Skocz do zawartości

Honda civic, jaki olej?


BlacKnight

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kumpela kupiła honde civic, czerwona smile.gif tyle wie, ale jak ją przycisnąłem okazało się ze jest z 92r silnik 1,5 (90KM) i pyta mnie jaki tam sie olej leje bo nie ma książki serwisowej do tego bolidu.

Może ktoś dla mnie zeskanować stronę z zalecanymi olejami, lub przedrukować informację z w tym temacie? nie chodzi o o markę, a o normy jakie powinien olej spełniać. Teraz jest podobno zalany półsyntetykiem lotosu.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Lejesz półsyntetyk dalej. Jeżeli zacznie jednak brać, to przechodzisz na mineralny. Nie wiadomo jaka jest kondycja silnika. Tylko z tym braniem oleju w japońcach jest różnie. Jeździsz spokojnie- nie weźmie, pociśniesz trochę, to potrafi i dwa literki na 10 000 wziąć. Ale nie mieszam . Niech leje dalej półsyntetyk tylko lepszy np Mobil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Lejesz półsyntetyk dalej. Jeżeli zacznie jednak brać, to

> przechodzisz na mineralny. Nie wiadomo jaka jest kondycja

> silnika. Tylko z tym braniem oleju w japońcach jest różnie.

> Jeździsz spokojnie- nie weźmie, pociśniesz trochę, to potrafi i

> dwa literki na 10 000 wziąć. Ale nie mieszam . Niech leje dalej

> półsyntetyk tylko lepszy np Mobil.

dzięki za informacje mi bardziej chodziło czy są jakieś wymagania dotyczące klasy czy normy oleju, ja np. do swojego mam lać oleje bez różnicy czy mineralny, półsyntetyk czy syntetyk aby spełniał normę VW 505 00 w ostecznosci ACEA B3 - 96 (jednorazowo w cyklu wymiany).

Generalnie chodzi mi o to czy tego typu wytyczne są podane w instrukcji do civic'a z danym silnikiem.

pzdr.

Edit.

Ja właśnie chciałem polecić kumpeli Valvoline maxlife 10W40, ewentulanie Mobil 10W40 bo jest dziś śmiesznie tani.

Jeszcze jedno ile wchodzi oleju do tego silnika (wraz z wymianą filtra oleju)

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Lejesz półsyntetyk dalej. Jeżeli zacznie jednak brać, to

> przechodzisz na mineralny. Nie wiadomo jaka jest kondycja

> silnika. Tylko z tym braniem oleju w japońcach jest różnie.

> Jeździsz spokojnie- nie weźmie, pociśniesz trochę, to potrafi i

> dwa literki na 10 000 wziąć. Ale nie mieszam . Niech leje dalej

> półsyntetyk tylko lepszy np Mobil.

do hondy raczej nigdy nie powinno sie lać minerala.;/ no chyba ze chcesz przyspieszyć jego żywotność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Kumpela kupiła honde civic, czerwona tyle wie, ale jak ją

> przycisnąłem okazało się ze jest z 92r silnik 1,5 (90KM) i pyta

> mnie jaki tam sie olej leje bo nie ma książki serwisowej do tego

> bolidu.

> Może ktoś dla mnie zeskanować stronę z zalecanymi olejami, lub

> przedrukować informację z w tym temacie? nie chodzi o o markę, a

> o normy jakie powinien olej spełniać. Teraz jest podobno zalany

> półsyntetykiem lotosu.

> pzdr.

Na pewno dzisiaj produkowane oleje spełniają wszystkie normy hondy z 1995 zeby.GIF.

Lać półsyntetyk, sprawdzić spalanie na 10 kkm. Jeżeli nie trzeba dolewać dużo ( dla mnie dużo= dolanie przez 10 tys km tyle ile auto ma w misce, w moim przypadku 3.2l) to jeździć i sie cieszyć. Jeżeli dolewki są zbyt duże zalać coś gęstszego czyli mineralny.

Polecam olej BP Visco 3000: bardzo tani i u mnie lepiej sprawdzający się niż mobil półsyntetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na pewno, szczególnie że auto było przez zapewne przeszlo 100kkm

> jeżdżone na półsyntetyku, za takie rady to ja z góry serdecznie

> pzdr.

Ja kupiłem takie auto co milion lat na mineralu jeździło (przedostatni właściciel zaczął, ostatni kontynuował) i pierwsze co zrobiłem to zmieniłem olej na półsyntetyk, modląc się przy tym, żeby nie było ciekawych przygód.

Prawdopodobnie silnik więcej łyka oleum niż wcześniej: tzn na mineralu 8 kkm bez dolewki przy delikatnej jeździe, na półsyntetyku 1.5 l na 10 kkm przy wykorzystywaniu pełnego zakresu obrotów 033102bebe_1_prv.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.