Skocz do zawartości

handlarze ekstraklasa


Marcinas

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj miałem styczność z człowiekiem, który wzbudził mój szok i niedowierzanie :) znalazłem fajnego vana. gość z rozmowy sympatyczny. dorabia sobie na emeryturze sprowadzaniem aut. dojazd kilkadziesiąt km, więc nie ma tragedii. auto na tablicach austriackich. po vinie wychodzi, że bezwypadkowe. na oględzinach okazuje się, że inny vin :) . przebieg 225kkm do zniesienia. ale fotel kierowcy wygnieciony jak stary zmywak. plastiki odstają od słupków jakby były z innego modelu. listwy ozdobne wewnątrz klejone na jakiś butapren, bo odstają razem z klejem. maska zrobiona photoshopem wyglądająca jak pupa niemowlęcia, a w rzeczywistości pokryta jakimiś purchlami i rdzawym nalotem.

gość wytłumaczył mi to niezidentyfikowaną substancją, która została użyta do jej zniszczenia (info od właściciela).

zimny silnik odpala od strzała, więc mówię zróbmy jazdę próbną. gość siada i daje w palnik. drogi ze spowalniaczami i ograniczeniami do 30 a ten ciśnie 90. panie zdrowy silnik można ile fabryka. po jeździe zaglądam w dokumenty, które miały być. w książce serwisowej ostatni wpis tydzień temu, a gdzie ...w mińsku maz. sam zrobił przegląd ! myślę sobie, że w tych czasach auto za czapkę gruszek :) potarguję się, zrobię rozrząd i będzie się kulać. gość pokazuje mi umowę "na austriaka" i mówi że mam wpisać swoje dane. poza tym jeszcze tylko akcyza (panie 600 a może 800!), laweta do domu i jestem szczęśliwym posiadaczem odpadu samochodowego.

zadałem mu jeszcze intymne pytanie jak wrócił tym autem z austrii. skubaniec wsiadł w autobus z tablicami z jednego ze swoich szrotów, po czym  po zakupie je przykręcił i przyjechał jako turysta :) 

cieszę się, że poznałem tylko część tej historii. po zakupie doświadczyłbym pewnie wielu innych wrażeń.

  • Lubię to 1
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie od handlarza oszusta bo przeciez na emeryturce dorabia nie jest zbyt rozsadne. Brak DG, umowa na Niemca itd. Swoja droga skrobnij do US donosik. Wogole kupowanie auta z DE czy innej EU jest dosc ryzykowne. Odkad jest AAA auto i inne komisy gdzie oferuja swieze auta wogole bym z handlarzem nie gadal.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Truecolor napisał(a):

Tylko to AAA to te same szroty tylko drożej. 

 

Maja cala mase mlodych aut, niby czemu to mialby byc szroty?

Kilkoro znajomych sprzedalo im tez kilkuletnie auta, bo placili lepiej niz salon w rozliczeniu...

Jak wszedzie trzeba zachowac czujnosc i tyle.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Truecolor napisał(a):

Tylko to AAA to te same szroty tylko drożej. Jedyny plus że papiery bardziej sprawdzone bo zarejestrowany w PL. 

Nie potwierdzam.

Ja im puściłem kie sportage za tyle ile chciałem, teściowa tam całkiem młoda i świeża scalę na wypasie kupiła w cenie rynkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Truecolor napisał(a):

Tylko to AAA to te same szroty tylko drożej. Jedyny plus że papiery bardziej sprawdzone bo zarejestrowany w PL. 

szroty to nie, ale 20% drożej niż od bezpośredniego właściciela to tak...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pejus1982 napisał(a):

Dla mnie absolutnym wymogiem przy wyborze używanego auta jest to, że auto musi być zarejestrowane w Polsce. Jak w ogłoszeniu jest tekst: auto przygotowane do rejestracji tylko 256zł to rezygnuje z oferty.

 

A ja dwa auta już tak kupiłem. Nie na Niemca, tylko na fakturę i jestem zadowolony. Następne też chętnie tak kupię. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Maja cala mase mlodych aut, niby czemu to mialby byc szroty?

Kilkoro znajomych sprzedalo im tez kilkuletnie auta, bo placili lepiej niz salon w rozliczeniu...

Jak wszedzie trzeba zachowac czujnosc i tyle.

100% racji. Ale oprócz tego mają też szroty, które pozostawiają wiele do życzenia.

  • Lubię to 1
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Truecolor napisał(a):

Tylko to AAA to te same szroty tylko drożej. Jedyny plus że papiery bardziej sprawdzone bo zarejestrowany w PL. 

Jak szroty? MAx 2 wlasciciel z PL, ostatnio kolega kupowal moze jest ciut drozej ale fury dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wujek napisał(a):

Kupowanie od handlarza oszusta bo przeciez na emeryturce dorabia nie jest zbyt rozsadne. Brak DG, umowa na Niemca itd. Swoja droga skrobnij do US donosik. Wogole kupowanie auta z DE czy innej EU jest dosc ryzykowne. Odkad jest AAA auto i inne komisy gdzie oferuja swieze auta wogole bym z handlarzem nie gadal.

Nigdy nie donosiłem. Daj jakiegoś linka :) auto fajnie wyglądało na zdjęciach i nudziłem się w niedzielne popołudnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pejus1982 napisał(a):

Dla mnie absolutnym wymogiem przy wyborze używanego auta jest to, że auto musi być zarejestrowane w Polsce. Jak w ogłoszeniu jest tekst: auto przygotowane do rejestracji tylko 256zł to rezygnuje z oferty.

Kupiłem c5 na takich warunkach i było ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Marcinas napisał(a):

Nigdy nie donosiłem. Daj jakiegoś linka :) auto fajnie wyglądało na zdjęciach i nudziłem się w niedzielne popołudnie. 

Może wrzuć linka to z ciekawości popatrzymy?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Ilu do tych 2 wlaścicieli z PL dopuszczają z DE? :cfaniak:

Coś mi świta ze kupuja tylko auta z PL ale to trzeba sprawdzić.  Nie jednak tylko płaca więcej za takie auta.

Edytowane przez wujek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wujek napisał(a):

Coś mi świta ze kupuja tylko auta z PL ale to trzeba sprawdzić.  Nie jednak tylko płaca więcej za takie auta.

To Ci niekoniecznie świta, sprowadzanych jest Dużo, bitych sporo. Nie wiedzą co mają, pojazdy krążą po ich placach. Ford bmax, czy jakoś tak, miał być 1 właściciel, był 2, miał być lakier oryginalny, a tylko dach i tylny prawy błotnik był, nie działająca elektronika, czujniki i klima też, no troszkę wstyd, o innym Megane nie wspomnę, takim 6 letnim, ładnie wypranym, ale stał tak w wodzie 40cm przez jakąś chwilę, oczywiście przed wypraniem. Więc handlarze, jak większość. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pipper napisał(a):

To Ci niekoniecznie świta, sprowadzanych jest Dużo, bitych sporo. Nie wiedzą co mają, pojazdy krążą po ich placach. Ford bmax, czy jakoś tak, miał być 1 właściciel, był 2, miał być lakier oryginalny, a tylko dach i tylny prawy błotnik był, nie działająca elektronika, czujniki i klima też, no troszkę wstyd, o innym Megane nie wspomnę, takim 6 letnim, ładnie wypranym, ale stał tak w wodzie 40cm przez jakąś chwilę, oczywiście przed wypraniem. Więc handlarze, jak większość. 

Ale jednak DG jest i mozna dochodzic swoich praw w sadzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 09:41, tomecki napisał(a):

 

A ja dwa auta już tak kupiłem. Nie na Niemca, tylko na fakturę i jestem zadowolony. Następne też chętnie tak kupię. 


Jeżeli na fakturę to sprawa wyglada OK. Najgorzej jak handlarz podstawia umowę na Niemca. A czy teraz nie ma wymogu żeby po sprowadzeniu auta w ciągu 30 dni zarejestrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 08:40, wujek napisał(a):

Kupowanie od handlarza oszusta bo przeciez na emeryturce dorabia nie jest zbyt rozsadne. Brak DG, umowa na Niemca itd. Swoja droga skrobnij do US donosik. Wogole kupowanie auta z DE czy innej EU jest dosc ryzykowne. Odkad jest AAA auto i inne komisy gdzie oferuja swieze auta wogole bym z handlarzem nie gadal.

To pogadaj sobie z nimi jak będziesz swoje sprzedawał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, AAA jak ma kupować auto to oferuje 60% wartosci rynkowej, a potem sprzedają 20% powyzej tej wartosci. Jak jest niższa cena to kupią tak samo ulepa po wypadku. Wystarczy opuscić. Jedyna rożnica miedzy nimi a innymi handlarzami że sami nie pakują się w duże naprawy tj nie kupują auta z padnietym silnikiem albo po stłuczce do dużej naprawy blacharskiej. Ale już zrobione po konkretnym dzwonie to nie ma problemu.

Edytowane przez Truecolor
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 08:57, Maciej__ napisał(a):

 

Maja cala mase mlodych aut, niby czemu to mialby byc szroty?

Kilkoro znajomych sprzedalo im tez kilkuletnie auta, bo placili lepiej niz salon w rozliczeniu...

Jak wszedzie trzeba zachowac czujnosc i tyle.

 

Wziąłem od nich Golfa, 2016r, prawa strona malowana co było wiadome, poza tym auto bezawaryjne i ojciec dalej nim lata bo żal było sprzedawac obcemu :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pogadaj sobie z nimi jak będziesz swoje sprzedawał.
Sprzedałem AAA Up!a, poszedł tysiaka taniej niż planowałem dostać w ogłoszeniu, które wystawiłem.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, spad napisał(a):

Sprzedałem AAA Up!a, poszedł tysiaka taniej niż planowałem dostać w ogłoszeniu, które wystawiłem.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

A u mnie różnica wyniosła 9 tysięcy. 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, pejus1982 napisał(a):


Przy jakiej wartości auta?

Auto wystawione za 47(średnia dla tego modelu, wyposażenia, przebiegu, rocznika, udokumentowana historia przebiegu i serwisów), do oddania za 44, ich oferta 35. Jakieś tłumaczenie, że ceny od 33 do 46 na rynku. W trakcie ich oględzin brak uwag do stanu technicznego. Finalnie wziąłem tyle ile mój próg bólu czyli 44.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.