Skocz do zawartości

Citroen Saxo problem z układem chłodzenia


tabsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z układem chłodzenia w moim drugi samochodzie citroen Saxo z 1997 z silnikiem benzyna 1.0 .Od pewnego czasu kiedy odpalę auto z nagrzewnicy lub tamtej okolicy dochączą odgłosy przelweajacej się cieczy chlubotanie tak jakby w układzie było powietrze. Zaglądnołem do zbiorniczka wyrównawczego a tam w płynie chłodniczym olej. Zaprowadziłem auto do znajomego mechanika okazało się że uszczelka głowicy puszczała olej do płynu. wymieniliśmy uszczelkę wypłukalismy uklad z oleju i zalaliśmy nowym płynem i odpowietrzyliśmy układ w dwóch miejscach na chłodnicy i na wężu który idzie do nagrzewnicy. Jak silnik trochę pochodzi i odkręci się kutek od zbiornika wyrównawczego to widać że w układzie zwiększ sie ciśnienie więc układ powinien być szczelny.

Mam pytanie jak długo będzie odpowietrzał sie układ i czy może odpowietrza się go jeszcze w innym miejscu . Co może być przyczyną takiego odgłosu przelewającej sie wody. Słychać to jak siedzi sie w aucie natomiast na zewnątrz z podniesioną maska takich odgłosów nie słychać. czy może układ jakoś się sam zapowietzra.

Proszę o pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej jak uslyszysz takie bulgotanie to zatrzymac auto, podniesc maske i odkrecic korek od chlodnicy.

Nalezy pamietac aby nagrzewnica w kabinie auta byla otwarta maxymalnie (aby cieple powyetrze smigalo w aucie).

Po odkreceniu korka dolewasz plynu do ukladu az do momentu ze nie bedzie ubywac czyli do "pelna".

Oczywiscie czynnosc nalezy przeprowadzic na zapalonym silniku.

Jak go zgasisz to plyn sie delikatnie "cofnie" a wtedy wystarczy zlapac za waz po prawej stronie laczacy chlodnice i obudowe termostatu i pozadnie scisnac 2x tak zeby troche plynu wyplynelo i mozna zakrecac korek.

Ja w ten sposob u siebie odpowietrzalem 2x auto : 1. po wymianie plynu a 2-gi po wymianie paska rozrzadu.

Wczesniej probowalem odpowietrzac odkrecajac te smieszne odpowietrzniki i G.... to dawalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.