Skocz do zawartości

Corolla D-4D, '99-'00r.


Qki

Rekomendowane odpowiedzi

> Co sądzicie o tym aucie? Przedostatni model, po faceliftingu z tym

> właaśnie silniczkiem.

Mam takowy model z końca 2000. Silnik d-4d jest chyba od sierpnia 2000 więc musisz szukać od tego rocznika. Auto chodzi całkiem dobrze, silnik raczej bezproblemowy i jak na swoje osiągi to nieźle sobie radzi z autem.Spalanie mi wychodzi w mieście ok.6,5l/100 ale raczej nie oszczędzam i mam cały czas włączoną klime. Na trasie możesz zejśc nawet na 4l/100 jak będziesz jechł równo i przepisowo, chociż nastaw się na zuzycie bliższe 5l/100. Jak bedziesz przegladał takie auto to zwróc uwage na tarcze hamulcowe- często są krzywe, łozysko oporowe sprzęgła oraz rozrusznik (często słabo kręci i dlatego auto nie odpala od pstrykniecia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co sądzicie o tym aucie? Przedostatni model, po faceliftingu z tym

> właaśnie silniczkiem.

D4D były montowane jakoś od drugiej połowy 2000 roku do 2001 wcześniejsze diesle nie zebrały tak dobrych ocen jak ten konkretny ok.gif

co do auta to kazdy widzi jakie jest zlosnik.gif troche nudne i moze niezbyt urodziwe ale za to powala na kolana funkcjonalnościa i o dziwo jakością wykonania. Mnie udalo sie kupic 100% japończyka i nie mam sie czego przyczepić. Zawieszenie na naszych drogach spisuje sie wyśmiwnicie nie hałasuje. Jedyna IMO wada to poczucie troszke przy ciężkiego przodu. Sam motor waży sporo i to czuć ale jeździłem innymi "bardziej sportowymi" dieslami i w niektórcyh było z tym jeszcze gorzej szczególnie nurkowanie przy hamowaniu. tutaj akurat ten elemnet nie zwraca na siebie uwagi. Silnik jest zakakjąco cichy, TDI z z grupy VAG to przy tym nieokrzesany troglodyta. Pamietajac o regularnych czynnościach serwisowych nie dotykasz sie do motoru i masz gwarancje ze predzej go sprzedasz niż zajeździsz ok.gif

Co do spalania, bardzo istotna jest dbałość o czystość filtrów głównie powietrza, ponieważ zaraz za puszką masz przepływke. Wymieniłem filtr tydzień po wymianie oleju ( czekałem aż ASO ściągnie odpowiedni filtr) i różnica w spalaniu pomiedzy brudnym a czystym wyniosła ponad litr. W chwili obecnej powtarzalne wyniki spalania w miescie 5.5 literka przy raczej kapleuszniczej jeździe ale już ostre deptanie w gaz to max 6.5 ok.gif W trasie jadac równo 90-120 zejdziesz ponizej 5* ok.gif

*testowane w minionym tygodniu ok.gif

generalnie sposód samochodów jakimi do tej pory powoziłem sumujac wady i zalety rolka e11 d4d miesci zdecydowanie w górnej czesci tabeli ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.