Skocz do zawartości

BRC tecno - zmniejszenie wydajności - dłuższe rozważania


pepe75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

O ile mi wiadomo reduktory BRC tecno były w dwóch wersjach 70kW i 100kW, ja posiadam ten mocniejszy w samochodzie mającym 50kW (siena 1,2)

Zauważyłem że układ reduktor/mikser jest najbardziej liniowy (lambda oscyluje) przy odkręconej śrubie czułości membran i krokowym na pozycji 40 +/- 15 kroków, moim zdaniem troszkę nisko i pali za dużo LPGi

przy zmniejszeniu czułości reduktora można ustawić krokowy na pozycję około 80 (oscyluje przy 2500obr i jałowym) lecz po podniesieniu obrotów do 3500, 4500 ukłąd ma tendencje do wzbogacania - krokowy wędruje mocno w dół - jest nieliniowo i za bogato przy wysokich obrotach.

Tak sobie myślę że reduktor może być za bardzo wydajny i teraz pytanie czym on się różni od wersji 75kW ??

przypuszczam że średnicą dyszy tą pod uchylaną klapką ??

Czy można zmniejszyć jego wydajnosć wsadzając jakąś tyleje do tej dyszy?

Wiem że ktoś z kącika "siedzi" w elementach BRC może mi podpowie.

-dodam że reduktor jest po regeneracji (zrobił około 5tyskm, nie katowany na zimno itp zakładam że jest z nim wszystko w porządku.

279141835-detail-druheho-stupne-2.jpg

post-33206-14352484249268_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.