budowlany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał(a):

 

Kłaść warstwami i czekać aż wyschnie czy od razu całość zakleić?

Zobaczysz na opakowaniu, ja bym pewnie na 2 razy dawał, żeby nie popękało za bardzo przy schnięciu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

Nie łapie to wody ?

Nie zgnije po jakimś czasie ?

Też myślałem o piance, ale przy takim ubytku poszedłbym raczej w gips. I tak będziesz musiał to z zewnątrz tynkiem lub gipsem wyrównać. Taki gips naprawdę szybko wiąże. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

Zachciało mi się dodatkowego gniazdka, kabel puszczony, gniazdko siedzi ale podczas robienia miejsca na gniazdko wywalio sporo ściany. Jest dziura tak 4cm ma 4cm i głębokości z 10cm. 

ciekawy rozmiar ;] 

Ja bym wepchnął wpierw do środka jakiś kamień albo ze dwa tak żeby materiału nie trzeba było tam całego ładować, potem szpary uzupełnił akrylem, na koniec jakaś gładź z gotowca, wyrównać dobrze i pomalować.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

 

Kłaść warstwami i czekać aż wyschnie czy od razu całość zakleić?

O czymś takim myślałem https://allegro.pl/oferta/gips-budowlany-dolina-nidy-2-kg-12410407345 (link przykładowy). Z opisu wynika, że na 2-3 razy załatasz dziurę, a czas schnięcia (wiązania) to ma bardzo krótki. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, janusz napisał(a):

Też myślałem o piance, ale przy takim ubytku poszedłbym raczej w gips. I tak będziesz musiał to z zewnątrz tynkiem lub gipsem wyrównać. Taki gips naprawdę szybko wiąże. 

 

Jestem w drodze do obi :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

Jednak gips to jest gips ;]

No i się zdziwiłem jak był w obi tylko 25% droższy niż na allegro 8]

 

 

20230204_181201.jpg

20230204_181154.jpg

Piękne spawy. 

 

E tfu wróć, piękna gładź 😁

Szybko wariat schnie, prawda? 😁 Na szczęście na tyle miękki, że łatwo go szpachelką usunąć. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, janusz napisał(a):

Piękne spawy. 

 

E tfu wróć, piękna gładź 😁

Szybko wariat schnie, prawda? 😁 Na szczęście na tyle miękki, że łatwo go szpachelką usunąć. 

 

No pięknie, tydzień robota stałą a jutro już maluje i przykręcam gniazdko ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2023 o 13:32, technix napisał(a):

Pianka 

Sam jesteś jak pianka. 

Pewnie puszki też montujesz na piance? 

Uwielbiam właśnie takich specjalistów, teść mój wszystko na silikonie ładował, Szwagier wszystko na piance, po jednym i po drugim poprawki do zesrania. 

 

Ty w dobie dostępności wszelakich rozwiązań z branży chemii budowlanej wyskakujesz z pianką, bo łatwa i szybka tyle że mało skuteczna 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 4thelement napisał(a):

Sam jesteś jak pianka. 

Pewnie puszki też montujesz na piance? 

Uwielbiam właśnie takich specjalistów, teść mój wszystko na silikonie ładował, Szwagier wszystko na piance, po jednym i po drugim poprawki do zesrania. 

 

Ty w dobie dostępności wszelakich rozwiązań z branży chemii budowlanej wyskakujesz z pianką, bo łatwa i szybka tyle że mało skuteczna 

Twoja agresja do mnie, zmotywowała mnie żeby raz jeszcze przeczytać pierwszy post, bo już zwątpiłem.

Ale jednak, autor zrobił za głęboką dziurę, więc pianka bez problemu by ją wypełniła, a następnie na gips została by osadzona puszka.

Zachowujesz się jak bym Ci babę wydymał, a nie napisał jak na szybko można sobie z tym poradzić.

Zresztą napisałem mu, że jak ma pistolet, jak nie to gips budowlany 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na głębokie wypełnienia, takie do 3-5cm zawsze używam gipsu budowlanego, dwa razy łatałem dziurę koło ruszającej się ościeżnicy zaprawą, w końcu ją mocno zakołkowałem, w dziurę gips budowlany, ale łatałem na 3 razy, bo to twardnieje chyba w 3 minuty i trzyma się jak złoto. Są tacy, co mieszają z zaprawą tynkarską pół na pół, wtedy wiąże wolniej, ale napewno nie jest już tak twardy jak sam w sobie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.02.2023 o 15:49, 4thelement napisał(a):

Sam jesteś jak pianka. 

Pewnie puszki też montujesz na piance? 

Uwielbiam właśnie takich specjalistów, teść mój wszystko na silikonie ładował, Szwagier wszystko na piance, po jednym i po drugim poprawki do zesrania. 

 

Ty w dobie dostępności wszelakich rozwiązań z branży chemii budowlanej wyskakujesz z pianką, bo łatwa i szybka tyle że mało skuteczna 

Zdziwił byś się ile teraz w budowlance używa się pianki, jak by nie ta pianka to pewnie budowy trwały by z 20 % dłużej. Łatanie bruzd pod rury pianka, wstępne uzupełnianie przelotów hydraulicznych w  stropach pianka, osadzanie puszek pianka, przyklejanie płyt g/k częściowo pianka, ościeżnice pianka, okna pianka, parapety pianka, wypełnianie wstępne większych ubytków pianka, murowanie ścian działowych z suporeksu klej piankowy, przyklejanie styropianu klej piankowy itp

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafcio napisał(a):

Zdziwił byś się ile teraz w budowlance używa się pianki, jak by nie ta pianka to pewnie budowy trwały by z 20 % dłużej. Łatanie bruzd pod rury pianka, wstępne uzupełnianie przelotów hydraulicznych w  stropach pianka, osadzanie puszek pianka, przyklejanie płyt g/k częściowo pianka, ościeżnice pianka, okna pianka, parapety pianka, wypełnianie wstępne większych ubytków pianka, murowanie ścian działowych z suporeksu klej piankowy, przyklejanie styropianu klej piankowy itp

A to dobrze czy jednak nie do końca :hmm:, bo to że się stosuje to nie to samo że powinno się stosować. 

Wg planu w łazience powiniennem móc powiesić szafkę na ścianie, a po latach się okazało że jednak nie ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rafcio napisał(a):

Zdziwił byś się ile teraz w budowlance używa się pianki, jak by nie ta pianka to pewnie budowy trwały by z 20 % dłużej. Łatanie bruzd pod rury pianka, wstępne uzupełnianie przelotów hydraulicznych w  stropach pianka, osadzanie puszek pianka, przyklejanie płyt g/k częściowo pianka, ościeżnice pianka, okna pianka, parapety pianka, wypełnianie wstępne większych ubytków pianka, murowanie ścian działowych z suporeksu klej piankowy, przyklejanie styropianu klej piankowy itp

Ale nie musisz tłumaczyć, 15lat doświadczenia robi swoje stąd awersja do pianki. 

Są rzeczy typu ościeżnice czy okna które się montuje na piance 

Ale zaprawiania puszek na piankę to absurd 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Waldek40 napisał(a):

osadzanie za pomocą pianki parapetów przynajmniej tych kamiennych nie polecam, parapety osiadają

Bo parapet powinien być solidnie podparty, wypoziomowany a pianka tylko szczeliny wypełnia i klei go.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Waldek40 napisał(a):

osadzanie za pomocą pianki parapetów przynajmniej tych kamiennych nie polecam, parapety osiadają

Trzeba rozróżnić piankę montażową od kleju w piance który np popularny jest przy montażu stopnic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maras77 napisał(a):

Bo parapet powinien być solidnie podparty, wypoziomowany a pianka tylko szczeliny wypełnia i klei go.

Bo utarło sie "pianka montażowa" Jak napisałes to jest tylko wypełnienie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Waldek40 napisał(a):

osadzanie za pomocą pianki parapetów przynajmniej tych kamiennych nie polecam, parapety osiadają

Chodziło mi akurat o parapety zewn, najczęściej są to blaszaki. Ale i ciężkie parapety można osadzić na piankę lub klej piankowy, tylko trzeba wiedzieć jak. I nie będą osiadać.

Edytowane przez Rafcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 4thelement napisał(a):

Ale nie musisz tłumaczyć, 15lat doświadczenia robi swoje stąd awersja do pianki. 

Są rzeczy typu ościeżnice czy okna które się montuje na piance 

Ale zaprawiania puszek na piankę to absurd 

Powiem tak, jeśli zajmujesz się tylko elektryką to osadzanie na gips budowlany jest jak najbardziej zasadne. Bo oprócz narzędzi typowo do elektryki zaopatrzysz się w mały pojemniczek na gips, szpachelkę i woreczek gipsu budowlanego. Kujesz otwory na puszki, rozrabiasz gips i osadzasz np 10 puszek. Ale jeśli zajmujesz się ogólnym wykończeniem wnętrz i przy okazji np przenosisz jedno gniazdko to nie ma sensu lecieć po gips budowlany do hurtowni, którego wykorzystasz troszkę a reszta skamienieje bo następną puszkę osadzisz za 4 msc. A pianka jest zawsze pod ręką. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Rafcio napisał(a):

Powiem tak, jeśli zajmujesz się tylko elektryką to osadzanie na gips budowlany jest jak najbardziej zasadne. Bo oprócz narzędzi typowo do elektryki zaopatrzysz się w mały pojemniczek na gips, szpachelkę i woreczek gipsu budowlanego. Kujesz otwory na puszki, rozrabiasz gips i osadzasz np 10 puszek. Ale jeśli zajmujesz się ogólnym wykończeniem wnętrz i przy okazji np przenosisz jedno gniazdko to nie ma sensu lecieć po gips budowlany do hurtowni, którego wykorzystasz troszkę a reszta skamienieje bo następną puszkę osadzisz za 4 msc. A pianka jest zawsze pod ręką. ;)

Śmieszny argument biorąc pod uwagę że torebka gipsu budowlanego kosztuje nwm 6 zł? 

 

Ja stosuje różne sposoby od mp75, po klej gipsowy aż do gipsu budowlanego 

Nie widzę sensu oszczędzania i montowania puszek na piance biorąc pod uwagę iż łatwo można je wyrwać, a czas spędzony na reklamacjach jest czasem straconym 

 

Ale nikt tobie nie zabroni montowania wszystkiego na piance 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, tomecki napisał(a):

No właśnie...

Tymi wkrętami nie da się przykręcić puszki do czegokolwiek, bo służą do czego innego. A tak btw to są też puszki do ścian g-k które mocuje się poniekąd za pomocą śrub, ale to nie ta że zdjęcia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

 

Tak przykręciłem, tam jest normalny plastikowy kolek i wkręt i papiak żeby złapał puszkę. Teraz można wyrywać kabel ;]

 

Można też łatwo wyrwać gniazdko skoro nie jest przykręcone ;]

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2023 o 20:49, PawelWaw napisał(a):

Spoko Panowie nie ma co robić bardy jak na HP. Gips cudny, będę go zawsze stosowal a nie jakieś siuwaksy za 30 zł mala puszka.

 

 

20230205_200045.jpg

Dobrze jest na wierzch dać gips szpachlowy, lepiej się szlifuje i tak nie pęka, tak ogólnie :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.