Skocz do zawartości

Pykający jakiś przekaźnik w kolumnie kierownicy? 1,2 72Km


AKuba

Rekomendowane odpowiedzi

> Chyba ma to coś wspólnego ze światłami lub kierunkowskazami. Nasila

> sie to przy jeździe po nierównościach. Ktoś wie co trzeba

> wymiwnić i jak?

> Palio 1,2 2000r.

Pewnie chodzi o przekaźnik znajdujący się w przełączniku zespolonym i odpowiada za kierunkowskazy (taki niebieski). Zdejmujesz dolną część obudowy kolumny kierowniczej i już masz do niego dostęp. W najgorszym przypadku może padać czyli wymiana (koszt oryginalnego 40zł-ostatnio wymieniałem), ewentualnie jest coś tam luźne?

A jesteś pewny że to przekaźnik?? Mi też się wydawało że to odgłosy z okolic kierownicy a okazało się że to silnik wycieraczek padał i tak sobie pykał smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiesz,że to możliwe, bo mi nie działają zw trybie przerywanym.

> Musze zajrzeć - czyli sam silnik wycieraczek i połaczenia

> el.obejrzeć?

One mają to do siebie że jak zaczynają padać to właśnie tak sobie pykają, można na tym jeździć ale mnie to już drażniło i wymieniłem. Nie za bardzo widać żeby coś się z tym dało zrobić. Więc kupiłem nowy. Za oryginał Magnetti Marelli dałem na allegro 85zł ale to było okazyjnie. Normalnie to trzeba dać około 130-150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiesz,że to możliwe, bo mi nie działają zw trybie przerywanym.

> Musze zajrzeć - czyli sam silnik wycieraczek i połaczenia

> el.obejrzeć?

Znalazłem coś takiego. Oto cytat:

"Włączenie i wyłączenie wycieraczek pomaga na takie tykanie. Przypuszczam że to wyłącznik parkowania wycieraczek na dole szyby, ma luz i włącza silnik, silnik kasuje luz i odłącza prąd, wszystko wraca do poprzedniego stanu i tok w kółko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.