Skocz do zawartości

WOJTAS2000

użytkownik
  • Liczba zawartości

    51
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Odpowiedzi dodane przez WOJTAS2000

  1. Szsukaj lampą uv . U mnie ot tak wywaliło czynnik na złączy spreżarki i też sobi syczało w okolicach zaworu rozpreżnego brak 400 . Po płukaniu układu z oleju i nabiciu układu po odpaleniu samochodu skonczyła się skala na zegarach (zdazyłem zgasić) i wywaliło tylko uszczelniacz czołowy na sprezarce i tam mi cznnik zwiewał. Na LP mam 2.1 i jest zimno.Pzdr

  2. A ja podam wam zagadke!? W 2.0.dth ECU silnika widzi ciśnienie klimy i nodul klimy tez. ALE podczas jazdy ecu silnika widzi wachania cisnienia do 22do 29 bar ,a sterownik klimy 19-20 i zadnych odchyłek. Wnioski , w moim przypadku wartosci do ecu są jak najbardziej prawdziwe , natomiast ster klimy oszukuje .Może macie jeszcze w silniku dane dotyczące klimy i one sa prawdziwe .?A z czego ta róznica w info cisnienia pomiędzy dwoma sterownikami?

    Pzdr

  3. Witam .Co do zaworu rozpreżnego najlepszy opis jaki znalazłem w sieci

    Termostatyczny zawór rozprężny.

    Termostatyczny zawór rozprężny kontroluje ilość czynnika wpływającego do parownika. Zawór rozprężny jest umieszczony w pobliżu wlotu do parownika, a często na samym wlocie. Ogranicza on przepływ czynnika wywołując w ten sposób spadek ciśnienia. Zawór oddziela zatem niskociśnieniową część układu od wysokociśnieniowej. Przed zaworem czynnik jest cieczą pod wysokim ciśnieniem, a za zaworem – cieczą pod niskim ciśnieniem.

    Ilość czynnika przepuszczana przez zawór zależy od ilości ciepła odbieranej od otoczenia przez parownik. Zawór przestawia się samoczynnie od pozycji w pełni otwartej do całkowicie zamkniętej utrzymując stałe ciepło przegrzania na wylocie z parownika. Zawór jest sterowany zarówno przez temperaturę mieszka lub termopary i przez ciśnienie cieczy w parowniku. W miarę wzrostu obciążenia zawór otwiera się szerzej i przepuszcza więcej czynnika. Spadek obciążenia powoduje przymykanie się zaworu i zmniejszenie przepływu czynnika.

    Zawory rozprężne występują zwykle w dwóch odmianach:

    - z regulacją zewnętrzną;

    - z regulacją wewnętrzną.

    Ciekły czynnik wprowadzony do parownika, zazwyczaj odparowuje całkowicie przed dotarciem do jego wylotu. Ponieważ ciekły czynnik paruje w dość niskiej temperaturze, gaz pozostaje zimny nawet gdy ciecz całkowicie odparuje. Zimny gaz przepływając przez parownik nadal odbiera ciepło i staje się parą przegrzaną. Oznacza to, że jego temperatura wzrasta powyżej punktu, w którym odparował on bez zmiany ciśnienia.

    Parownik pracujący z czynnikiem R134a o ciśnieniu po stronie ssącej równym 2,00bar miałby temperaturę cieczy nasyconej równą 0OC zależnie od zależności temperatura/ciśnienie. W miarę odparowywania czynnika i absorpcji przezeń ciepła, jego temperatura wzrasta aż osiągnie na wylocie 5OC. Ciepło pochłonięte przez czynnik i dające tą różnicę temperatur jest zwane ciepłem przegrzania. Wszystkie zawory są regulowane fabrycznie tak aby zapewniały właściwą wielkość ciepła przegrzania, zależną od typu parownika, z którym współpracują. Ilość ciepła przegrzania pokazuje czy instalacja jest napełniona właściwą ilością czynnika. Jeśli ciepło przegrzania jest za małe, ciekły gaz może dostać się do sprężarki, jeśli za duże – nie zostanie osiągnięta maksymalna wydajność.

    UWAGA

    Zawory pracujące z czynnikiem R134a zostały zmienione tak aby uzyskiwać tą samą wydajność chłodniczą co przy R12. Wprowadzono także inne uszczelnienia. Nie wolno stosować zaworów przeznaczonych do pracy z innym czynnikiem.

  4. Tak. Miałem takie zalożone na tył i nie piszczało i nie szurało hamowało całkiem fajnie. Na przodzie miałem greenstufy i jak sie rozgrzewały to subiektywnie rosła siła hamowania.Ktoś na forum pisał że miał przy klockach standart odczucia podobne do moich. Pzdr

  5. > No właśnie ja ciągle czekam na relacje, gdyż ten zestaw mi baardzo

    > pasuje

    > ...i zamierzam go nabyć

    Jak masz kasę to nie myśl , tylko go KUP. NA PEWNO Się nie zawiedziesz ( mało pylą i wolno się zużywają - fajny zielony kolor ) Pzdr

  6. > Mając na uwadze słowa mojego czcigodnego przedmówcy zadaję pytanie

    > proste w swej istocie:

    > Jakie kupić tarcze i klocki?

    > Od razy mówię, że zależy mi na jakości i cena jest rzeczą wtórną - to

    > ma mi hamować dobrze i szybko. Myślałem o EBC Green Stuff - czy

    > miał ktoś z tym do czynienia? I z jaką tarczą to pożenić? A może

    > jakieś inne rozwiązania? Tarcze full wypas z dziurkami - czy

    > warto?

    > Proszę o opinie.

    Czesc . Mam takie klocuszki na przodzie i SUPER .jakosc hamowania bdb, zero pisków. PO rozgrzaniu wydaja sie być ostrzejsze( Subiektywnie polepsza się siła hamowania) i przejechałem na nich 50 kkm i więcej niż połowa . Tarcze brembo . NA tyle brembo + ferodo premier = słychać szuranie i piski . NA tył kupie remze lub zwykłe ( czarne) EBC

  7. Czesć! Zamieżam kupić komplet na lato w rozmiarze 195/60/15 88H .Poprzedni sazon jeżdziłem nz przodzie na Conintentalu Conti Premium 2 i było fajnie tylko mam wrazenie że się szybko zcierają. Na suchym i mokrym trzymały OK hamowanie SUPER (zęby na przedniej szybie) . Ahha jedną załatwiłem na krawężniku a drugą sprzedałem.Więc moje pytanie , czy kupić coś innrgo niezbyt drogiego ( markowe) czy pozostać przy Contim - bardziej mi leżą bo miałem je w innych samochodach. Czekam na propozycje! Pzdr.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.