Skocz do zawartości

Deska, czy kompozyt ?


Raku

Rekomendowane odpowiedzi

zgłębiałem ostatnio temat i moje przemyślenia:

- kompozyt mi się nie podoba. Widać, że to plastik fantastik, ale na pewno jest bardzo praktyczny w utrzymaniu. Dodatkowy minus - nagrzewa się znacznie bardziej niż drewno

- drewno - jest piękne i naturalne. Niestety jeśli wybierzesz dobrą dechę: od modrzewia w górę to cena robi się wysoka - powyżej 200 zł za m2. Z minusów - drewno trzeba co rok konserwować i warto tego nie zaniedbać.

 

Dla mnie tylko drewno, ale zdaję sobie sprawę, że dla wielu osób coroczna konserwacja jest nie do przeskoczenia i kompozyt będzie lepszym wyborem.


Jakbyś poszedł w drewno i nie chciał egzotyka, to proponuję warianty termo. Oglądałem ostatnio przepiękny thermo modrzew po 280 zł za metr, niestety w składzie mieli za mało na mój taras.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę w kompozyt, bo nie chcę kafli i bawic się w konserwację drewna. I tak przy domu ciągle cos do roboty, wiec co mogę będę starał się minimalizować dodatkową robotę. Patrzę na te kompozyty i tragedii nie ma.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rado_ napisał(a):

Ja chcę w kompozyt, bo nie chcę kafli i bawic się w konserwację drewna. I tak przy domu ciągle cos do roboty, wiec co mogę będę starał się minimalizować dodatkową robotę. Patrzę na te kompozyty i tragedii nie ma.

Córce położyłem na balkonie. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku lat kompozyt. Fakt, że kosztował sporo, bo chciałem deski dobrego producenta.  
Taras mam idealnie na południe, bez żadnego zadaszenia.  Obok mam las + oblewają go zraszacze+normalne używanie ala grille. Wystarczy 2x do roku umyć karcherem i wygląda jak nowy. Nic nie śmierdzi, nie odkształca się, nie nagrzewa się mocno (jak np ciemny gres).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Raku napisał(a):

Co lepsze na taras ? Deska (jaka?) czy raczej kompozyt ? 

Balkon/taras południowa strona, nasłoneczniona.

 

Duża powierzchnia? Masz czas i chęć żeby to co rok, ewentualnie dwa, odświeżać, malować itd.?

 

Znam wśród kolegów lub po sąsiedzku widzę osoby mające drewno i kompozyt. "Kompozytowi" są raczej zadowoleni, ci co mają drewno też, ale co wiosna bawią się w papiery ścierne, oleje i jadą z koksem. A właściciele "plastikowych tarasów" biorą myjkę ciśnieniową albo szczotkę z twardym włosiem i raz dwa umyją. 

Jakoś strasznie się to nie nagrzewa (drewno na słońcu też potrafi parzyć), nie zauważyłem też żeby się wyjątkowo brudziło. 

 

Ja mam oheblowane deski szalunkowe - miały być na rok-dwa, a są już pięć ;) Dwa razy olejowałem, wyglądają jeszcze nieźle, ale jeśli nie w tym, to w przyszłym roku chyba wjedzie kompozyt.

Edytowane przez Majkiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn ma na balkonie kompozyt, kolor brąz, ale nie jakiś ciemny brąz. Grzeje się to mocno od słońca. Jest problem z wchodzeniem bosą stopą, czy nawet w skarpetkach. Diabeł siedzi w szczegółach, problemem jest gęstość materiału i jego przewodność cieplna. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gondoljerzy napisał(a):

Syn ma na balkonie kompozyt, kolor brąz, ale nie jakiś ciemny brąz. Grzeje się to mocno od słońca. Jest problem z wchodzeniem bosą stopą, czy nawet w skarpetkach. Diabeł siedzi w szczegółach, problemem jest gęstość materiału i jego przewodność cieplna. 

+ skład. Dlatego m.in kupiłem deski robione w EU w specjalistycznym sklepie a nie w markecie. Mają (spore) domieszki drewna liściastego a nie jakiś bambusów z Azji. Jest tego na tyle dużo, że jak deski były cięte to był zapach jakby zwykła deskę ciął.

U mnie dzieci biegają boso salon-taras-ogród, czasem na nich się kładą. Ja często chodzą w środku lata i nigdy nie było tak, że są gorące.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn ma na balkonie kompozyt, kolor brąz, ale nie jakiś ciemny brąz. Grzeje się to mocno od słońca. Jest problem z wchodzeniem bosą stopą, czy nawet w skarpetkach. Diabeł siedzi w szczegółach, problemem jest gęstość materiału i jego przewodność cieplna. 
W tej chwili mam deski i też jest problem z nagrzewaniem, nawet w skarpetach ciężko wejść, więc raczej różnicy nie będzie


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.