Jump to content

B16A Blog

  • entries
    5
  • comments
    11
  • views
    9449

Civic B16A - duperele


LuQ

1103 views

 Share

Witam, jak widać za oknem sezon powoli dobiega końca. Honda pewnie za jakiś czas pójdzie pod koc na działkę, ale nie śpimy i się zbroimy.

 

1. Narazie wg. mnie jest koza. Mimo tego że gwint itd itp ale nadkola tragicznie ocierają, szczególnie z tyłu. Civic ma też niestety taką przypadłość, że obniżając przód koło od strony kierowcy kładzie się bardziej niż od strony pasażera co sprawia problem przy koleinach. Jak wcześniej wspominałem tył ociera mi o nadkola z racji tego że felgi są za szerokie - 9j. Musiałem rozwiązać problem regulowanymi wahaczami, narazie na przód a w następnym miesiącu na tył.
CAM06837j_srsxxrh.jpg

 

2. Kolejny zakup to tarcze indiglo a`la SiR, jest to taka specjalna wersja Civica o oznaczeniu EM1 - wersja z silnikiem B16a2 (1.6 160KM) która wychodziła na Stany Zjednoczone. Chciałem zachować jak najbardziej oryginalne podświetlenie ale niestety okazało się że tych tarcz w żaden sposób nie przerobie - cóż, przeżyjemy ten jasny zielony kolor :) Moje są wyskalowane na obrotomierzu do 10tys i będą seryjnie podświetlane z góry
3.jpg

 

Zostaje dokupić inwerter do tarcz, pasek na nawiewy, tylne cambery i chyba przez zimę wystawię felgi - może ktoś będzie się chciał zamienić.

 Share

1 Comment


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.