Skocz do zawartości

Jaki pomysł na wygłuszenie drzwi?


bobroy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

dziś zdjąłem boczek z drzwi kierowcy i się zdziwiłem:

http://republika.pl/rkucewicz/nissan/

(link do miejsca, gdzie umieściłem swoje zdjęcia). Zdziwiłem się dlatego, że na wysokości połowy głośnika jest konstrukcja wzmacniająca drzwi w postaci rury z blachą! Idzie przez całe drzwi w poprzek (widać ją na zdjęciu. Dalej: dystans głośnika ma dziwną podstawę, identyczny profil jest w boczku drzwi i teraz nie wiem, czy jak będę robił nowy dystans z MDF'u to robić na wzór obecnego? Czy MDF można kleić z kawałków? Chodzi mi o to, żeby najpierw zrobić sam pierścień, a potem profil do montaż w drzwi.Przewiduję, że będzie to klejone, albo skręcane śrubami.

Kolejny problem, to taki, że trudno będzie mi wcelować kablami 2x2,5 mm2 przez gumę harmonijkową między drzwiami a kabiną. Niby miejsca jest dużo, ale te kable też zajmują jakąś przestrzeń. Poza tym dostęp utrudnia prowadnica szyby, a nie chcę jej ruszać.

Teraz są jeszcze głośniki Kenwood KFC-1777. Co to takiego? Dobre to to, czy do kubła z nimi?

Ciekwa jest też obecność kawałka styropianu w boczku, wydaje mi się, jednak, że on jest po to by usztywnić trochę konstrukcję boczka, i nie będę go ruszał.

Aha, z boczków raczej nie zamierzam wywalać maskownic, ponieważ stanowią one nierozłączną całość. Tak więc będą oryginalne nissanowskie maskownice.

Poradźcie coś, bo zgłupiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> dziś zdjąłem boczek z drzwi kierowcy i się zdziwiłem:

> http://republika.pl/rkucewicz/nissan/

> (link do miejsca, gdzie umieściłem swoje zdjęcia). Zdziwiłem się

> dlatego, że na wysokości połowy głośnika jest konstrukcja

> wzmacniająca drzwi w postaci rury z blachą! Idzie przez całe

> drzwi w poprzek (widać ją na zdjęciu. Dalej: dystans głośnika ma

> dziwną podstawę, identyczny profil jest w boczku drzwi i teraz

> nie wiem, czy jak będę robił nowy dystans z MDF'u to robić na

> wzór obecnego? Czy MDF można kleić z kawałków? Chodzi mi o to,

> żeby najpierw zrobić sam pierścień, a potem profil do montaż w

> drzwi.Przewiduję, że będzie to klejone, albo skręcane śrubami.

> Kolejny problem, to taki, że trudno będzie mi wcelować kablami 2x2,5

> mm2 przez gumę harmonijkową między drzwiami a kabiną. Niby

> miejsca jest dużo, ale te kable też zajmują jakąś przestrzeń.

> Poza tym dostęp utrudnia prowadnica szyby, a nie chcę jej

> ruszać.

> Teraz są jeszcze głośniki Kenwood KFC-1777. Co to takiego? Dobre to

> to, czy do kubła z nimi?

> Ciekwa jest też obecność kawałka styropianu w boczku, wydaje mi się,

> jednak, że on jest po to by usztywnić trochę konstrukcję boczka,

> i nie będę go ruszał.

> Aha, z boczków raczej nie zamierzam wywalać maskownic, ponieważ

> stanowią one nierozłączną całość. Tak więc będą oryginalne

> nissanowskie maskownice.

> Poradźcie coś, bo zgłupiałem

Spokojnie, to zupelnie normalna konstrukcja drzwi... Co do wygluszenia to kleisz mate na poszycie drzwi, zaklejajac te belke wzmacniajaca. Dystans ma prosta konstrukcje, zupelnie zwyczajny... Ma sprytny daszek, zeby woda nie leciala na glosnik - powinienes pomyslec nad zrobieniem czegos o podobnej funkcji np z maty ktorej uzyjesz do wygluszania. Glosniki do wymiany, z podstawowej przyczyny - sa dwudrozne, a taki glosnik nie ma prawa dobrze zagrac na wysokosci kostek. Kable przeciagniesz, moze i bedzie ciasno, ale wyjscia nie ma. Jesli nie czujesz sie na silach to podjedz do jakiegos zakladu, ale nie ma sie czego bac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO producent chciał przez taki kształt dystansu (zdjecie 05 i 06) zabezpieczyć głośnik przed ściekaniem na niego wody = to taki daszek który możesz inaczej wykonać. Oczywiście że można kleić MDF ale nie widze takiej potrzeby bo sama płaszczyzna na której opiera się pierścień jest płaska i nożna dać normalny pierścień.

Rura za głośnikiem to wzmocnienie drzwi - zabezpieczenie przy bocznych zderzeniach - jedynym problemem jest to ogranicza ona głębokość głośnika jaki możesz zamontować.

Co do samych głosników - to głośniki współosiowe, zamontowane w taki sposób grają wysokimi po nogawkach. Zastąpienie ich dzielonym zestawem (oddzielny woofer i tweeter + zwrotnice) da Ci duża poprawe.

Styropianem sie nie przejmuj a seryjna maskownica wygląda na gestą - można by coś nią pokombinowac smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spokojnie, to zupelnie normalna konstrukcja drzwi... Co do

> wygluszenia to kleisz mate na poszycie drzwi, zaklejajac te

> belke wzmacniajaca.

Właśnie, czy mata bitumiczna jest aż tak elastyczna, że da się owinąć tę rurę? Blacha wzmacniająca jest wyprofilowana i styka się z blachą drzwi i rurą w zasadzie tylko krawędziami. Wymyśliłem, że spróbuję wykleić blachę drzwi pod blaszanym wzmocnieniem jednym kawałkiem, same blaszane wzmocnienie drugim kawałkiem. Dalej wykleję kawałkiem pod rurą. a samą rurę pociągnę pastą głuszącą. Chyba że da się maę bitumiczną tak wyprofilować po podgrzaniu. Rura ma średnicę ok. 35-40 mm.

> Dystans ma prosta konstrukcje, zupelnie

> zwyczajny... Ma sprytny daszek, zeby woda nie leciala na glosnik

> - powinienes pomyslec nad zrobieniem czegos o podobnej funkcji

> np z maty ktorej uzyjesz do wygluszania.

Tak, dystans ma prosty kształt, ale zastanawiam się nad wykorzystaniem fabrycznych otworów montażowych pod blachowkręty. Przyszło mi do glowy, żeby z jednego kawałka MDF'u wyciąć pierścień pod gośnik, a z drugiego, cienszego wyciąć kształt z otworami montażowymi do blachy drzwi. Oba kawałki skleić i skręcić wkrętami do drewna. Co o tym myślisz? Czy może lepiej wyciąć z jednego kawałka MDF'u i wywiercić nowe otwory w blasze, całość na śruby z nakrętkami, łby wpuszczone w pieścień.

Daszek planuję zrobić z piankowej tacki spożywczej, taką jak dają do mięs foliowanych, pierogów itp.

Glosniki do wymiany, z

> podstawowej przyczyny - sa dwudrozne, a taki glosnik nie ma

> prawa dobrze zagrac na wysokosci kostek.

Wiem, wiem. Planuję wstawić odseparowany zestaw. Tweetery pójdą w słupki.

> Kable przeciagniesz,

> moze i bedzie ciasno, ale wyjscia nie ma. Jesli nie czujesz sie

> na silach to podjedz do jakiegos zakladu, ale nie ma sie czego

> bac...

Ok. Jak uda mi się zdobyć wszystkie materiały, to atakuję drzwi w piątek, sobotę i niedzielę :-)

Gdzie można kupić płyty MDF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> seryjna maskownica wygląda na gestą -

> można by coś nią pokombinowac

Ta maskownica stanowi całość z boczkiem i nie chciałbym jej wycinać. Zapewne maskownica od glośników jets czarna i pewnie musiałbym ją malować na szary :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.