Skocz do zawartości

przegrzewa sie 2.4 jtd


Kali33

Rekomendowane odpowiedzi

poleciałem trochę szybciej A2-ką ok. 160-180 km/h i mi się klima wyłączyła, temp wzrosła do 110*C i zchodziła bliżej 90*C dopiero przy 130 km/h. Dodam że na dworze było ok. 33*C ale to chyba niczego nie tłumaczy.

Mam założonego boxa na 170 kucy - chyba go wywalę. Jak sądzicie o co chodzi?

Dodam, że niedawno wymieniłem termostat i płyn, zapowietrzony nie jest, przy lekkiej jeździe trzyma 80-90*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm dlaczego klima ci sie wyłaczyła ? a zastartowały ci wentylatory z klimy na drugim i trzecim biegu ? nie wiem jak jest w alfie ale .. w głupim oplu jak nie wyrabia wentylatro który am 2, albo 3 biegi to załaczają sie wentylatory z klimatyzacji by zchłodzic temp silnika . Po co ci takie auto jak nie mozesz nim pomykac 160-180 km/h ?? ta predkosc dla mnie z A-4 jest predkoscia podruzną (dobra dobra wiem , ze nie wolno ) grinser006.gif coś masz nie tak z chłodzeniem silnika , posprawdzaj wszystkie czójki boozing.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm dlaczego klima ci sie wyłaczyła ? a zastartowały ci

> wentylatory z klimy na drugim i trzecim biegu ? nie wiem

> jak jest w alfie ale .. w głupim oplu jak nie wyrabia

> wentylatro który am 2, albo 3 biegi to załaczają sie

> wentylatory z klimatyzacji by zchłodzic temp silnika . Po

> co ci takie auto jak nie mozesz nim pomykac 160-180

> km/h ?? ta predkosc dla mnie z A-4 jest predkoscia

> podruzną (dobra dobra wiem , ze nie wolno ) coś masz nie

> tak z chłodzeniem silnika , posprawdzaj wszystkie czójki

A po co komu potrzebny wentylator przy 160 km/h? On ma chłodzić na postoju. Klima wyłączyła się bo silnik był przegrzany.

Wcześniej jechałem tyle przy temp. poniżej 20*C ale bez klimy i było wszystko ok. Może z klimą coś nie tak? Wentylator potrafi mi się załączyć nawet na zimnym silniku jak włączę klimę, tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po co komu potrzebny wentylator przy 160 km/h? On ma chłodzić na

> postoju.

Jest potrzebnyi nie tylko na postoju

> Klima wyłączyła się bo silnik był przegrzany.

> Wcześniej jechałem tyle przy temp. poniżej 20*C ale bez klimy i było

> wszystko ok. Może z klimą coś nie tak? Wentylator potrafi mi się

> załączyć nawet na zimnym silniku jak włączę klimę, tak ma być?

Tak ma być .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektótym to sie wydaje , ze wentylatory dzialają tylko jak auto stoi , a i owszem !! ale dzialają też jak auto jedzie , wszystko zalezy od obciazenia silnika . to ze sobie wentylatro wlacza z klimy to inna bajka (wtedy kiedy ona chodzi) wentylatro ten ma sterowanie z cisnienia w obiegu klimatyzacji , jak jest duze zalacza sie wentylatro który schładza chłodnice z klimy a co za czym idzie spada cisnienie w układzie , i sie wyłacza i tak w koło macieju , ale wykozystywany tez jest do schładzania silnika , jesli wentylator z układu chłodzenia nie wyrabia , wtedy załacza sie dodatkowo wentylator z klimy , ale !!! wszystko zalezy od rodzaju auta i jak konstruktor to wymyslił , w mercu 124 wentylator z klimy wspomagał wentylator z układu chłodzenia , w omedze z tego co wiem jest podobnie.

W owej omedze co sprzedalem (patrz w podpisie ) od juz 160 km/h wentylator sie wlaczał i wyłaczał i tak co chwile , układ chłodzenia sprawny , termostat nowy oryginalny , a mimo to tak sie dzialo , okazało sie , ze tak ma byc !! mimo iż ped powietrza na chłodnice przy 160 niby wielki ! ale .... dzialo sie tak tylko jak jechalem z tą predkoscią bez klimatyzacji , jak z klimą temperatura trzymała cały czas 90 stopni , wiadomo dlaczego , wentylator z klimy chodził to i zchładzał przy okazji układ chłodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.