Skocz do zawartości

Regulacja drzwi


Gerry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jakis czas temu wyciszylem sobie dla eksperymentu drzwi od strony kierowcy matą bitumiczną. Niedawno zauważyłem ze coś zaczęły mi się te drzwi telepac na dołkach a na progach widać poprzecierany i poodbijany już lakier. Czy można jakoś te drzwi wyregulowac? Ile coś takiego kosztuje. Czy to możliwe ze cięzar mat spowodował obluzowanie się drzwi? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> zaczęły mi się te drzwi telepac na dołkach a na progach widać

> poprzecierany i poodbijany już lakier. Czy można jakoś te drzwi

> wyregulowac?

Złap za krawędź drzwi od strony klamki i poruszaj góra - dół jeżeli jest luz to prawdopodobnie górny zawias. U mnie wystarczyło dokręcić śrubę wkręconą od dołu, lubi się odkręcać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam! Jakis czas temu wyciszylem sobie dla eksperymentu drzwi od

> strony kierowcy matą bitumiczną. Niedawno zauważyłem ze coś

> zaczęły mi się te drzwi telepac na dołkach a na progach widać

> poprzecierany i poodbijany już lakier. Czy można jakoś te drzwi

> wyregulowac? Ile coś takiego kosztuje. Czy to możliwe ze cięzar

> mat spowodował obluzowanie się drzwi? Pozdrawiam!

a jak wypadl eksperyment z matami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jeden: ok.gif W wyciszonych drzwiach baaaardzo poprawił się dzwięk, głębszy bas i bardziej dynamiczy. No a przede wszystkim zniknęły drgania rezonansowe drzwi. (maty to nie wszystko, potrzebne są jeszcze odpowiednie dystanse i troche silikonu Kupiłem juz kolejne maty i zabieram sie za drugie drzwi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak wypadl eksperyment z matami?

A co do ogólnego spadku hałasu to nie zauważyłem, wyciszyłem jedynie drzwi. Znam gości którzy oblepili tym cały samochód, szczególnie ważne jest oblepienie matami blach od strony komory silnika. Ja robiłem to głównie pod kątem lepszego brzmienia muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.