Skocz do zawartości

Nubira III dmuchawa nie startuje + kontrolka SSPS


remikm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dopiero co uporałem się z nagrzewnicą mam nową usterkę. Zdarza się (w ostatnim tyg 2 razy) że po odpaleniu auta nie działa dmuchawa na żadnym biegu, tak jakby w ogóle wiatrak na dmuchał. Mam klimatronik więc zwiększałem siłę nadmuchu w górę i w dół, słychać takie 2 cyknięcia, raz przy dochodzeniu do max. siły nawiewu i jeszcze jedno cyknięcie gdzieś w dolnym zakresie siły nadmuchu. Cyknięcia dochodzą właśnie spod schowka pasażera. Jak tak zrobię parę razy tzn. zmienię siłę nawiewu z min. na max i odwrotnie to w końcu wystartuje dmuchawa i potem już działa. Cyknięcia są takie jakby jakiś mikrostyk. Nie zdarza się to zawsze, zauważyłem że dzieje się wtedy gdy auto jest zimne, jest chłodniej i wilgotniej np. rano. Nie wiem czy jest tam jakiś osobny moduł który steruje dmuchawą czy to cała dmuchawa i sterowanie jest gdzieś w jej wnętrzu. Mogę wymienić dmuchawę jednak czy trzeba zrzucać deskę czy wystarczy schowek i da się już ją wymienić ? Nie chcę znowu zrzucać deski przedniej.

 

Drugi problem dotyczy kontrolki SSPS, zapala się czasem, potem gaśnie. Zapala się gdy kręcę kierownicą np. na parkingu, na rondzie, przy większych skrętach. Wiem że jest tam czujnik kąta skrętu na kolumnie koło pedałów, wiem do czego on służy, patrzyłem na niego, wtyczka jest ok, piny w środku ok. Zachowuje się tak jakby coś nie łączyło bo raz gaśnie a raz świeci. Cena tego ustrojstwa dość duża + wymiana dochodzi. Czy da się to jakoś odratować, spryskać czymś czy coś innego zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.