Skocz do zawartości

Rozdzielacz zaplonu (regeneracja)


marus

Rekomendowane odpowiedzi

Przy kłopotach z delikatnie nierównomiernymi obrotami na biegu jałowym i gdy towarzyszy temu metaliczne stukanie z aparatu proponuję zajrzeć do środka i obejrzeć korpus od wewnątrz. U mnie na wewnętzrnej stronie pojawia się wgłębienie utrudniające zmianę kąta wyprzedzenia wymuszaną przez regulator. Regeneracja polega na wypelnieniu ubytku. Ja robię to metodą oszczędną tzn. wypelniam wgłębienie klejem (distal lub inny dwuskładnikowy), a na powierzchnię przyklejam pasek cieniutkiej blaszki (Na marketowych butelkach z alkoholem nalepka zabezpieczająca przed kradzieżą ma w środku idealne do tego celu. Regenerację taką powtarzam po ok 20000 km bo blaszka również przeciera się, o ile wcześniej nie odklei się.

279551005-obudowa.jpg [image]

Obudowa po zaklejeniu.

279551005-zaklejone.jpg

Gdy pojawią się ślady oleju wewnątrz rozdzielacza warto zmienić uszczelniacz wałka.

279551005-wa%B3ekzuszczelniaczem.jpg

A tu gniazdo uszczelniacza

279551005-Gniazdo.jpg

Uszczelniacz o wymiarach 12,45-20-5 normalnie powinien siedzieć w gnieździe i nie wypadać z niego. Mój był już w tak złym stanie że wyszedł z niego razem z walkiem.

Po regeneracji brak metalicznych uderzeń z rozdzielacza i dodatkowo rozruch silnika jest znacznie lżejszy. Pozostałe elementy mechaniczne rozdzielacza, przy montażu przesmarowałem smarem grafitowym.

Aby uniknąć ustawiania kąta wyprzedzenia zapłonu należy zamontować go do silnika w takiej samej pozycji w jakiej był poprzednio. Ułatwi to zrobienie śrubokrętem znaków na głowicy i obudowie rozdzielacza według których zmontujemy elementy. Należy pamiętać że demontujemy wszystkie elementy rozdzielacza i w takim samym położeniu powinny być zmontowane. Szczególną uwagę należy zwrócić na położenie palca rozdzielacza zapłonu, oraz położenie sprzęgiełka łączącego wałek rozdzielacza z wałkiem rozrządu. Występy na sprzęgiełku nie leżą w jego osi i montaż ze źle zamontowanym sprzęgiełkiem może skończyć się urwaniem śrub mocujących aparat.

post-23402-14352486767369_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.