Jump to content

zrealowanydawidos

novice
 • Posts

  3
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Name
  Dawid
 • Lokalizacja
  Siedlce

zrealowanydawidos's Achievements

pieszy

pieszy (1/19)

0

Reputation

 1. Wiesz, żeby jeszce mieć wiedzę jak ustalić przyczyne tych drgań. Mechanicy raczej machają na to ręką bo wiedzą, że to może być naciąganie na koszta i brak rezultatu.
 2. W temacie napisałem 1.9 JTD 115 KM. Korekt wtrysków w 8V z tego co widziałem nie da się sprawdzić kompem, wskazania są dopiero dla multi jetów, więc pewnie zostaje test przelewowy? Co do poduszek, wymontowałem tą od rozrządu wydaje się być ok, tą od skrzyni wymieniłem drgania lekko ustały, ale pojawił się jakiś nowy problem, otóż poduszka którą wsadziłem jest od dawcy i mam wrażenie, ze jest to jakiś starszy model poduszki, wizualnie inaczej wygląda, nie ma takiej fajnej tulei na śrube od góry gdzie sie przykręca, tylko ma małe zagłębienie i dopasowałem do niego podkładkę do amortyzacji ruchów śruby, niestety nie pomyslałem o tym, czy w związku z nieco inna budową nie ma różnicy w "dociągu" skrzyni do góry co może wywoływać gdzieś jakieś ocieranie materiału. Gdzieś wyczytałem, że nowszy model poduszki skrzyni ma dłuższą śrubę, więc zapewne ja potrzebuję dać jakąś podkłade od dołu mocowania aby do końca tej śruby nie skręcać, chyba, że przełożyć mocowanie ze skrzyni razem z ta śrubą z dawcy. No i pozostają poduszki zawieszenia. Nie wymontowywałem ich jeszcze, wizualnie nowe w dawcy i ale żadnych oznak drgań w tych okolicach nie ma, zmieniać? Dwumas - tutaj powiem tak, jak gasi się silnik wszystko mocno się zatrzęsie, aczkolwiek podczas jazdy, agresywnego przyspieszania na 2 nic się nie dzieje, auto równiutko jedzie. Słychać za to jak puszcze gaz jadąc bez znaczenia ile to słyszę takie jak by pykanie odpuszczających trybików. Ogólnie to auto przechodzi na te drugie którym będzie jeździła teraz kobieta głównie, do 5k km rocznie, więc cóż, za mocno pchać w niego kase to nie chce, zrobić co można samemu i jeździć bo i tak Stilo 115 to można wziać max 3-4k więc wiadomo Mam dawce, mam tam dwumas, wtryski, nie wiem w jakim stanie, ale pytanie czy wtryski można sobie przełożyć oraz czy da sie je samemu sprawdzic czy konieczna wizyta na sprawdzenie?
 3. Cześć, mam problem z drżeniem Stilo na biegu jałowym. Karoseria drży na niskich obrotach, powyżej 1000-1200 już przestaje. Wymontowałem poduszkę przy rozrządzie - wizualnie nie jest jeszcze uszkodzona, ale zaczyna mieć mikropęknięcia, jednak nie mam pewności czy to tą część mam wymienić. Napiszę może co i jak ja sobie wyobrażam i jeśli znajdzie się tutaj mądrzejsza głowa to podziękuję za pomoc. Drgania silnika są tłumione przez 4 poduszki. 2 zawieszenia, jednak od strony rozrządu i jedna od strony skrzyni. Jak odpaliłem silnik to nie wyczuwałem tej konkretnej poduszki która miała by być wadliwa - nie czułem drgań przenoszonych dalej na karoserie czy zawieszenie. Ogólnie dół auta się nie trzęsie, raczej karoseria z przodu najmocniej jednak na podłużnicach nie wyczuwam nic. Czy w ogóle możliwe jest wyczucie tych drgań 'palcem'? Mam z dawcy wizualnie nowe 2 poduszki zawieszenia i wizualnie sprawną bez żadnych skaz poduszkę od strony skrzyni i będę to w ten weekend na pewno wymieniał - pisząc ten post chciałbym wysłuchać opinii jak radziliście sobie z tym problemem i przygotować się do weekendowych prac.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.