Skocz do zawartości

Ładowarka w bloku


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Po 25 latach od montażu ładowarki i zgłoszeniu ze dzialaja tylko 2 fazy z 3, wreszcie elektryk poczuł się do winy i faktycznie stwierdził ze brakuje jednej fazy.

Ma zamówić jakiś dynks i naprawić to w ciagu 2 dni (czyli realnie 2 miesiace z telefonami co tydzien).

 

Kompletnie mi to niepotrzebne ale wreszcie z 7kW bedzie 11kW :serducha:

 

 

btw dzięki @kravitz za pomoc w diagnostyce :jem:

Edytowane przez PawelWaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2023 o 15:00, PawelWaw napisał(a):

Cześć

 

Po 25 latach od montażu ładowarki i zgłoszeniu ze dzialaja tylko 2 fazy z 3, wreszcie elektryk poczuł się do winy i faktycznie stwierdził ze brakuje jednej fazy.

Ma zamówić jakiś dynks i naprawić to w ciagu 2 dni (czyli realnie 2 miesiace z telefonami co tydzien).

 

Kompletnie mi to niepotrzebne ale wreszcie z 7kW bedzie 11kW :serducha:

 

 

btw dzięki @kravitz za pomoc w diagnostyce :jem:

Na spokojnie czyli 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

Męczyłem go, powiedzial że jutro ma miec dynks z hurtowni i jutro aktywuje 3 fazę. Czyli jeszcze tak z miesiąc I będzie :jem:

 

BTW ciekawe co to za dynks, może on ściemnia?

 

Cały opis pasuje do tego ;) i może mieć po tym fazę, ale chyba nie cały miesiąc 😄

 

a tak bardziej powaznie - jak ogarnąłeś zgodę wspolnoty na montaz?

 

 

PB200298[1].JPG

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Filipfm napisał(a):

a tak bardziej powaznie - jak ogarnąłeś zgodę wspolnoty na montaz?

 

zona meczy zeby kupic jakis fajny EV samochodzik ? :serducha: wie co dobre ;]

a do meritum, poszedlem, wrzucilem ustawe podpisana przez dude o elektromobilnosci, ze musza zrobic i pozniej sprawy juz sie potoczyly z gorki, projekt, umowienie sie z elektrykami co trwalo tylko pol roku i mam :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

 

zona meczy zeby kupic jakis fajny EV samochodzik ? :serducha: wie co dobre ;]

a do meritum, poszedlem, wrzucilem ustawe podpisana przez dude o elektromobilnosci, ze musza zrobic i pozniej sprawy juz sie potoczyly z gorki, projekt, umowienie sie z elektrykami co trwalo tylko pol roku i mam :jem:

 

Co Ty masz z tą żoną 😄 ja takich błędów nie popełniam 😄 

EV do krecenia wokol komina jako 2gie auto w domu nie jest pozbawione sensu, wiec potrzeba chargera sie moze pojawic. A przyłącze osiedla nie jest z gumy i jak wiecej sasiadow bedzie chcialo ogarnac to moze byc zonk. Wiec mysle, czy nie wyjsc przed szereg ;l i być przygotowanym na ebajke 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Filipfm napisał(a):

 

Co Ty masz z tą żoną 😄 ja takich błędów nie popełniam 😄 

EV do krecenia wokol komina jako 2gie auto w domu nie jest pozbawione sensu, wiec potrzeba chargera sie moze pojawic. A przyłącze osiedla nie jest z gumy i jak wiecej sasiadow bedzie chcialo ogarnac to moze byc zonk. Wiec mysle, czy nie wyjsc przed szereg ;l i być przygotowanym na ebajke 😄 

 

No dawaj tutaj faktycznie kto pierwszy ten lepszy. W sumie to najlepiej być drugim, jeszcze starczy mocy a już ktoś skruszył beton w administracji ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

 

No dawaj tutaj faktycznie kto pierwszy ten lepszy. W sumie to najlepiej być drugim, jeszcze starczy mocy a już ktoś skruszył beton w administracji ;]

 

Tak, lepiej byc na poczatku kolejki ale wypuscic jakiegos przedskoczka 😄 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, PawelWaw napisał(a):

Podobno już dynks z hurtowni ma, dzisiaj dojedzie :jem:

ale emocje. Weź z fotkami wrzucaj posty. Każdy chce wiedzieć o tajemniczym ursynowskim zagubionym dynksie ;) A szepnij mu (elektrykowi) że jak dobrze zrobi to AKowicze będą walić do niego na podobną robótkę. W międzyczasie wynegocjuj AK-rabat :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucash napisał(a):

ale emocje. Weź z fotkami wrzucaj posty. Każdy chce wiedzieć o tajemniczym ursynowskim zagubionym dynksie ;) A szepnij mu (elektrykowi) że jak dobrze zrobi to AKowicze będą walić do niego na podobną robótkę. W międzyczasie wynegocjuj AK-rabat :P 

 

najgorszemu wrogowi bym go nie polecil ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2023 o 17:26, PawelWaw napisał(a):

 

No dawaj tutaj faktycznie kto pierwszy ten lepszy. W sumie to najlepiej być drugim, jeszcze starczy mocy a już ktoś skruszył beton w administracji ;]

Ja tak zrobiłem i jest afera chcą zakazać wjazdu elektrykom. Co ciekawe jak elektryk się ładuje to jest traktowany jakby  był w ruchu i jak się zapali to OC tylko.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2023 o 14:15, wujek napisał(a):

Ja tak zrobiłem i jest afera chcą zakazać wjazdu elektrykom. Co ciekawe jak elektryk się ładuje to jest traktowany jakby  był w ruchu i jak się zapali to OC tylko.

 

OK, czyli jak spali się podczas ładowania, to ta samo jakby zapalił się podczas jazdy. Czyli co, nic z ubezpieczenia?

Wprowadzą pewnie jakieś pakiety os samozapłonu. Narazie liczą jakie jest ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Majkiel napisał(a):

 

OK, czyli jak spali się podczas ładowania, to ta samo jakby zapalił się podczas jazdy. Czyli co, nic z ubezpieczenia?

Wprowadzą pewnie jakieś pakiety os samozapłonu. Narazie liczą jakie jest ryzyko.

Tak i pewnie nie starczy na odbudowe bloku :phi: Generalnie w ustawie nie ma nic o przystosowaniu budynku do gaszenia elektrykow. A to maja tylko te nowe. Pewnie z czasem pojawia sie nowe ubezpieczenia. A tymczasem nawet jak zrobia uchwale ze nie moge ladowac to ich zaskarze :phi: Mamy opinie kancelarii, ze nie mozna odmowic instalacji. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Florydzialski napisał(a):

Moim zdaniem fachowiec był z USA. U nas są tylko dwie fazy a nie trzy więc przypiął obie. 

 

Całkiem możliwe że jedzie do mnie z USA tyle to trwa i od dwóch dni już telefonu nie odbiera.

 

Pewnie nakręca kampanie konfederacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
7 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

rok walczenia o moc ladowania 11kW (podobno teraz nawet da rade 22kW ale nie mam jak przetestowac, nie ma takich aut) i obecne ladowanie 3kW ;l

 

image.png.eb5b82cfcad1fdfc5b2b087216cde470.png

Nic nie daje to 6A, oprócz generowania dużych strat ;) 

Nie pomoże to baterii i tak zaraz wywózka do lasu 😌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

 

Mówisz?

Ładować maksem ?

16A i 11 kW to ułamki przy 250 kW, które wóz potrafi przyjąć.


Niski prąd na AC generuje straty ładowania i to wcale nie małe. 
 

Wnioski wyciągnij sam, a jeśli masz podlicznik, to najlepiej sam potestuj 👍😎

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mrBEAN napisał(a):

16A i 11 kW to ułamki przy 400A i 250 kW, które wóz potrafi przyjąć.


Niski prąd na AC generuje straty ładowania i to wcale nie małe. 
 

Wnioski wyciągnij sam, a jeśli masz podlicznik, to najlepiej sam potestuj 👍😎

 

Wierze specjaliscie, od dzisiaj lecę maksem :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, HelixSv napisał(a):

 

Dobrze widzę, że dla 3 faz różnica między 6A i 15A to tylko 6 pp?

Dobrze, ale nie tak prosto jest.

Każde auto ma swój wykres i swoje straty, bo zależne jest to od wielu czynników, sprzętu i osprzętu ;) 

 

Co mogę potwierdzić, bo sam testowałem, Leaf miał absurdalne wysokie straty przy niskim prądzie ładowania. 

Ioniq miał je wyraźnie niższe, a w EV6 nie mogę się zebrać, by to policzyć, ale są ogólnie małe patrząc zgrubnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ppmarian napisał(a):

A to też jest ciekawy temat
Bo zużycia pradu podawane przez kompa auta będzie mieć różna "wartość" w zależności jak ładujesz.

Trochę jak dane kompa vs dane z dystrybutora w spalinie emoji3.png

 

Tak to nie.

Po prostu licznik prądu zanotuje większe zużycie, a licznik w aucie bierze pod uwagę energię wprowadzoną do baterii.

Tak czy inaczej wskaźniki kłamią jak w spalinach. 

Głównie dlatego, że nie wliczają strat ciepła i innych, tylko czysty prąd. Czasem nie liczą prądu pobranego na postoju i inne chochliki zależne od marki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tak to nie.
Po prostu licznik prądu zanotuje większe zużycie, a licznik w aucie bierze pod uwagę energię wprowadzoną do baterii.
Tak czy inaczej wskaźniki kłamią jak w spalinach. 
Głównie dlatego, że nie wliczają strat ciepła i innych, tylko czysty prąd. Czasem nie liczą prądu pobranego na postoju i inne chochliki zależne od marki. 
 
Tyle że te różnice jak widzę skrajnie mogą dochodzić do 35% ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ppmarian napisał(a):

Tyle że te różnice jak widzę skrajnie mogą dochodzić do 35% ? emoji43.png

Tak.

Tyle, że patrzenie na tą część wykresu, dla ogółu ma mniej więcej taki sens, jak zaduma nad wydajnością samochodów spalinowych na podstawie Syrenki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ppmarian napisał(a):
8 godzin temu, mrBEAN napisał(a):
Tak.
Tyle, że patrzenie na tą część wykresu, dla ogółu ma mniej więcej taki sens, jak zaduma nad wydajnością samochodów spalinowych na podstawie Syrenki.
 

Ok. Ale 10% "w plecy" to taka norma...

Całość strat +\- tyle wychodzi. 
Dlatego diesel lepszy, tam nie ma strat ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2023 o 00:27, PawelWaw napisał(a):

rok walczenia o moc ladowania 11kW (podobno teraz nawet da rade 22kW ale nie mam jak przetestowac, nie ma takich aut) i obecne ladowanie 3kW ;l

 

image.png.eb5b82cfcad1fdfc5b2b087216cde470.png

 

Przez API możesz zmniejszyć do 1A :old: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

kabel dochodzacy do wallboxa grzeje sie, niby gruby jest ale jak zlapiesz to cieply.

ten juz wychodzacy z wallboxa zimny.

tak ma byc ?

 

Widocznie ten przewód dochodzący gorzej przewodzi niż ten wychodzacy. 

Ładuj mniejsza mocą. Nie pali się. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HelixSv napisał(a):

Nie pali się. ;]

 

jeszcze nie 😄

jak mi @mrBEAN wrzucil o stratach w ladowaniu to jade na maksa z moca :jem:

ale przy 7kW tez sie grzal, wydaje mi sie ze identycznie jak teraz przy 11

 

a pamietam jak elektrycy patrzyli na tego mojego wallboxa co go kupilem i mowili ze kabelek to ma cieniutki i strach podlaczyc 11kW do niego ;]

widac to specjalisci wysokiej klasy sa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kabel dochodzacy do wallboxa grzeje sie, niby gruby jest ale jak zlapiesz to cieply.

ten juz wychodzacy z wallboxa zimny.

tak ma byc ?

A jaki przekrój tego ciepłego jest? 
 

Bo jak widzisz, Wallbox masz dobry 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2023 o 10:55, PawelWaw napisał(a):

kabel dochodzacy do wallboxa grzeje sie, niby gruby jest ale jak zlapiesz to cieply.

ten juz wychodzacy z wallboxa zimny.

tak ma byc ?


Elektryk pewno dał kabel z jakiejś Castoramy czy innego OBI.

 

One nie trzymaja parametrów, ale nie słyszałem żeby się zapaliły.

Masz straty na grzanie pomieszczenia tym kablem ;)

 

Moj pomarańczowy od kosiarki z Casto tez się grzeje jak gdzieś ładuje Golfa w innych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.