Skocz do zawartości

Nie widze roznicy ( Pioneer )


chris

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakas znaczaca roznica pomiedzy tymi dwoma modelami ?? :

PIONEER DEH-4700MP I DEH-4700MPB

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53950059

oraz

PIONEER DEH-5700MP I DEH-5730MP

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54063678

Nie widze roznicy na korzysc drozszego modelu oprocz :

1 wyjscie RCA wiecej

CD czyta WMA

Molziwosci podpiecia tunera DAB,DVD

4700 okreslany jest jako posiadajacy rozwiazania "z zaawansowanej linii Pioneera"

5700 okreslany jako posiadajacy rozwiazania " z najwyzszej linii Pioneera"

Czy ktos mnie oswieci czy warto kupic ten drozszy o ile nie potrzebuje dodatkowego RCA, wejsc na DVD , DAB itp ??? Bo z wygladu to nawet mi sie ten tanszy bardziej podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie widze roznicy na korzysc drozszego modelu oprocz :

> 1 wyjscie RCA wiecej

> CD czyta WMA

> Molziwosci podpiecia tunera DAB,DVD

mam ulotkę Pioneera i 5700 ma jeszcze :

Disc Title Memory

Sub Display Output

IP=Bus Control

Multi Colour LED display

Ready for iPod

wg mnie jak nie wykorzystasz tych dodatkowych funkcji to nie ma co brac ale nie wiem jak ewentualnie walory słuchowe - niech sie wypowie ktoś kto miał styczność z tymi modelami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o walory słychowe to nie ma różnicy natomiast to dodatkowe wyjście na dopał przydaje się. Ktoś powie ale ja przecież mogę kupić rozejście za 20 zł. No tak ale już nie ma sterowania tył - przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam model DEH 4700 MP a kolegam ma DEH 5730 i jeśli chodzi o jakość dzwięku to nie ma różnicy. Jedyna zaleta tego droższego to że ma większy wyświetlacz, natomiast wg mnie wadą jest że dłużej trwa wymiana płyty. Jeśli dodatkowe funkcje nie są przydatne to w takim razie po co przepłacać.

Pozdrawiam i życze zadowolenia z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> większy wyświetlacz, natomiast wg mnie wadą jest że dłużej trwa

> wymiana płyty.

No tak ... ten tanszy ma szparke na wierzchu smile.gif

Jeśli dodatkowe funkcje nie są przydatne to w

> takim razie po co przepłacać.

Tez tak mysle

> Pozdrawiam i życze zadowolenia z zakupu.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupilem 4700 plus pilocik na kierownice. Wymiana glosnikow przod na zestaw odseparowany Phonocar'a i gra fajniutko. Plytke jedna nagralem i nie musialem jej zmieniac na odcinku DG - Sztokholm smile.gif O to mi chodzilo ok.gif

ps

Uwaga od dealera apropo firm Car audio :

- Sony poprawilo znacznie wzmacniacze w ostatnich modelach. Radia graja lepiej niz mozna sadzic po opinii na ktora sobie Sony wczesniej zapracowalo

- Panasonic podobnie poprawil swoje produkty. Ponadto ich radia nie sa juz tak tandetnie wielokolorowe

- Pioneer podobno sie troche zatrzymal w rozwoju zeby nie powiedziec cofnal.

Gosc stanowczo nie polecal mi radia ponizej tego 4700. Przykladem cofniecia w rozwoju jest model 3700. Gra podobno kiepsko ( nie ocenialem tego) , ale widzialem na wlasne oczy gumowe przyciski i nierownomierna jasnosc wyswietlacza.

Wybralem Pioneera glownie z powodu : dobrej opinii o dzwieku ( niestety nie da sie tego ocenic w sklepiewiec zaufalem sprzedawcy ) , ceny, mozliwosci dolaczenia pilota na podczerwien do kierownicy oraz wygladu . Niezbyt duzy i malo kolorowy wyswietlacz byl tu atutem.

Nie wybralem Sony gdyz aby moc np. podlaczyc pilota Hi band do radia Sony musialbym zainwestowac ponad 1000 PLN w samo radio. Piloty typu karta na podczerwien uwazam za bezsens , kompletnie nieprzydatne dla kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uwaga od dealera apropo firm Car audio :

> - Sony poprawilo znacznie wzmacniacze w ostatnich modelach. Radia

> graja lepiej niz mozna sadzic po opinii na ktora sobie Sony

> wczesniej zapracowalo

A świstak siedzi i zawija sreberka hehe.gifrotfl.gif

> - Panasonic podobnie poprawil swoje produkty.

Ta firma zawsze mie sie dobrze z obrazem kojarzyła, z dźwiękiem już nie jest tak różowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A świstak siedzi i zawija sreberka

> Ta firma zawsze mie sie dobrze z obrazem kojarzyła, z dźwiękiem już

> nie jest tak różowo

Przesadzasz. Ja nigdy nie bylem zwolennikiem teorii ze jak ludzie mowia to to juz musi byc prawda. Ludzie powtarzaja takze plotki i brednie ...

Sony ma dosc duze osiagniecia w dziedzinie dzwieku . W car audio wprawdzie nie byli specjalistami ostatnie lata ale napewno to co teraz oferuje Sony to nie to samo co na poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.