Skocz do zawartości

Wymiana linki sprzegla


fiatpalio

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam, czy wymiana linki sprzegla w Palio (1998) jest trudne? Jak sie

> do tego zabrac?

Wymiana byłaby dziecinnie prosta, gdyby nie ta "przestrzeń" pod maską w 1.6 Możesz zacząć od ściągnięcia linki z pedału, w tym celu podnosisz pedał do góry i zdejmujesz taką małą metalową klamerkę (możesz sobie pomóc niewielkim płaskim wkrętakiem). Potem ściągasz linkę z trzpienia i przenosisz się pod maskę. Po omacku musisz znaleźć 2 śrubki na klucz 10 mm, a znajdują się one pod pompą hamulcową. (tutaj życzę powodzenia przy odkręcaniu biglaugh.gif ) Następnie najlepiej wejść w kanał (jeśli linka jeszcze jest cała, u mnie urwała się podczas jazdy) i tam odkręcić zakontrowane 2 nakrętki (klucz 10 mm) i zdjąć kulkę oraz podkładkę. Potem już tylko wyciągasz linkę i wstawiasz nową. I znowu trzeba wkręcić te nakrętki pod pompą hamulcową... Jak już założysz, to pozostaje regulacja. Reguluje się na tym końcu linki z gwintowaną końcówką (pod maską przy sprzęgle) właśnie tymi nakrętkami przez obracanie podkładką - całkiem fajne rozwiązanie. ok.gif Jeśli wkręcasz nakrętkę, to pedał idzie do góry, odkręcasz, to w dół. Pamiętaj, żeby po regulacji dobrze (= mocno) zakontrować te nakrętki. Ja się bałem, że przekręcę (bo to takie malutkie M6...) i nie chciałem przesadzać, a potem się rozregulowało i biegu nie mogłem wrzucić. Całe szczęście, że byłem na miejscu, to w małą chwilkę to poprawiłem. Aha, dobrze jest też posmarować w środku linkę. Ja tam napsikałem trochę smaru w sprayu i dzięki temu sprzęgło chodzi nieco lżej.

> Jak sprawdzic czy linka nie jest uszkodzona?

Najlepiej obejrzeć... Najczęściej urywa się ona blisko ramienia sprzęgła, pod maską, mniej więcej pod akumulatorem. Popatrz czy nie jest mocno zardzewiała w tym miejscu albo poszarpana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.