Skocz do zawartości

Wycieraczki


Hanka333

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko Bosch Aero, wydają się drogie ale długość czasu w jakim są zdolne do skutecznej pracy powoduje, że są tanie. 

W jednym aucie mam je 4 lata a w drugim 3. Nie ma potrzeby wymiany. Być może ważne jest to że nigdy nie jeżdżą po lodzie na szybie (grzana szyba i płyn do odladzania) z tego samego powodu szyby nigdy nie widziały skrobaczki i nie są porysowane.

Edytowane przez Randar
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Randar napisał(a):

Tylko Bosch Aero, wydają się drogie ale długość czasu w jakim są zdolne do skutecznej pracy powoduje, że są tanie. 

W jednym aucie mam je 4 lata a w drugim 3. Nie ma potrzeby wymiany. Być może ważne jest to że nigdy nie jeżdżą po lodzie na szybie (grzana szyba i płyn do odladzania) z tego samego powodu szyby nigdy nie widziały skrobaczki i nie są porysowane.

100-120 zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2023 o 07:00, rwIcIk napisał(a):

Fajne na początku, ale po kilku miesiącach smużyły i wyłamał się kawałek plastiku (może od mrozu).

Dobre, ale trzeba często zmieniać.

Mi też zimą w Oximo odłamał się plastik na końcu wycieraczki.

Dobrze, że zwróciłem uwagę, że coś dziwnie końcówka się na szybie zachowuje.

Inna sprawa, że do tej pory nie trafiłem na idealne wycieraczki do Insignii.

GM, Denso, Valeo, Oximo, Visee i wszystkie są do bani (na Boscha obraziłem się dawno temu).

Nie wiem czy to wina kształtu szyby czy docisku ramion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał(a):

Mi też zimą w Oximo odłamał się plastik na końcu wycieraczki.

Dobrze, że zwróciłem uwagę, że coś dziwnie końcówka się na szybie zachowuje.

Inna sprawa, że do tej pory nie trafiłem na idealne wycieraczki do Insignii.

GM, Denso, Valeo, Oximo, Visee i wszystkie są do bani (na Boscha obraziłem się dawno temu).

Nie wiem czy to wina kształtu szyby czy docisku ramion.

Kupiłem do swojego Bosch Aerotwin - na razie sprawują się świetnie 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2023 o 23:04, Hanka333 napisał(a):

Hej, czy polecacie wycieraczki oximo ? Jak się sprawdzają ? 

Potwierdzam przedmówców. Dwa razy kupiłem Oximo. Oba komplety nie dały rady roku przejeździć. Na początku cichutkie, a z czasem coraz głośniejsze i gorzej pracujące, z tendencją do skakanie po szybie. Teraz siedzą Denso, minęło półtora roku i nadal działają bardzo dobrze.  W drugim wozie przyoszczędziłem i przed zimą kupiłem Motgum. No, znośne są, ale szału nie ma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna drobna uwaga, same pióra wycieraczek są tylko częścią całego systemu. Nawet najlepsze nie sprawdzą się jak będą słabe sprężyny w ramionach, luzy na łożyskach czopów czy wodzików. Jak pióra smużą po szybie to wymiana na nowe, ale charakterystyczne "skakanie" można wyeliminować przekręcając lekko w prawo ramię na wysokości mocowania pióra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2023 o 09:42, Randar napisał(a):

Tylko Bosch Aero, wydają się drogie ale długość czasu w jakim są zdolne do skutecznej pracy powoduje, że są tanie. 

W jednym aucie mam je 4 lata a w drugim 3. Nie ma potrzeby wymiany. Być może ważne jest to że nigdy nie jeżdżą po lodzie na szybie (grzana szyba i płyn do odladzania) z tego samego powodu szyby nigdy nie widziały skrobaczki i nie są porysowane.

 

Przebiegi samochodów, rodzaj eksploatacji, wtedy można dyskutować na ile wystarczają jakikolwiek wycieraczki, wiek ma niewielkie znaczenie (do pewnego momentu). 

 

Z aftermaketowych to obecnie eksploatacyjnie najlepiej się u mnie sprawują Denso (płaskie, rozmiary 70cm czy 65cm, przy mniejszych nie widać pewnych problemów) - Bosch Aerotwin wyraźnie gorzej. Mają jedną "wadę" - są droższe od Boscha. Rocznie ponad 30kkm, większość A/S, warunki różne, więc lekko nie mają. Sprawdzone na kilku samochodach. Poniżej tej półki nie zejdę, bo nie cierpię smużenia itd. Genialne są hybrydowe Denso, ale nie wszędzie je można zastosować. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat używam boscha, one wycieraja rewelacyjne przez pierwszy tydzień, pozniej sie psuja i lekko smuza, ale to popsucie jest stabilne, tzn wycieraja po tym tygodniu juz tak samo przez jakies 2-3 lata.

Wymieniam czasem ze wzgledow ekologicznych same gumki, ale bosch sa cwaniaki i gumki kosztuja prawie tyle co piora, marze maja na gumkach wieksza.

Kody gumek:

3 397 033 266 ok 70 za 2 gumki
1K0955429 ok 30 za gumke

 

Sa tez podroby-eko gumki z china za 20 pln, zastanaiwam sie czy nie wyprobowac

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, futrzak napisał(a):

 

Przebiegi samochodów, rodzaj eksploatacji, wtedy można dyskutować na ile wystarczają jakikolwiek wycieraczki, wiek ma niewielkie znaczenie (do pewnego momentu). 

 

Z aftermaketowych to obecnie eksploatacyjnie najlepiej się u mnie sprawują Denso (płaskie, rozmiary 70cm czy 65cm, przy mniejszych nie widać pewnych problemów) - Bosch Aerotwin wyraźnie gorzej. Mają jedną "wadę" - są droższe od Boscha. Rocznie ponad 30kkm, większość A/S, warunki różne, więc lekko nie mają. Sprawdzone na kilku samochodach. Poniżej tej półki nie zejdę, bo nie cierpię smużenia itd. Genialne są hybrydowe Denso, ale nie wszędzie je można zastosować. 

A dodatkowo jeszcze zależy co kto rozumie pod pojęciem ile wycieraczki wytrzymują. Bo jak czasem widzę u znajomych wycieraczki, które smużą i przez które nic nie widać, ale oni twierdzą, ze jest ok, bo jeszcze guma z wycieraczek nie odpada, to mi ręce opadają.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, blackfun napisał(a):

A dodatkowo jeszcze zależy co kto rozumie pod pojęciem ile wycieraczki wytrzymują. Bo jak czasem widzę u znajomych wycieraczki, które smużą i przez które nic nie widać, ale oni twierdzą, ze jest ok, bo jeszcze guma z wycieraczek nie odpada, to mi ręce opadają.

 

Dla mnie tak jak pisałem - ja smużą to do śmietnika, idą następne. Tutaj jest Internet, zabawnie czasem wygląda weryfikacja tego w realu - ktoś opowiada "samochód igła, perełka, stan techniczny perfekt" itd., przyjeżdżasz i.......  

 

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, futrzak napisał(a):

 

Dla mnie tak jak pisałem - ja smużą to do śmietnika, idą następne. Tutaj jest Internet, zabawnie czasem wygląda weryfikacja tego w realu - ktoś opowiada "samochód igła, perełka, stan techniczny perfekt" itd., przyjeżdżasz i.......  

 

;]

Mam podobnie, dlatego dziwię się, że ludzie polecają Oximo. Sam kupiłem do dwóch samochodów po pozytywnych opiniach na jakimś forum. Oba komplety wyleciały po niespełna dwóch miesiącach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zachwalane  Bosche w jednym aut zaczęły po 2 miesiącach (jedna sztuka) zostawiać paski. Szybko odparowują ale jednak.

Nie wiem czy nie dobiła ich jazda po drogach do mojej działki, która jest piaskowo, kamienisto, szutrowa hmmmmm 

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
W dniu 2.06.2023 o 16:01, 4thelement napisał(a):

Mam u siebie spory rozmiar 700 i 650,szau nie ma ale w tej cenie nie znajdziesz niczego lepszego

Uważam, że w tej cenie są naprawdę spoko. Poza tym uważam, że nie ma sensu przepłacać. Lepiej kupić OXIMO niż innych firm. W zasadzie ja nie widzę różnicy pomiędzy nimi, a np. BOSHEM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Anika234 napisał(a):

Uważam, że w tej cenie są naprawdę spoko. Poza tym uważam, że nie ma sensu przepłacać. Lepiej kupić OXIMO niż innych firm. W zasadzie ja nie widzę różnicy pomiędzy nimi, a np. BOSHEM. 

@Hanka333 to Twoja koleżanka z robo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

A stosował ktoś może wycieraczki z podwójną gumką ? 
tego typu 

Jakoś nie mogę trafić na dobre wycieraczki do Mitsubishi a salon daleko. 

IMG_0750.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stosował ktoś może wycieraczki z podwójną gumką ? 
tego typu 
Jakoś nie mogę trafić na dobre wycieraczki do Mitsubishi a salon daleko. 
IMG_0750.png.0d0b45ba56cee07414ba07d7cee83ee4.png
Używałem i stawiają większe opory przy pracy. Zimą trudniej odmrozić
Z zalet: przy dużej prędkości dokładniej wycierały w porównaniu z pojedynczymi ze spojlerem

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2023 o 18:25, snoopi_lubin napisał(a):

A stosował ktoś może wycieraczki z podwójną gumką ? 
tego typu 

Nie wiedziałem nawet, że takie są.

Wydaje się, że mogłoby to działać.

Chętnie taką na tył bym założył, ale pewnie nie do dostania krótkie tylne pod konkretne auto, a samej gumki raczej też nie przełoży? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2023 o 15:00, ZUBERTO napisał(a):

Nie wiedziałem nawet, że takie są.

Wydaje się, że mogłoby to działać.

Chętnie taką na tył bym założył, ale pewnie nie do dostania krótkie tylne pod konkretne auto, a samej gumki raczej też nie przełoży? :hmm:

wydaje mi się, że jeśli coś przepuści pierwsza guma to możesz mieć niezły śmietnik pomiędzy pierwszą i drugą ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mPh napisał(a):

wydaje mi się, że jeśli coś przepuści pierwsza guma to możesz mieć niezły śmietnik pomiędzy pierwszą i drugą ;) 

Trzeba dbać by szyba mokra była i często czyścić gumki.

Jak zawsze, wiatr w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio pierwszy raz w życiu zwróciłem pióra wycieraczek: Hella Cleantech 2.0 - wszystko było w nich źle - nie dolegały do szyby, smużyły i odrywały się od szyby przy prędkości >90kmh

Kupiłem je, bo nie były dostępne wcześniej sprawdzone Hella hybrid - które są bliźniaczo podobne do oryginałów Hyundaia i te polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanich a w miarę ok to polecam Heyner Hybrid. W Tipo mam od paru miesięcy zestaw z Continental i też bez szału. Boscha miałem i podobne odczucia. Następnym razem wypróbuję Valeo.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "osiołków" co śmigają po kraju biorę Valeo uniwersalne, lub dedykowane jak są w dobrej cenie.... tu liczy się ilość przejechanych kilometrów ;) .

 

Do prywatnego zakładam only Bosh Aero coś tam bo tylko oni robią do "UFOKA" Hondy wycieraczki i mi komplet spokonie wytrzymuje sezon z "dużym" hakiem ;)...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku we wrześniu wskakuje nowy zestaw MOTGUM zwykłe ( lepiej radzą sobie ze śniegiem niż płaskie).

Do marca są rewelacyjne, potem gorsze, ale niemalże niepotrzebne.

Potem kończą się wakacje i znowuż nowy zestaw MOTGUM.

Nieśmiało dodam, że zestaw to ok. 20-30 zł 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, delco napisał(a):

W sensie czegos osobnego od plynu do spryskiwaczy?

Tak, ale w sumie źle to nazwałem. Od kilku lat używam odmrażacza do szyb Tenzi.

Mam wycieraczki Bosch Aero już chyba 4 albo 5 rok i działają spoko. Z tym, że mało jeżdżę w trasach i przez te lata zrobilem ok. 50 tys. km. 

 

image.png.0225e7463fb56ff82e4c45f36b5222bb.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2023 o 10:27, Camel napisał(a):

moje zachwalane  Bosche w jednym aut zaczęły po 2 miesiącach (jedna sztuka) zostawiać paski. Szybko odparowują ale jednak.

Nie wiem czy nie dobiła ich jazda po drogach do mojej działki, która jest piaskowo, kamienisto, szutrowa hmmmmm 

 

Pół roku od postu minęło, ale to be znaczenia - te paski to się robią jak coś się do szyby przyklei lub szyba zostanie jakoś uszkodzona. U mnie podobnie bywa - jak już mnie wkurzą te paski i nie zapomnę to lecę wzdłuż paska i znajduję jakiś "zadzior" na szybie. Ja poskrobię to schodzi i nic nie widać. Wygląda na to, że coś się przykleja. Nie doszedłem skąd to jest. Kolejny temat to "piaskowanie" przez brudną nawierzchnię, co też wycieraczki wykańcza (no i z czasem szybę). Co do "reklamowanych" tutaj Motgumów to wyrzuciłem chyba 3 dni po kupnie (płaskie) - w autostradzie się odrywała część wycieraczki od szyby, o jakości oczyszczania (trwałości) to już nie wspominam, bo to kiedyś ćwiczyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, technix napisał(a):

Płaskie są wujowe, ale szkieletowe 👍

 

Producent nie przewiduje szkieletowych do montażu, a idąc dalej, to jak już pisałem wcześniej, dużo lepsze od szkieletowych są hybrydowe, niestety nie wszędzie da je się założyć. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oximo szału nie robią. Do VW np nie pasowała mi jedna, musiałem przekładać samo piórko (choć wg katalogu ten sam typ mocowania).

Ostatnio kupiłem więc same pióra/gumy do astry, niby te same co w bosch aerotwin. Rok jeżdżą i są nadal ok, a dałem chyba 20 zł. Na alle są pod ciekawą nazwą "lampa" :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.