Skocz do zawartości

NAPRAWA PRZEDNICH WYCIERACZEK


rocco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Nie mam foty,ale sprubuję to wytłumaczyć.

Chodzi mi o mechanizm przednich wycieraczek,w środku mechanizmu znajduje się kółko zębate z tworzywa sztucznego które napędzane przez silnik wprawia w ruch wycieraczki i właśnie to kółko umarło.Mam pytanko morze ktoś z Was wie czy takie kółeczko można kupić czy będę zmuszony do kupna całego mechanizmu.

Za dobre rady z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukałem w ePER-ku, ale nie widze takiej zębatki Byc może jest

> traktowana jako część jakiegos elementu, a to oznaczałoby kupno

> całej części

> Ale warto wziąść ten element i poprostu spytac w ASO

Trzeba będzie tak zrobić.

Mam nadzieję że się da dokupić bo szkoda by było wymieniać całość. No i sobie pewnie policzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba będzie tak zrobić.

> Mam nadzieję że się da dokupić bo szkoda by było wymieniać całość. No

> i sobie pewnie policzą.

Najpierw spytaj a jak bedą całość chcieli robić to warto jeszcze poszukać na szrocie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że to kółeczko zębate znajduje się przy silniczku i przenosi napęd na oś ramienia które ciągnie układ wycieraczek.

Jeżeli mam rację to nie kupisz go jako część zamienną bo teoretycznie jest on integralną częścią silniczka napędowego.

Proponuję udać się na szrot i zakupić kompletny silniczek wraz z przekładnią ślimakową (to co uległo uszkodzeniu to część z tej przekładni - ślimacznica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Domyślam się, że to kółeczko zębate znajduje się przy silniczku i

> przenosi napęd na oś ramienia które ciągnie układ wycieraczek.

> Jeżeli mam rację to nie kupisz go jako część zamienną bo teoretycznie

> jest on integralną częścią silniczka napędowego.

> Proponuję udać się na szrot i zakupić kompletny silniczek wraz z

> przekładnią ślimakową (to co uległo uszkodzeniu to część z tej

> przekładni - ślimacznica).

Będzie trzeba pochodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto poszukać bo szkoda kasy na cały silniczek

Koła te mogą różnić się parametrami konstrukcyjnymi w różnych silniczkach dlatego najlepiej kupić używkę z kompletną przekładnią a nie kombinować z zakupem samego tylko kółka gdyż nie będzie miał 100% pewności że po jego wymianie przekładnia zadziała, no chyba, że sprawdzi kąt na ślimacznicy i obliczy jej moduł po czym porówna z danymi obliczeniowymi ślimaka napędowego. Jeżeli będzie pewny niech kupuje kółko i montuje w przeciwnym wypadku może czasami kaskę wyrzucić w błotko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma więcej kółek.

Swoją drogą warto smarować miejsca przegubowe w układzie wycieraczek jak i osie samych ramion, bo potem tak kończą przekładnie. I jeszcze jedno zimą zwracać uwagę aby przed użyciem wycieraczek po postoju furki "oderwać" pióra od szybki. Stosując się do tych kilku wskazówek przy codziennej eksploatacji , układy wycieraczek dożywają czasu złomowania samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego ty sie nie zastanawiaj bo całos napewno nadwyręzona u Ciebie i

> pewnie pójda Ci i inne kólka i kup sobie nową oczywiscie poza

> Aso bo tam to zedrą z Ciebie.

> Masz tu Wycieraczka nówka

Sorki ale do punta II ten mechanizm nie pasi.Ale już kupiłem 330 złociszy,to itak taniej niż w aso.

Jest radość , wyciraczki chodzą jak ta lala,faktycznie gdubym się skusił na używkę to na szrucie chcą 100-150 bez gwarancji.a tak nowa i z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorki ale do punta II ten mechanizm nie pasi.Ale już kupiłem 330

> złociszy,to itak taniej niż w aso.

> Jest radość , wyciraczki chodzą jak ta lala,faktycznie gdubym się

> skusił na używkę to na szrucie chcą 100-150 bez gwarancji.a tak

> nowa i z gwarancją.

No to bardzo ładnie to i tak 50%tego co chcą w ASO teraz to napewno bedzie smigac waytogo.gifjestem ciekaw jaka była przyczyna uszkodzenia tej starej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.