Jump to content

yakub

użytkownik
 • Posts

  42
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by yakub

 1. > tak, masz rację, to problem wielu katalogów zamienników (i w efekcie klientów), podałem właściwy nr > OE żeby było wiadomo czego szukać, Dzięki Wam! A co łożysk ... to przy amortyzatorach są nowe? Czy się je osobno kupuje? A jeśli wymiana kolejna: jakie byście polecili?
 2. > http://allegro.pl/opel-astra-g-corsa-c-mocowanie-amortyzatora-wzmoc-i5402337372.html > W opisach znaleźć też możesz tzw. "wykonanie twarde" i o takie też chodzi. > I sprawdź sobie jeszcze łożyska, u mnie całkiem nowe szybko dostały luzów przez te zwykłe poduszki, > zmieniałem jeszcze raz komplet łożysko+poduszka, ale potem...cisza jak makiem zasiał. Dzięki. Rozważę co i jak. Może zaryzykuję kolejną wymianę. Szczególnie, że okazało się, autko jeszcze trochę ze mną zostanie.
 3. > No i tak będzie wyglądać, a łożysko dostaje po Przejrzałem teraz alledrogo i nie widzę jakiegokolwiek rozróżnienia poduszek po silnikach czy po rodzajach nadwozia. Ta sama jest i do diesla i do benzyny.
 4. > A poduszki jakie masz? Od diesla? > Ja po remoncie zawieszenia też tak miałem, miesiąc jazdy i stukanie. Kupiłem poduszki od diesla > (dokładnie od diesla VB, ale w AG z silnikiem diesla są te same) i ponad rok spokoju był, > właściwie do końca posiadania auta przeze mnie. Nie wiem, mechanik kupował i całe szczęście, bo tak to bym miał problem z reklamacją, bo by było, że nie odpowiada za części. Jak wymieniał to mówił, że te kilkumiesięczne wyglądają identycznie jak te nowe - nic się nie odkształciło, nic nie wgniotło. Silnik: Z16XE.
 5. > u mnie tak stukało, stukało, a ja wymieniałem i wymieniałem wszystko po kolei w końcu okazało się, > że stukała ... przekładnia kierownicza, a stukała od ok 130kkm aż do sprzedaży kiedy miała > 301kkm a ponieważ się nie lała i nie miała innych objawów to jej nie wymieniałem, > Nie mówię, że to na 100% to ale ja bym szedł w tę stronę. Cześć, Też trochę o tym myślałem, ale z drugiej strony, dlaczego po rozebraniu i złożeniu problem na jakiś czas ustępuje? Jeśli by to była przekładnia to by stukało zawsze.
 6. Witajcie, Ale dawno mnie tu nie było. Z racji, że coś denerwującego dzieje się z moją asterką, to piszę. Mam taki dziwny objaw delikatnego stukania z przodu. Zauważalny szczególnie jak się w jedzie w jakąś niewielką dziurę przy większej prędkości (ok 60 km/h). Mocniej słyszalny jest przy delikatnie skręconych kołach w prawo. Jest to odgłos jakby coś było luźne. Aha, jest wyraźnie z lewego koła. Żeby nie było tak prosto to w skrócie opiszę co i jak: - diagności nie mieli za bardzo pomysłu co to jest, podejrzewali poduszki - mój mechanik nie był w stanie wymyślić co to jest, bo prawie tego nawet nie słyszał - pod koniec ubiegłego roku stwierdziłem: trudno, wymienię amortyzatory + poduszki - Efekt: wszystko ustało, cichutko, idealnie. - uradowany pojeździłem 2-3 m-ce i wszystko wróciło (po ok 1500 km). Stuka jak stukało. - pojechałem z reklamacją, w tym czasie miałem przegląd: znów zasugerowano poduszki. Mechanik się przejechał, pokazałem co i jak: poduszki. Wymienił na nowe gwarancyjnie: wszystko idealnie. Znów cisza. - 1000 km minęło i zgadnijcie co......... znów stuka. Macie pomysł co to może być? Wygląda jakby się coś odkręcało. Nie chce na razie kolejny raz do niego jechać, póki nie będę miał jakiejś diagnozy. Z góry jestem wdzięczny za wszelkie sugestie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.