Skocz do zawartości

C5 Klimatyzacja


kilcog

Rekomendowane odpowiedzi

> Przy klimatyzacji manualnej nie ma zadnych czujnikow temperatury -

> klima manualna ma to do siebie, ze sie zalacza w kazdej

> temperaturze (i tym samym przewyzsza klimatyzacje automatyczna,

> czy jak kto woli klimatronick).

Chyba nie do końca jest tak jak piszesz. W wielu samochodach manualna klimatyzacja nie uruchomi się poniżej 5-10 stopni, tak jest między innymi u mnie w samochodzie. Tak też miałem w Aveo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Proszę o pomoc - gdzie znajdują się czujniki klimy w C5 2.0

> HDI (klima manual) - ponoć są uszkodzone i dlatego nie uruchamia

> się sprężarka?

Mam C3 z manualną klimatyzacją, która ma kilka czujników. Za załączenie sprężarki odpowiadają przynajmniej dwa czujniki. Jeden to czujnik ciśnienia czynnika chłodzącego. U mnie umieszczony jest w komorze silnika na powrotnej rurce od klimy (ta która jest ciepła podczas pracy). Gdy jest małe ciśnienie to sprężarka w ogóle nie załączy się.

Drugi to czujnik temperatury skraplacza i umieszczony jest prawdopodobnie gdzieś na skraplaczu.

W mojej C3 sprężarka pracuje cyklicznie tzn. załącza się na kilkadzesiąt sekund poczym odłącza się i tak w kółko. Jest to prawidłowa praca sprężarki bo bylem z tym w serwisie i wszytko mi wytłumaczono i pokazano. I tak sprężarka załącza się gdy temperatura na skraplaczu jest wyższa niż 1,8 st. C i odłącza się gdy ta temperatura spadnie do 0,3 st.C. Jest to określane przez serwis jako zabezpieczenie skraplacza przed zamrożeniem. Cały cykl pracy klimatyzacji bardzo pięknie widać na specjalnym urządzeniu diagnostycznym, który podłącza serwis.

Tak więc również klimatyzacja manualna ma czujniki i nie jest prawdą, że jej praca uzależnione jest tylko od pstryczka elektryczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.