Skocz do zawartości

Potrzebuje porady przy zakupie auta sprowadzonego


Dejw

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wyglada nastepujaco - w sobote jade zobaczyc auto sprowadzone z Wloch. Przegrzebalem wszystkie mozliwe strony i wiem mniej wiecej jakie dokumenty powinien przekazac mi sprzedajacy i do musze dalej zrobic ja.

Sek w tym, ze sprzedawca chce, zebym to ja widnial na umowie kupna sprzedazy z Wlochem. Generalnie nie bardzo mi sie to podoba - wiaze sie to z dosc duzymi formalnosciami no i unikaniem przez osobe sprowadzajaca m. in oplaty recyclingowej i iinych oplat skarbowych. Poza tym to jest, tak naprawde, sprzedawanie auta na lewo.

Chcialbym dowiedziec sie jakie sa dokladnie formalnosci w przypadku umow i aut zakupionych w ten sposob. Jakie jest ryzyko, ze Urzad Skarbowy sie przyczepi? Do czego dokladnie moze sie przyczepic? Na co musze uwazac, zeby nie miec pozniej klopotow?

Auto sprowadzane kupuje pierwszy raz, wiem, ze przepisy zmieniaja sie na biezaco a ja ich nie sledze. Czy ktos z Was moglby udzielic mi jakiejs praktycznej rady w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to Cie pocieszy to napisze ze przyslowiowe 99% aut sprowadzanych przez sprowadzaczy i sprzedawanych w PL jest wlasnie w sposob jaki opisales. Ryzyko z tym zwiazane zawsze jest ale jesli nie bedzie przeginki z cena na umowie (typu 1 euro) to zaden urzad w PL sie nie czepi. Mozesz tez sprobowac sie dogadac ze sprzedawca aby on zalatwil wszystkie formalnosci w Twoim imieniu. Ty na sam koniec idziesz ze wszystkimi tlumaczeniami, przegladami tylko do US i WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.