Skocz do zawartości

Znowu problemy. Układ zapłonowy?


aworm

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu walczę z okresowym padaniem wolnych obrotów na LPG. Na początku myślałem, że parownik mi pada ale to nie to.

Od dwóch tygodni problem się nasila i w sumie to każdego dnia pojawiają mi się problemy z brakiem wolnym obrotów. Nie zależy to od temperatury czy pogody. Samochód bez problemów przyspiesza, nie zrywa po wciśnięciu gazu. No i na benzynie wszystko wydaje się być OK ale... pojawiają się problemy przy zapalaniu. Silnik potrafi się dławić i zachowuje się jakby nie palił na wszystkie garki.

Co sprawdziłem: kable WN, świece, kopułka+palec, UFO, zawory regulowane z 5-7kkm temu, moduł praktycznie nowy. Nie wiem gdzie jeszcze szukać niewiem.gif.

Zastanawiałem się czy nie dzieje się coś z gaźnikiem bo ze 100kkm nie był ruszany ale czy to by miało wpływ na problemy z zapłonem?

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Zacznij moze od bardziej szczegolowego opisu instalacji LPG (sruba / silnik krokowy ?, jaki sterownik) i silnika.

Napisz tez co to znaczy ze masz klopoty z odpaleniem.

Ja wiem, ze ty wiesz co masz pod maska, i jakie sa objawy ale my wiemy tyle ile nam napiszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zacznij moze od bardziej szczegolowego opisu instalacji LPG (sruba /

> silnik krokowy ?, jaki sterownik) i silnika.

> Napisz tez co to znaczy ze masz klopoty z odpaleniem.

> Ja wiem, ze ty wiesz co masz pod maska, i jakie sa objawy ale my

> wiemy tyle ile nam napiszesz.

Przecież w stopce jest wszystko napisane. FIRE 1,0; gaźnik; LPG. Instalacja LPG jest OK. Problem tkwi gdzieś w ogólnie pojętym silniku z osprzętem.

Kłopoty przy zapalaniu - bardzo nierówna praca silnika, jakby nie palił na wszystkie cylindry. A główny problem to uciekanie wolnych obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.