Skocz do zawartości

Astra G - przeciwmgielne instalacja


rma

Rekomendowane odpowiedzi

Szukajac instalacji "szwedzkiej" (nie mam frown.gif ) znalazlem piny w gniezdzie bezpiecznikow od reflektorow przeciwmgielnych. No i jak to z tym jest instalacji nie widac - tzn. nie ma wyprowadzen - przewodow w przednim zderzaku. Czyli co mam? skoro sa te piny.

A wylacznik zintegrowany swiatel ma tylko zaslepke i nic w srodku - czy do zalozenia przeciwmgielnych potrzebuje nowy wylacznik czy jakos sie tam zapodaje tylko ten maly od przeciwmgielnych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukajac instalacji "szwedzkiej" (nie mam ) znalazlem piny w

> gniezdzie bezpiecznikow od reflektorow przeciwmgielnych. No i

> jak to z tym jest instalacji nie widac - tzn. nie ma wyprowadzen

> - przewodow w przednim zderzaku. Czyli co mam? skoro sa te piny.

> A wylacznik zintegrowany swiatel ma tylko zaslepke i nic w srodku -

> czy do zalozenia przeciwmgielnych potrzebuje nowy wylacznik czy

> jakos sie tam zapodaje tylko ten maly od przeciwmgielnych??

Witam

Przewodów raczej w przednim zderzaku nie znajdziesz.

Jesli masz instalacje pod przeciwmgielne to mozesz poszukac zaizolowanych wiazek np. kolo klaksonu tu zwroc uwage bo mozesz trafic na wiazke klaksonu jesli masz pojedynczy - pisze zeby cie nie wprowadzic w blad i z drugiej strony to samo wiazka moze byc zizolowana i podwieszona wyzej.

Piszesz ze w wylaczniku nie masz nic to i raczej wiazek tez nie bedzie, co do puszki bezpiecznikow sie nie wypowiadam .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukajac instalacji "szwedzkiej" (nie mam ) znalazlem piny w

> gniezdzie bezpiecznikow od reflektorow przeciwmgielnych. No i

> jak to z tym jest instalacji nie widac - tzn. nie ma wyprowadzen

> - przewodow w przednim zderzaku. Czyli co mam? skoro sa te piny.

> A wylacznik zintegrowany swiatel ma tylko zaslepke i nic w srodku -

> czy do zalozenia przeciwmgielnych potrzebuje nowy wylacznik czy

> jakos sie tam zapodaje tylko ten maly od przeciwmgielnych??

poszukaj na forum bylo o tym, kumpel zalozyl przeciwmgielne, ale musial przy tym zmienic caly sterownik bo jezeli nie masz tych przewodow w zderzaku to raczej na 100% nie masz tego sterownika. do tego przewody nowe i wylacznik.

teraz kumpel zapytany czy zrobil by to jeszcze raz powiedzial ze w zyciu nie zakladalby do AII tych swiatelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakas biedniejsza wersja samochodu i dlatego nawet kabli brak(moze 1.4 ) Zrob tak kup kabla odpowiednio grubego kilka metrow , wsowki damskie, przekaznik swiatel(w sklepie moto 5-8 zl), cienki kabel do sterowania i maly wahadelkowy wlacznik ktory sobie zamontujesz w dowolnym miejscu. Wtyczek do halogenow raczej nie dostaniesz(tylko ASO) ale mozna polutowac i bedzie smigac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakas biedniejsza wersja samochodu i dlatego nawet kabli brak(moze

> 1.4 ) Zrob tak kup kabla odpowiednio grubego kilka metrow ,

> wsowki damskie, przekaznik swiatel(w sklepie moto 5-8 zl),

> cienki kabel do sterowania i maly wahadelkowy wlacznik ktory

> sobie zamontujesz w dowolnym miejscu. Wtyczek do halogenow

> raczej nie dostaniesz(tylko ASO) ale mozna polutowac i bedzie

> smigac.

no niby tak, ale sie zabezpieczyli wylacznik swiatel kosztuje chyba ze 100 zl na allegro i nie ma on pozycji włącz wyłącz tylko daje jakies dziwne sygnaly tylko po to abys przyapdkiem sam sobie tego nie podpial tak jak opisales. a przynajmniej mnie nie podobaja sie doróbki do auta jakies przelaczniki włączniki bo to zawsze wyglada jakos tak nieskladnie. ale w sumie masz racje mozna zrobic tak jak mowisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niestety to 1.4 a brak instalacji szwedzkiej to mnie normalnie osłabił - chyba odpuszcze te przeciwmgielne - myslalem ze to mniej zachodu i jakos wierzylem ze jak sa piny to i reszta a tu... angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przelacznik jest tylko impulsowy tak jak wylacznik TC daje tylko krutkie zlaczenie stykow, dalej to juz modul. Nie wiem po co tyle zachodu robi sobie producent ale kiedys tak nie bylo i mozna bylo sobie szybko pogmerac w instalce i domontowac conieco a dziś... niestety nie. Mozesz tez sprobowac przerobic wlacznik tak aby mil dwie pozycje (on i off) Prawdopodobnie zaadoptowac jakis wlacznik ze sklepu elektrycznego a klawisz oryginalny zostawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.