Skocz do zawartości

[H] Z19DT dwa wentylatory - wentylator klimy nie kręci


exen

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Zwróciłem uwagę na głośną pracę wentylatora chłodnicy silnika ale nie dlatego, że mu coś dolega lecz wydaje mnie się, że cały układ chłodzenia przy włączonej klimie nie działa prawidłowo.

Sytuacja występuje jedynie kiedy klima pracuje. Wentylator główny wchodzi na drugi bieg a po chwili na 3 i jest wielka zadyma - wentylator wyje - a temperatura płynu w układzie chłodzenia np 85 stopni - na zewnątrz 26 stopni.

Wyłączam klimę [klimatronik] i wentylator chłodnicy silnika się uspokaja, tzn. schodzi na 2 lub 1 bieg.

Do sedna spawy - wentylator klimy nie kręci się w ogóle. Niezależnie od pracy wentylatora głównego.

Zapewne w związku z tym że nie działa went klimy, nadrabia wentylator główny?

Wyprowadźcie mnie z błędu, jeżeli powyższa sytuacja jest prawidłowa?

Jeżeli tak, to kiedy włączyć się powinien wentylator klimy?

Idę to pomierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...byłem.

Wentylator kaput.

Nim zacząłem demontować wentylator, sprawdziłem napięcia na wejściu wentylatora - wtyczka do rezystora. Napięcia dochodzą.

Wymontowałem wentylator i w myślach widziałem już uszkodzony rezystor wentylatora - taki przypadek miałem w Astrze G.

Ostatecznie po podłączeniu na krótko okazało się, że pacjent ani drgnie uzbroj_zlo.gif

Jeżeli w waszych Astrach macie podobne układy chłodzące, to sprawdźcie te wentylatory jeżeli pod maską słychać głośną pracę wentylatora głównego a szczególnie wtedy kiedy spada wydajność klimy na postoju...

ps.

zobaczcie, dolna cześć skraplacza klimy - wyciągnąłem to prawie z wentylatorem. Chłodnica ma może dwa lata....

287827539-201407152424-1.jpg

Panie, wszystko pięknie, ale następnym razem proszę używać przycisku "Edycja"

[Orochimaru]

Ok. Dziękuję za przypomnienie oink.gif Boję się, że kolejne załączniki nie przetrwają...

Wracając do tematu;

Nie dawało mnie to spokoju, więc zdjąłem obudowę silnika. W środku zastałem między innymi cztery szczotki, z czego dwie straciły kontakt z bazą busted.gif

287827539-201407162427-1.jpg

Odwiedziłem kilka sklepów i udało mnie się kupić podobne. Szersze ale można podpiłować i pasują idealnie. Jedynie plecionka wychodzi nie do góry a z tyłu szczotki ale to nie przeszkadza w pracy szczotki.

Koszt 7,5zł szt. Wymieniłem dwie, gdyż pozostałe dwie były w stanie idealnym. Dziwne prawda?

Mam nadzieję, że tymi skromnymi wypocinami pomogę w podjęciu decyzji o podjęciu naprawy oryginału aniżeli pochopnej wymiany.

Czas operacji to jeden dzień o ile zdobędziemy gdzieś w swojej okolicy szczotki silnika wentylatora.

post-7518-14352524954214_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.