Skocz do zawartości

Autoalarm i kierunkowskazy


marcky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jestem w trakcie zakładania alarmu w samochodzie (razem z centralnym zamkiem) i jestem zmuszony poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów: w jaki sposób można podpiąć kierunkowskazy pod centralkę alarmu?? Chodzi mi o to jak znaleźć odpowiednie przewody do kierunków lewych i prawych??

Rozkręciłem kolumnę kierownicy i zaglądałem do bezpieczników, ale jest tam bardzo ciasno na jakiekolwiek modernizacje elektryki...

Porównywałem włącznik świateł awaryjnych ze schematem w książce, ale kolory w realu ni jak się mają do tych wskazanych w poradniku ....

Proszę o jakiekolwiek wskazówki: kolory, lokalizacja .... sposób szukania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś masz z ksiązka, skoro kolory się nie pokrywają zlosnik.gif

wpinaj się w kostke włacznika swiateł awaryjnych, jest pod ręką i łatwo kable poprowadzić. jak go wymontujesz to sprawdź gdzie przykładać napięcie. jakiś miesiąc temu zrobiłem to w mojej bravie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu jest szybki manual

> widać mniej więcej kostke od włacznika awaryjnych. słyszqałem wiele

> opini na temat wpinania tam sygnału od sterownika. IMO tam jest

> najwygodniej się wlutowac i tak tez uczyniłem.

Albo coś źle szukałem, albo coś źle szukałem oslabiony.gif W przełączniku świateł awaryjnych nie ma żadnych przewodów do których możnaby się było podpiąć w lewą czy prawą stronę kierunkowskazów.... Natomiast pod skrzynką bezpieczników jest wtyczka w której znalazłem winner.gifto co mnie interesuje (dzięki DARCYK1) Zastanawiam się jednak co jest nie tak z przełącznikiem awaryjnych świateł.... niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo coś źle szukałem, albo coś źle szukałem W przełączniku świateł

> awaryjnych nie ma żadnych przewodów do których możnaby się było

> podpiąć w lewą czy prawą stronę kierunkowskazów.... Natomiast

> pod skrzynką bezpieczników jest wtyczka w której znalazłem to

> co mnie interesuje (dzięki DARCYK1) Zastanawiam się jednak co

> jest nie tak z przełącznikiem awaryjnych świateł....

w palio powinno byc podobnie jak w bravie, napięcie idzie po przycisnięciu przycisku na obie strony. w moim starym palio właśnie ta wtyczka nie łączyła i musiałem mocno dociskać żeby uruchomić awaryjki.

wpinaj się tam gdzie masz dostep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy dużym nietaktem będzie jeśli zapytam jak możnaby było

> uskutecznić odcięcie zapłonu??

tyyy elektronik cfaniaczek.gif

zapodaj jakiś przekaźnik na jakimś zasilaniu czegoś tam co w jakis sposób uniemożliwi odpalenie auta. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.