Skocz do zawartości

kto wyjmowal podnosniki szyb-nasmarowane!


Rekomendowane odpowiedzi

zamierzam wymontowac owe w celu nasmarowania bo mi qrna szyba ledwo chodzi sick.gif.no i pytanko mam do znawcuf tematu:jak odpiac szybe bo chyba trzeba ja najpierw wyjac coby pozniej wywlec na swiat mechanizm hmm.gif.czego zlego sie moge jeszcze po drodze spodziewac?

ps.kurde mate bede musial zniszczyc crazy.gif

-prowadnice zostaly nasmarowane obfitom ilosciom smarowidla niestety nie udalo mi sie odpiac mocowania szybki sciana.gif po prostu nie rozgryzlem tego hehe.gif i w sumie po kilku chwilach polozylem lage (wytlumacze sie tym ze w pracy se grzebalem i czasu nie bylo za wiele zlosnik.gif-pifka tyz nie bylo zlosnik.gif).operacja obfitego smarowania przyniosla efekt:lewa pracuje bez zastrzezen,prawa w porownaniu do stanu poprzedniego-miod 270751858-jezyk.gif.niestety mata poszla siem but.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zamierzam wymontowac owe w celu nasmarowania bo mi qrna szyba ledwo

> chodzi .no i pytanko mam do znawcuf tematu:jak odpiac szybe bo

> chyba trzeba ja najpierw wyjac coby pozniej wywlec na swiat

> mechanizm .czego zlego sie moge jeszcze po drodze spodziewac?

> ps.kurde mate bede musial zniszczyc

przesmaruj prowadnice na poczatku; bylo z 2 tygodnie albo tydzien temu o tym - maty nie musisz niszczyc - lekko podwazaj miejsca klejenia chyba ze za duzo ich masz to wtedy kupa zniszcz to smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybka jst chycona w jednym miejscu- na srodku ale jak to wyjąc to nie próbowałem spineyes.gif Mi tez cięzko chodzi ta od pasażera, po wymianie bo mi jakiś bandyta wyszklił (obie zreszta piesc.gif ) Zalożyli mi jakieś podroby i kiczowato biega ta szybka. W Jednym miejscu jakby Ją coś trzymało i zwalnia strasznie wrrr.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przesmaruj prowadnice na poczatku; bylo z 2 tygodnie albo tydzien

> temu o tym - maty nie musisz niszczyc - lekko podwazaj miejsca

> klejenia chyba ze za duzo ich masz to wtedy kupa zniszcz to

eee juz smarowalem ze 2 razy i dobrze bylo przez jakis czas teraz lewa strona jeszcze w normie ale prawej musze pomagac reka kiedy ja opuszczam do konca frown.gif.mate sprobuje poodklejac choc nie wiem czy sie nie poniszczy lub przyklei ponownie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja żem to robił

ale szczegóły uleciały z mej pamięci.

powiem tyle

robota spoko. Mocowanie szybki spokojnie rozgryziesz. Na środku szyby jest wywiercony otwór, i przez niego przełożono plastikowy zatrzask. Qrna nie wiem jak to opisać, ale to taki korek z zatrzaskiem połączony rodzajem łącznika. Wyczujesz sprawę palcami i spokojnie sobie poradzisz.

Troszkę sie namęczysz przy wyjmowaniu siłownika z prowadnicą, ale wystarczy jedno piwo i pójdzie jak po maśle. Smaruj wszystko. Otwórz pokrywę ślimaka przy silniczku i tez daj smaru. Najważniejsza jest metalowa prowadnica!

Zdziwisz się jak potrafi zapitalać szyba zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyna jest przykręcona chyba 2 nakrętkami na klucz 10 mm, a silniczek chyba też 2 albo 3 takimi samymi. Szyba zamocowana jest tak, że przez wywiercony otwór przechodzi plastikowe kółko z wycięciem na obwodzie, w którym to wycięciu tkwi plastikowy zatrzask. Trudno to opisać, ale trzeba to "ściągnąć" z tego kółka, nic tam nie podważać. Jest to okrągłe, składa się jakby z 2 części okręgu z kilku mm przerwą i ta przerwa jest właśnie po to, żeby można było to zdjąć (rozszerza się to przy zdejmowaniu). Nie będziesz miał problemów z rozgryzieniem tego, ale zdjąć nie da się łatwo, trzeba się troche z tym siłować. grinser006.gif No i potem wyjęcie całej szyny może okazać się nie takie proste, jak się wydaje. wink.gif No ale jak pisze kolega powyżej, browarek bardzo wskazany przy tej robocie i pójdzie wtedy gładko. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to już nie wiem... niewiem.gif Właściwie są tam tylko otwory na śruby bez żadnej tolerancji wymiaru, to regulować chyba nie za bardzo. Chyba, że te boczne prowadnice, ale nie mam pojęcia jak. Rozkręciłem wszystko i później po prostu złozyłem tak jak było, chyba. grinser006.gif W każdym razie wszystko działa i szybki podnoszą się/opuszczają w przyzwoitym tempie. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie, chociaż nie zwalnia aż tak bardzo. Czuć po prostu, że przez kawałek idzie trochę ciężej, a potem tak delikatnie "przeskoczy" i idzie nieco szybciej. Być może minimalnie można to podregulować tą szyną? hmm.gif Nie pamiętam już dokładnie, wiem, że nie ma tam dużej tolerancji wymiaru otworów, ale może minimalnie da się to przesunąć? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie jest podobnie, chociaż nie zwalnia aż tak bardzo. Czuć po

> prostu, że przez kawałek idzie trochę ciężej, a potem tak

> delikatnie "przeskoczy" i idzie nieco szybciej. Być może

> minimalnie można to podregulować tą szyną? Nie pamiętam już

> dokładnie, wiem, że nie ma tam dużej tolerancji wymiaru otworów,

> ale może minimalnie da się to przesunąć?

no wiec dzis sie z tym meczylem. niestety zadnych rezultatow nie bylo. zadnej regulacji na szynach nie ma crazy.gif jedyne co zauwazylem, to jak podgialem gorna rame drzwi "do srodka" to lepiej chodzilo, ale za to byly problemy z zamykanie drzwi. musialem wrocic do punktu wyjscia crazy.gif

juz nie wiem co to moze byc... niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jakoś na prowadnicach się da? hmm.gif Ale temu już się nie przyglądałem... U mnie też tak wyczuć taki "skok" w jednym momencie, ale po nasmarowaniu da się to przeżyć i szybka całkiem ładnie pomyka w górę i w dół. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może jakoś na prowadnicach się da? Ale temu już się nie

> przyglądałem... U mnie też tak wyczuć taki "skok" w jednym

> momencie, ale po nasmarowaniu da się to przeżyć i szybka całkiem

> ładnie pomyka w górę i w dół.

na prowadnicach nie ma zadnej regulacji... juz to sprawdzilem. normalnie jakby szyba byla zbyt okragla i nie pasuje w szczeline drzwi screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.