Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu Astra J - kiedy?


Randar

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie Astra J z silnikem 1.6 115KM. Ma 5 lat i 54 kkm przebiegu. Zastanawiam się nad rozrządem, czy nie jest czas na wymianę ze względu na wiek i internety podają lekko sprzeczne informacje.

Napewno 150 tys km lub ... i tu właśnie rozbieżność ... 6 lub 10 lat. No to ile? Ktoś coś?

 

Wersja 1   

Dzień dobry. Szanowni Państwo zwracam się z zapytaniem przy jakim stanie kilometrów wymieniamy rozrząd w oplu astra J 2010r. 1.6 115KM A16XER MT5. Zadaję pytanie ponieważ na stronach internetowych są sprzeczne informacje. Mam przejechane 95tys.km. Ile kosztuje u Państwa wymiana kompletnego rozrządu z usługą. Dziękuję za odpowiedź.

Max przy 150.000 km / 10 latach – wymiana zestawu oryginalnego GM w naszych serwisach Dixi: Raszyn / Radom. Standardowo wymieniamy bez pompy wodnej, której pasek zębaty w tym motorze nie napędza. Pompę wodną wymieniamy w uzasadnionych przypadkach, np. hałasy po osłuchaniu przez mechanika.

 

Wersja 2

witam mam pytanie dotyczace paska rozrzadu tj.co ile wymiana astra j 1.6 benzyna 115 koni przebieg 55 tys. pozdrawiam

Zakładamy, że jest to silnik Z16XER lub A16XER - interwał wówczas wskazany na: co 6 lat / 150.000km - wymiana zestawu rozrządu (bez pompy wodnej, która nie jest napędzana paskiem zębatym w tych silnikach...). Zapraszamy.

 

Ja co prawda mam silnik B16XER ale to chyba praktycznie to samo co A16XER :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości co to za silnik B16XER w 2010 roku.

Miałem A16XER z 2011, co prawda w AH, ale w tym czasie chyba taki sam w AJ siedział.

Nie pamiętam skąd brałem informacje i czy się nimi mocno przejmowałem, ale świta mi, że rozrząd wymieniłem po 5 czy 6 latach i ok 90kkm.

 

Doczytałem, że niby ro samo, ale z innymi normami w papierach, możliwe że szły równolegle.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Z ciekawości co to za silnik B16XER w 2010 roku.

Miałem A16XER z 2011, co prawda w AH, ale w tym czasie chyba taki sam w AJ siedział.

Nie pamiętam skąd brałem informacje i czy się nimi mocno przejmowałem, ale świta mi, że rozrząd wymieniłem po 5 czy 6 latach i ok 90kkm.

 

Doczytałem, że niby ro samo, ale z innymi normami w papierach, możliwe że szły równolegle.

A gdzie napisałem że z 2010 B16XER ? Auto ma 5 lat czyli 2018 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tre-Bor napisał(a):

Ja bym zmienił dla świętego spokoju po 6 latach nie w ASO. Koszt raczej niewielki.

ok. 1200 pln, info z dziś od mechanika. Prawie się umówiłem na robotę ale mechanik mnie skierował na poszukanie informacji, bo jak mu powiedziałem, że auto ma 5 lat i 54 kkm przebiegu to się zaśmiał. 

 

Mam jeszcze kilka miesięcy gwarancji fabrycznej i po zastanowieniu i tak bym nie mieszał w silniku, żeby w razie "W" nie było histerii w ASO, że kto coś nagrzebał :admin::panic:

 

Edytowane przez Randar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Randar napisał(a):

ok. 1200 pln, 

 

Nie wiem ile jest pracy przy wymianie rozrządu ale zestaw  renomowanych producentów kosztuje 330-450 zł + wymiana 400-500 zł.

https://www.iparts.pl/auto-czesci/zestaw-paska-rozrzadu,opel,astra-j-sedan,1-6-69-116km,84-10351-55381-100453.html

 

Mnie też mechanik naciągnął na drogi zestaw w Inter Cars.

W IC zestaw Hepu kosztował 860 zł w detalu a w IP 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rwIcIk napisał(a):

Ale chcesz zmienić wcześniej, niż zalecają?

 

Nie mam zamaru oszczędzać, ale też nie chcę być nadgorliwy. Jak jest interwał 6 lat to wymienię w przyszłym rok. Przebiegu pewnie będzie z 65 kkm

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Randar napisał(a):

Nie mam zamaru oszczędzać, ale też nie chcę być nadgorliwy. Jak jest interwał 6 lat to wymienię w przyszłym rok. Przebiegu pewnie będzie z 65 kkm

I słusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał(a):

I słusznie.

Żona w swoim robi 3-4 tys. km rocznie, wymieniałem rozrzad w tym roku bo ostatnia wymiana była chyba 6 lat temu a przebiegu było chyba coś koło 25 kkm w tym czasie :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.