Skocz do zawartości

Potrzebna opinia... sub Clarion i JL Audio


BigMaxX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam smile.gif

zacze od tego clariona,

a mianowicie chodzilem sobie po saturnie i patrze cala skrzynka za 299zł

30cm clariona, w skrzyni zamkniętej. sprzedawca mi podłączył to na chwilke, gralo nie powiem ale ladnie smile.gif

ale nie mialem okazji jej w aucie slyszec, a to wiadomo zawsze duza różnica przy skrzyniach zamknietych

Sub to dokladnie taki jak na tej auckji:

Clarion SUB

(w ogole kable gratis ale cena o 100zl wiecej... normalnie promocja po byku)

A teraz czas na JL Audio

Interesują mnie modele z serii W3

zarówno 10'' jak i 12'' głośnik jest dla mnie opcją zeby.GIF

Tyle ze poczytalem i widze ze są jakies wersje

v2 i v3, ta wersja v3 to chyba jest nowsza.

Oczywiscie, wzmacniacz który by to mial napedzac to monoblock 300 watt przy 4ohmach i 500 przy 2 ohmach.

Prosze o jakies opinie zarówno jezeli chodzi o serie W3v2 o W3v3

Oraz jaki bedzie lepszy do wzmacniacza taki co sią podłączy pod 2 ohmy i bedzie duzy zapas mocy czy taki co sie wepnie w 4 ohmy i bedzie dokładnie dopasowany??

Pozdrawiam Serdecznie i z góry dziekuje za opinie gdyz robie przed swiateczne rozeznanie zeby.GIF hehe

EDIT

jakby ktos chcial zobaczyc:P

seria w3v2

seria w3v2

10W3v2lg.jpg

seria w3v3

W3v3_MI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 10W3V2-D2 w zamkniętej spięty na 4Ohm'y podłączony pod Hifonicsa Zeusa 340W w mostku i wzmak był zasłaby. Sub bardzo fajnie grający, potrafiący nisko zejśc. Demonem prędkości to on na pewno nie jest. Zależy do jakiej muzyki. Jest bardziej do technicznego grania niż do nawalanki. Proponowałbym Ci chyba kupic wersje D4, czyli na dwóch cewkach 4Ohm'owych i spiąc je na 2 Ohmy, może da rade pod tym wzmacniaczem. No i zależy czego słuchasz.

Co do Clariona, to na pewno nie słynie on z dobrych subów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do Clariona, to na pewno nie słynie on z dobrych subów...

spox zeby.GIF to przynajmniej wiem ze clarion odpada definitywnie zeby.GIF

a co do JL'ków zeby.GIF to powiem tak,

muzyki słucham roznej, troszke techno, trance i klubowej muzy, troszke wiecej czarnych klimatów, ale tylko takich gdzie jest zajebisty bass zeby.GIF

nio a ostatnio to phil collins, queen, slade, Katie Melua smile.gif

po prostu mysle nad tymi glosnikami, czy zagraja do normalnej muzy, ale czy i sobie poradza dobrze z mocniejszym bassem z czarnych klimatów i szybkim bassem z techniawy,

a do tego jaka skrzynka do tego glosnika, wiem ze BR dalej lepszy efekt jezeli chodzi o zejscie, ale traci sie na szybkosci. dobrze mowie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To myśle, że pod taką muzyke JL będzie odpowiedni. Możesz sie pokusic o 12", tylko musisz pamiętac o odpowiednim zasilaniu głośnika. Powerbass ma chwalone suby w rozsądnych pieniądzach, ale nie miałem osobiście z nimi styczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To myśle, że pod taką muzyke JL będzie odpowiedni. Możesz sie pokusic

> o 12", tylko musisz pamiętac o odpowiednim zasilaniu głośnika.

> Powerbass ma chwalone suby w rozsądnych pieniądzach, ale nie

> miałem osobiście z nimi styczności.

wiec własnie zeby.GIF

skłaniałem sie do 12'' bo miałem głosnik 25cm a teraz mam 30cm i jak juz sie zasmakowało w 30-tkach to sie niechce zrezygnować zeby.GIF

do tego chyba tak zrobie ze wybiore wersje D4 czyli dwie cewki po 4 ohmy a po odpowiednim podłączeniu dadzą 2 ohmy zeby.GIF

wzmacniacz ma wtedy 500watt w rmsie wiec powinno byc dobrze.

a co do powerbassów to tez sie zastanawiałem nad M-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam M-10 i goraco polecam... Nieumiem go odpowiednio wysterowac ale przy minimalnych ustawieniach wzmaka pozadnie masuje plecy... bede musial gdzies jechac zeby mi wysterowali i ustawili sprzet jak nalezy ale jak narazie i tak jestem bardzo zadowolony... Niesluchalem JLa ale M10 wzupelnosci mi wystarcza waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam M-10 i goraco polecam... Nieumiem go odpowiednio wysterowac ale

> przy minimalnych ustawieniach wzmaka pozadnie masuje plecy...

> bede musial gdzies jechac zeby mi wysterowali i ustawili sprzet

> jak nalezy ale jak narazie i tak jestem bardzo zadowolony...

> Niesluchalem JLa ale M10 wzupelnosci mi wystarcza

hehe smile.gif

nio to mi sie podoba taka opinia 270751858-jezyk.gif

ale co ciekawe, essa ma teraz promocje i zastanawiam sie czy czasem zamiast m-10 nie zanabyć PowerBass XL-10D

cena w promocji teraz tam jest a parametry ma tez niezle.

moze słyszał ktos tego głośniczka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.