Skocz do zawartości

zaniki plynu chlodzacego


killer1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zeby.GIF sluchajcie... ostatnio zauwarzylem ze znikl mi jakislitr plynu... imam pytanko smile.gif czy sa jakies specyficzne objawy jak bedzie uszkodzona uszczelka pod glowica? zauwarzylem tylko ze jak jest temp. na dworzu okolo 15 stopni i mniej to jakos mocno kopci... ale nie na czarno tylko jakby duzo pary wytwarzal.... dodam ze mam jeszcze jakis wyciek kolo pompy wodnej... ale niejestem pewnien czy to olej czy wlasnie plyn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam sluchajcie... ostatnio zauwarzylem ze znikl mi jakislitr

> plynu... imam pytanko czy sa jakies specyficzne objawy jak

> bedzie uszkodzona uszczelka pod glowica? zauwarzylem tylko ze

> jak jest temp. na dworzu okolo 15 stopni i mniej to jakos mocno

> kopci... ale nie na czarno tylko jakby duzo pary wytwarzal....

> dodam ze mam jeszcze jakis wyciek kolo pompy wodnej... ale

> niejestem pewnien czy to olej czy wlasnie plyn...

bo najdzie wilgoci do wychu to kopci, w moim przypadku to nawet kapie na połączeniu za katem ale pokapie chwile i sucho, a o dziwo uszczelka nietknięta, naleje powyżej MIN po pewnym czasie gdzieś to wsiąka i jest 1-2cm powyżej MIN, żuru pod korkiem niema, na złączach mam nalot i na pompie popatrz tam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mam nalane troche pod min i jest ok, jak mam ponad to zaraz cieknie jak sie nagrzeje z termostatu itp. mialem 6miesiecy temu przypadek ze zaczal mi plyn uciekac i nie wiedzialem gdzie, na gorce silnik tracil strasznie moc i jakby sie zapowietrzal, kopcil bardzo mocno na bialo wrecz - wyrok : USZCZELKA POD GLOWICA. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw sprawdził pompę wody, u mnie najbardziej ciekło na zimnym silniku i przy zamkniętej nagrzewnicy wtedy jest największe cisnienie, oczywiście na pracującym silniku. poza tym moja pompa klękła po zmianie płynu na Petrygo, nie wiem co było wcześniej nalane slinka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientuje sie ktoś w cenie nowego górnego przewodu chłodniczego z chłodnicy do silnika?

mi też ucieka gdzieś płyn chłodniczy i nie moge znaleść przyczyny.... wcześniej wymieniłem dolny przewód (złożyłem go z kilku różnych od róznych aut - nowy kosztowałby od 140 -230zł.....) bo stary ze starosci sparciał. Teraz mam wątpliwosci co do górnego przewodu, bo jakby puszczał "łezki" płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam sluchajcie... ostatnio zauwarzylem ze znikl mi jakislitr

> plynu... imam pytanko czy sa jakies specyficzne objawy jak

> bedzie uszkodzona uszczelka pod glowica? zauwarzylem tylko ze

> jak jest temp. na dworzu okolo 15 stopni i mniej to jakos mocno

> kopci... ale nie na czarno tylko jakby duzo pary wytwarzal....

> dodam ze mam jeszcze jakis wyciek kolo pompy wodnej... ale

> niejestem pewnien czy to olej czy wlasnie plyn...

Objawy jak dla wywalonej uszczelki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.