Skocz do zawartości

[Kupuj z AK] Zmywarka za ok 1500-1800zł


_ArtuR_

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

przychodzę z prośbą o pomoc w zakupie zmywarki.

W trybie pilnym muszę kupić nową.

kryteria:

wolnostojąca,

szerokość 60cm,

możliwość montażu pod blatem,

cena ok 1500-1800zł

Czy jest coś godnego zakupu w tym budżecie?

Na szybko przeglądając elektromarkety, takie modele wytypowałem

https://www.euro.com.pl/zmywarki/electrolux-esf75533lx.bhtml

https://www.euro.com.pl/zmywarki/whirlpool-wfc3c26pfx.bhtml

https://www.euro.com.pl/zmywarki/-zmywarka-den48520x-beko.bhtml

https://www.euro.com.pl/zmywarki/beko-bdfn26521wq-b300.bhtml

 

obecnie mam Beko, ale po prawie 12 latach ciężkiej pracy jej śmierć prawie nadeszła :pifpaf:

Jutro jeszcze przejadę się po sklepach, aby fizycznie je pomacać, ale chciałbym mniej więcej być rozeznany co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie (ok. 1600 - 1700 zł) powinieneś kupić Boscha. Mam w domu w Szczecinie i od wielu lat działa bardzo dobrze. Super myje, nie ma się do czego przyczepić.

Bosche w tej cenie mają przeważnie dno z tworzywa. Nie wiem jak ono się w dłuższej perspektywie sprawdzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał(a):

w tej cenie (ok. 1600 - 1700 zł) powinieneś kupić Boscha. Mam w domu w Szczecinie i od wielu lat działa bardzo dobrze. Super myje, nie ma się do czego przyczepić.

Whirlpool też może być - program 6 zmysł i więcej nie trzeba. :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Whirlpool też może być - program 6 zmysł i więcej nie trzeba. :ok:

 

Miałem Whirlpoola i przyznaję, że nie byłem zadowolony. Niby wypasiony był, a domywał gorzej niż jakaś zwykła Amica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy drugie Beko i w sumie, poza tym że ta druga, nawet bym na to nie wpadł, nie wyświetla czasu pracy, bo z pierwszej byliśmy bardzo zadowoleni, więc kupiliśmy najtańszą Beko coś za 1100zł 60tkę i jest ok, miejmy nadzieję że pochodzi tak samo długo jak ta pierwsza.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, _ArtuR_ napisał(a):

Bosche w tej cenie mają przeważnie dno z tworzywa. Nie wiem jak ono się w dłuższej perspektywie sprawdzi

Moja ma 14 lat i dno jest ok. Jedynie wymieniona dolna uszczelka drzwi (uszczelka 100 PLN, robota własna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, _ArtuR_ napisał(a):

dlaczego?

 

Obie miałem i psuły się nastepująco:

Electrolux - sklejenie przekaźnika grzałki, rozpuszczenie się gumy od pompy obiegowej, tak że rozpadała się przy dotknięciu.

Amica - psują się sprężyny i cięgna drzwi, ale tak sprytnie, że trzeba je regularnie wymieniać (zmęczenie materiału) i jak pęknie coś przy w pełni otwartych drzwiczkach, to rozpędzona sprężyna uszkadza całą dolną obudowę zmywarki - i całość idzie na śmietnik.

Dodatkowo rozpuszczają się rolki półek, lampka wewnętrzna już druga przecieka, rozszczelniają się połączenia. Poza tym jest wujowa pod kątem programów. Za to są tanie części, co spowodowało że zyję z nią na zasadach syndromu sztokholmskiego (stan psychiczny, w którym ofiara, czyli ja, przywiązuje się do swojego oprawcy, czyli zmywarki).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, maras77 napisał(a):

Obie miałem i psuły się nastepująco:

Electrolux - sklejenie przekaźnika grzałki, rozpuszczenie się gumy od pompy obiegowej, tak że rozpadała się przy dotknięciu.

Amica - psują się sprężyny i cięgna drzwi, ale tak sprytnie, że trzeba je regularnie wymieniać (zmęczenie materiału) i jak pęknie coś przy w pełni otwartych drzwiczkach, to rozpędzona sprężyna uszkadza całą dolną obudowę zmywarki - i całość idzie na śmietnik.

Dodatkowo rozpuszczają się rolki półek, lampka wewnętrzna już druga przecieka, rozszczelniają się połączenia. Poza tym jest wujowa pod kątem programów. Za to są tanie części, co spowodowało że zyję z nią na zasadach syndromu sztokholmskiego (stan psychiczny, w którym ofiara, czyli ja, przywiązuje się do swojego oprawcy, czyli zmywarki).

 

Mam 10 lat zmywarkę Amica na wsi - najtańszą, jaka była. Z usterek to tylko wymiana jednego węża - naprawa 100 zł.

fakt, że jest używana intensywnie w weekendy, wakacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maras77 napisał(a):

Obie miałem i psuły się nastepująco:

Electrolux - sklejenie przekaźnika grzałki, rozpuszczenie się gumy od pompy obiegowej, tak że rozpadała się przy dotknięciu.

 

 

mam elektroluxa zmywarkę i działa już naście lat, nic się nie zepsuło 

obecnie szwankuje podajnik proszku i płynu nabłyszczającego, a kosze w kilku miejscach przegniły 

ale sama zmywarka działa i przy remoncie żal było ją wywalać

fakt że nie był to najtańszy model, a bardziej ze środka

teraz tez wybrałem elektrolux'a :skromny:

lodówkę też prawie 20lat też działała bezawaryjnie i w tym tygodniu wydałem ją dalej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, _ArtuR_ napisał(a):

 

Posiadam Whirpool'a z Ikei od 6-ciu lat. Myje praktycznie codziennie, standardowy program  Eco50 wszystko domywa, bardzo rzadko czegoś nie domyje.

Nasza nie ma szuflady, a to fajna sprawa - nie tracisz miejsca na kosz na sztućce, choć jest to kosztem wysokości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maras77 napisał(a):

Ja mam tylko listę negatywną:

Electrolux oraz AMICA - nie kupować.

Amica - 11 lat bez awarii , dalej służy. Bez problemów z domywaniem. 

Bosch - 17 lat bez awarii. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sdss napisał(a):

Amica - 11 lat bez awarii , dalej służy. Bez problemów z domywaniem. 

Bosch - 17 lat bez awarii. 

 

Podbiję - Siemens 23 lata bez awarii 🙂 

Fakt, że od 7 lat używana sporadycznie ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno minął rok jak sam musiałem pilnie kupić nową zmywarkę i poszło "po taniości": Bosch SGS2ITW04E za 1360 zł. wtedy.

Jest OK, brakuje tylko wyświetlacza a na nim czasu zmywania. Blat jest zapewne zdejmowalny.

Trochę brakuje również programu "samo płukanie" 15 min. ale to chyba "wymóg ekologiczny".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.